Рамна Земја?

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
А како тоа ти што го викаш може да го провериме?
На ова прашање има дадено одговор, напишан од мене мал миљон пути...
Значи, си бегал од часови...пардон, од форумов.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
На ова прашање има дадено одговор, напишан од мене мал миљон пути...
Значи, си бегал од часови...пардон, од форумов.
Те прашав убаво објасни ни малце.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Дај подобајсни ја мислава...

И навистина, „официјалната„ вистина мора да се одржи во живот, по секоја цена, дури и кога одржувањето е засновано на губењето животи од луѓето (соодветно „згрижени, како случајот со Голи Оток...), кои не сакаат да прифатат „официјални„ и „научно докажани„ вистини, чии докази никако не можеме да ги видиме и провериме...
"Официјалната" вистина :pos:

Кога ќе ми текне дека од сите луѓе на планетава, баш ТИ имаш компјутер и интермец а некои деца сираци или сиромашни кои се желни за учење немаат одма ме фаќа; егзистенционална криза, параноја, полиција и менингитис.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Апсолутно не е проблемот у тоа што М'ќи има интернет, туку у тоа како го користи.

Мозокот му е за ова само...

 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Дај подобајсни ја мислава...

И навистина, „официјалната„ вистина мора да се одржи во живот, по секоја цена, дури и кога одржувањето е засновано на губењето животи од луѓето (соодветно „згрижени, како случајот со Голи Оток...), кои не сакаат да прифатат „официјални„ и „научно докажани„ вистини, чии докази никако не можеме да ги видиме и провериме...
Moze da se proverat miki ...mnogu lesno..idi na krov pomolise i ripni...Ako ne padnes i prezivees ima bog ako ne ke ni dokazaes deka gravitacijata postoi i za vas bozijte ceda!
Ke si olesnis sam i na site ovdeka! Plus ako se snimas ke stanes instant zvezda na youtube pa ke zarabotis!
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Moze da se proverat miki ...mnogu lesno..idi na krov pomolise i ripni...Ako ne padnes i prezivees ima bog ako ne ke ni dokazaes deka gravitacijata postoi i za vas bozijte ceda!
Ke si olesnis sam i na site ovdeka! Plus ako se snimas ke stanes instant zvezda na youtube pa ke zarabotis!
Суб,

вакууму мој (прв по ред од форумов!) омилен, сакаш да ми кажеш дека чинот од болдуваниот текст си го проверил на својот грб и згора на све, си проверил дали е точен и на основа од тоа искуство и мене ми предложуваш истото да го пробам?...:pos:

И што е најчудно, уште си жив!...[DOUBLEPOST=1527273183][/DOUBLEPOST]
Те прашав убаво објасни ни малце.
Објаснето е од мене повеќе пати, на соодветната тема од порталов.[DOUBLEPOST=1527273534][/DOUBLEPOST]
"Официјалната" вистина :pos:

Кога ќе ми текне дека од сите луѓе на планетава, баш ТИ имаш компјутер и интермец а некои деца сираци или сиромашни кои се желни за учење немаат одма ме фаќа; егзистенционална криза, параноја, полиција и менингитис.
LordDragonII,

твоево однесување за мене беше лесно предвиливо.

Еве зашто.

Во првиот дел од мојот допис, поставив барање до тебе; да допрецизираш, што сакаш да кажеш со својата „генијална„ мисла, користејќи географски поим/топоним.

Ти тоа не го стори!

Се чини дека одлично се разбираш со самиот себе! Не е битно што другите не те разбираат...нели!

Во вториот дел/пасус од мојот допис, изнесов мој коментар. Иако ти не беше повикан да го коментираш мојот коментар, ти коментираш нешто за кое не си повикан!

Просто е; кога ќе ти зафали „текст„, удри по својот неистомисленик, ама не удирај по неговото барање!

Не се секирај, не си прв член од форумов, кој бега од прашањето и се впушта во убедување на самиот себе во своите убедувања...[DOUBLEPOST=1527273755][/DOUBLEPOST]
Апсолутно не е проблемот у тоа што М'ќи има интернет, туку у тоа како го користи.

Мозокот му е за ова само...


Almeida,

празнотијава од твојов допис, ќе ја сметам за уште една манифестација на твојот „возвишен атеистички морал„, кој, иако не постои, никако не можеш да се ослободиш од него...:pos:

А морал си е морал, дури и кога го нема...
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
youtu.be

NIVO | LEVEL 2021 (Dokumentarac o Ravnoj Zemlji)
"U svetu koji kaže da je nauka utemeljena, kažemo svima: putovanje je tek počelo ".---------------------------------Producent Hibbeler Productions ►https://w...
youtu.be
youtu.be
Кликни за повеќе...
youtu.be

FLAT EARTH | NASA LIES | PART I & II [Intro Into FE Research, History & Conspiracy] ⁷²⁰ᵖ ⁶⁰ᶠᵖˢ
Thanks for stopping by! Please Like, Subscribe, Comment & Share for more content like it!Clip(s) originally uploaded by the channel(s); "aplanetruth.info"htt...
youtu.be
youtu.be
Запрашајте се зошто уште од мали на училиште не индоктронирале да веруваме во теоријата дека земјата изгледа како глобусот така совршена топка? Исто така подоцна и за теоријата за гравитација во која сите веруваат а никој не ја докажал ниту знае што е... Што значи ВОДОРАМНО и дали некој видел закривување на земјата? Дали постојат сателити и зошто немате сигнал на телефонот кога сте на некоја планина? Кој го чувствува вртењето на земјата а нема да може да издржи едно целодневно вртење на вртелешка? Зошто лицето на месечината никогаш не се менува? Дали знаете дека светлината на месечината е ладна? Сонцето и месечината имаат ист обем... Звездите кружат тоа е докажано со тајм лапс 24часа снимање со камера... Зошто пламенот кога гори се извишува и меурите во водата одат нагоре, дождот паѓа ама не и облаците... Каменот во вода пропаѓа а дрвото плови... Балонот со хелиум лета нагоре и пркоси на "гравитацијата"... Зошто ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ како и многу други светски организации го користат логото т. е. мапа на рамна земја?
Автоматски споено мислење:

youtu.be

FLAT EARTH | NASA LIES | PART I & II [Intro Into FE Research, History & Conspiracy] ⁷²⁰ᵖ ⁶⁰ᶠᵖˢ
Thanks for stopping by! Please Like, Subscribe, Comment & Share for more content like it!Clip(s) originally uploaded by the channel(s); "aplanetruth.info"htt...
youtu.be
youtu.be
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Screenshot_2018-09-04-21-36-00-399_com.google.android.youtube.png Screenshot_2018-09-05-18-58-53-162_com.google.android.youtube.png Screenshot_2018-09-04-21-36-00-399_com.google.android.youtube.png Screenshot_2018-09-04-21-42-17-995_com.google.android.youtube.png Screenshot_2018-09-05-18-58-40-264_com.google.android.youtube.png Screenshot_2018-09-06-10-22-25-868_com.google.android.youtube.png Screenshot_2018-09-05-18-58-53-162_com.google.android.youtube.png
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

N ever
A
S traight
A nswer
The only thing NASA sent into space is your imagination...
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Рамна е!


Ова е ретка снимка од човек кој стигна до крајот, ама илуминатите и масоните преку пропаганда не убедуваа дека е филм за да не ја откриеме вистината.

Плус ова:
vj5zp0fl4grfnm5av5gj.jpg

Па има ли поголеми докази од ова? Јас не знам што сакате повеќе.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Единственото нешто што НАСА испратила во "вселената" е вашата имагинација... https://youtu.be/kH5C6Sxv6bY
Автоматски споено мислење:

Се чувствувам просветлено, вау :вонзем:
Случајно и Ламбе да не се викаш?
Автоматски споено мислење:

Холивудската топка се врти на екраните уште пред дигитрон технологија да слета на месечината...
Screenshot_2021-07-29-03-43-34-989_com.google.android.youtube.jpg
Автоматски споено мислење:

Screenshot_2020-01-08-22-52-40-619_com.google.android.youtube.jpg
 
Последно уредено:

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Единственото нешто што НАСА испратила во "вселената" е вашата имагинација... https://youtu.be/kH5C6Sxv6bY
Автоматски споено мислење:


Случајно и Ламбе да не се викаш?
Автоматски споено мислење:

Холивудската топка се врти на екраните уште пред дигитрон технологија да слета на месечината...
Прегледај го приврзокот 302718
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 302719
Рамна Земја? Уште ли ве лажат дека постои земјата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom