Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Јас ја користам на менхетен, иако имам сува кожа , таа е за мрсна друг адекватна на моево лице неможам никако да си пронајдам.
ревлон беше добра што ја користев ама и најсветлата нијанса мене ми беше темна, и во принцип мене нијансите ми се најголем проблем, сите ми се темни!:toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ако има ваква тема, слободно спојте ги.
Насловот кажува се, јас после неколку третмани за лице морав да го сменам пудрото, зошто буквално доаѓа до уништување на ткивото ако не се користи квалитетна пудра.

Значи, какво пудро користите?
Колку често?
Дали сте забележале да ви ја суши кожата или да ви се појавуваат некои други проблеми?

Јас конечно си го погодив, корисам maXfactor lasting performance, 102 за светла, светла кожа. :)
И најдобро прикрива недостатоци.

Дами, повелете.:pipi:
И јас оваа ја користам бе.. :back:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Има ваква тема,некој ќе ја спои.
Сатори,од искуство сега ти е добра,за 3 месеци ич нема да ти биде.Содржи олово(или што и да беше од тој тип,не ми текнува) МаксФакторот и по некое време тенот се менува и кожата добива некој сиво-зелен изглед.Од мое искуство,уште толку месеци ми требаа да ја опоравам и слушам и дека не сум била единствен случај.

Јас користам од свентин,тајм +,менхетен (така-така,не е ништо особено) и римел.Ги менувам на неколку месеци затоа што некако во различен период,различна пудра ми одговара.Што лице ќе имав....
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Има ваква тема,некој ќе ја спои.
Сатори,од искуство сега ти е добра,за 3 месеци ич нема да ти биде.Содржи олово(или што и да беше од тој тип,не ми текнува) МаксФакторот и по некое време тенот се менува и кожата добива некој сиво-зелен изглед.Од мое искуство,уште толку месеци ми требаа да ја опоравам и слушам и дека не сум била единствен случај.

Јас користам од свентин,тајм +,менхетен (така-така,не е ништо особено) и римел.Ги менувам на неколку месеци затоа што некако во различен период,различна пудра ми одговара.Што лице ќе имав....

Значи, за сите пудри нешо лошо зборат, во таа на Лореал имало жива, оваа сега олово, и која е ко што треба?:nesum:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Bourjois,гледам и кај нас го има последниве месеци.Одлично е.Нема ништо штетно во него и го изедначува тенот,а бога ми и руменилото е преубаво и долго трае.Има и доста пудри со минерали.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Па вака сакам да ми препорачате некоја пудра за лице.Имам 16 год и кожата на лицето ми е комбинирана користев претходно на орифлеме една пудра.Иначе тенот не ми е светол а не ми е ни темен. позз:helou:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Па вака сакам да ми препорачате некоја пудра за лице.Имам 16 год и кожата на лицето ми е комбинирана користев претходно на орифлеме една пудра.Иначе тенот не ми е светол а не ми е ни темен. позз:helou:
Има на севентин пудра не е многу концентрирана, мислам дека ке ти одговара , а и има доста нијанси, околу 320 денари е , сега точно не ми текнува како се вика, ама битно кутивчето и е едно пластично , за никаде:pos2:
Може ке се сети некој друг како се вика па ке ти помогне.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ја користам пудрата од Макс фактор 100-ката и задоволна сум. Планирам следно да пробам од ревлон. Ставам само кога излегувам, за викенди. Инаку, ме мрзи.

:nesum:
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Користам течна и камена пудра на Aura, и сум задоволна. Имав потешкотии додека најдов каква пудра и која нијанса ми одговара, ама сега е таман.
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Три години ја користам Giordani од oriflame и сум многу задоволна но имам проблем со камена пудра па ако некој од вас користи камена пудра може ли да ми препорача некоја.:smir:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Јас пред некој ден си купив Gosh,ама не ја погодив нијансата,наредниот пат потемна ќе си земам.
Уствари не сум сигурна дали наредниот пат ќе земам пак иста.Не сум задоволна,не прикрива.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Користам Max Factor - Lasting Performance за исклучителни прилики (свадби и сл. кога треба подолго да ми трае), а за навечер излегувања користам Нивеа обоен крем, ем не ја суши и не и штети на кожат ем изедначува.
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
L'oreal Nаtural..и кога ставам,ставам многу малце,само заради подочњаци и за да го изедначам тенот
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
имам од seventeen порцелан бела ќец, за моја кожа супер е, само малце забегува во бојата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom