РК Еурофарм Работник

Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.431
Поени од реакции
1.076
За екипа која што велите не е сакана или поддржана од Битола трибините се солидно исполнети. :LOL:
Екипата е „омразена“ само меѓу оние „позагреаните“ навивачи на Пелистер. Тука на трибини има 50% вработени во аптеките и 50% луѓе шо сакат да гледат ракомет.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
2.969
Поени од реакции
3.002
Екипата е „омразена“ само меѓу оние „позагреаните“ навивачи на Пелистер. Тука на трибини има 50% вработени во аптеките и 50% луѓе шо сакат да гледат ракомет.
Ќе се "подоладат" тие "загреаните" ако играат вака солидно фармацевтите цела сезона.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
1.988
Поени од реакции
2.405
E so docekavme vo bitola koga protivnickata ekipa e vo napad svirenje na zvucnici da pustat ko vo skopje so prat :)
Па поќе загреани навивачи имат од Скопје,мора нивни методи да применват.

п.с. Наредна слушнав ќе имало 4 автобуси од Скопје , ќе давале и сендвичи и пива и на одење и на враќање.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
868
Поени од реакции
1.030
Не гледам причини за препукување и провокации. Не може ли на сите да ни биде мило дека ракометна Европа ќе чуе за Битола, нејзините навивачи и атмосферата во Битола преку Еурофарм Работник?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
5.813
^ ovaj najgolem dudlac ispadna, sho napraj potenje be od kade ova motivacija
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.405
Поени од реакции
2.232
^ ovaj najgolem dudlac ispadna, sho napraj potenje be od kade ova motivacija
deckovo samo saka zdrava konkurencija za evropskiot sampion. metalurg veke ne se toa sto bea, drugive ne ni se ni do kolena. dodaj na toa deka vo ligava imame 3 vtori ekipi so deca pa so pravo saka da vidi malku konkurencija valjda ne mislis vas da ve sfakame serionzno vo idnina
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
868
Поени од реакции
1.030
deckovo samo saka zdrava konkurencija za evropskiot sampion.
Апсолутно. Цела Европа го знае Скопје по Вардар, јас само сакам Европа да чуе за еден ракометен град како Битола. Баш ми е мило сега што Работник ја нуди оваа прилика, во последната сезона на ЛШ во овој формат Битола да ја чуе Европа преку Работник, Работник да биде последниот битолски тим кој играл во ЛШ. Кога некој ракометен фан од надвор ќе помисли на Битола и ракомет, одма да му текне на Работник. Работник и Битола да бидат нераскинлива врска во меморијата на секој европски ракометен фан.
 
На врв Bottom