РК Еурофарм Работник

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.497
За жал ја пропуштив денешната утакмица. Прва победа во СЕХА, победа за историја :D
Нека знаат добро сите , најјаки се Капсулите.
Капсули Запад :LOL:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
За жал ја пропуштив денешната утакмица. Прва победа во СЕХА, победа за историја :D
Ама..втора е :D

Освен ако не мислеше за домашен терен во СЕХА.... и во тој случај..пак е втора :D

Со Спартак играа претходно иначе
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Kako sto rekov Koste prasanje e ti na Vardar dali odis...
Nie ne sme divjaci, i mnogu moi prijateli od Sk dosle na rakomet Bt, i opsto na gosti, kako i obratno...
Kako student pred mnogu godini sum idel i na kale i vo staroto jane...
Malce iskreno ova bitola skopje "furanje" mi e iziveana rabota...
Ckembari i komiti od 93 i sega nema vrska.
Togas navivacite ne sedea pred kompjuter na forumi.
Ckembari se edinstvenata grupa vo drzavata sto se sprotistavi na neramnomerniot razvoj, sve da se trupa vo skopje. I kako odgovori drzavata 93 ta ja pusti cela specijalna policija da tepa sve zivo i divo po ulici po Bitola.
25 godini podocna cela makedonija dojdena vo skopje, bitola zapustena... i toa ve raduva?
Bitola vikat, alal da vi e na pametot togas.
Eurofarm kako proekt e edna golema glupost bidejki kako i za sve vo drzavata zavleguva vo nasata gordost i identitet... denes imeto na drzavata, utre klubot, zadutre imeto na gradinkata vo koja odat nasite deca...
Treba da se obedinime ili da si gi vadime ocite edni so drugi?
Ako ne me razbirate so da vi pram, to e... :)
Pozz
Јас си одам на Вардар 20 години, од основно школо. Јас 200 пати потенцирав дека јас сакам Битола да има јак клуб. Имам и двајца другари што играле за Пелистер. Да има Радовиш јак клуб и да игра во некој европски куп, да сум во можност и нив би ги гледал. Јас одев и на Металург. Сум бил и во Битола на ракомет. Порано кога Пролет играше во Расадник, и нив ги гледав во Супер лига. Што има везе тоа? Јас ако сакам еден клуб, не мора да ги мразам сите други. Кога наши играат против странци, ја неќам нашите да губат. Еве гледаш по темава, ги гледам Еурофарм во СЕХА и ЛШ. Сакам да победуваат, да игра и Пелистер и они ќе сакам да победуваат. Сеа, ти викаш дека треба да се обединиме, да не си ги вадиме очите, а тука битолчани се лутат ако други битолчани се радувале на Вардар, зошто навивале, гледале, коментирале, честитале титула и слично. Кои глупости се тоа?

Јас 100 пати пробав со убаво да дебатирам во другата тема, ми беше кажано да не се мешам, скопјанин сум бил, не сум се разбирал, не ми било место и слично. Немаа битолчани аргументи за таа фузија и своето лицемерство како и за омразата спрема Работник, зошто си имаат изградено некој култ за името Пелистер. Па сеа овој клуб им задира во тоа. Ок, ако сакате да си живеете во некој фиктивен свет, кај што тоа име Пелистер има толкава тежина, тоа е ваша работа.

Ама сеа, брат, кога не иде со убаво и вие кога имате толку анмозитет, омраза спрема Скопје, јасно се гледа некој комплекс тука. Тогаш, кога не иде со култура, ќе ја свртам работата на зезање.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Јас си одам на Вардар 20 години, од основно школо. Јас 200 пати потенцирав дека јас сакам Битола да има јак клуб. Имам и двајца другари што играле за Пелистер. Да има Радовиш јак клуб и да игра во некој европски куп, да сум во можност и нив би ги гледал. Јас одев и на Металург. Сум бил и во Битола на ракомет. Порано кога Пролет играше во Расадник, и нив ги гледав во Супер лига. Што има везе тоа? Јас ако сакам еден клуб, не мора да ги мразам сите други. Кога наши играат против странци, ја неќам нашите да губат. Еве гледаш по темава, ги гледам Еурофарм во СЕХА и ЛШ. Сакам да победуваат, да игра и Пелистер и они ќе сакам да победуваат. Сеа, ти викаш дека треба да се обединиме, да не си ги вадиме очите, а тука битолчани се лутат ако други битолчани се радувале на Вардар, зошто навивале, гледале, коментирале, честитале титула и слично. Кои глупости се тоа?

Јас 100 пати пробав со убаво да дебатирам во другата тема, ми беше кажано да не се мешам, скопјанин сум бил, не сум се разбирал, не ми било место и слично. Немаа битолчани аргументи за таа фузија и своето лицемерство како и за омразата спрема Работник, зошто си имаат изградено некој култ за името Пелистер. Па сеа овој клуб им задира во тоа. Ок, ако сакате да си живеете во некој фиктивен свет, кај што тоа име Пелистер има толкава тежина, тоа е ваша работа.

Ама сеа, брат, кога не иде со убаво и вие кога имате толку анмозитет, омраза спрема Скопје, јасно се гледа некој комплекс тука. Тогаш, кога не иде со култура, ќе ја свртам работата на зезање.
Jas ti repliciram tebe bidejki si edinstven tuka koj ima nivo za debata...
By the way ti si repliciral na moj veke izbrisan post, sto kazuva mnogu kakvi luge se tuka :)
UA SHNAJDERI
KAKOV TIM TAKVI FANOVI
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Баш да видиме каков состав ќе прати Веспрем на тешкото гостување против битолскиот великан.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Кога играат Веспрем во Битола?
Во среда рече коментаторот.
Автоматски споено мислење:

Да сум на местото на Митревски уште утре пакувам куфери и си одам. Со какви пацери игра, чуда прави на гол, а овие ко муви без глави.
Секој натпревар губат и од 40 минути им се случува црна дупка, сто голе примаат. Водат 19-20 и легендите влетуваат со 8 играчи на терен. Добиваат две минути и го губат нападот, па примаат 5 гола.
Има квалитет, ама факи искуство.

Какви само зицери фати Николче, браво. Едната одбрана за најавни шпица.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Катастрофа. три натпревари, три пати исто. Писхички да беа на ниво, ќе се прошетаа низ групава.

Митревски беше слободен играч, што не го зема Вардар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom