Психоанализи на форумџии, аватари, потписи...

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
:nesvest: Премногу добро за да биде вистинито:nesum:
Јас сеуште не можам да поверувам колку сум позитивно опишана. Демет мислев сум лоша :(.
Инаку во никој случај не беше од водка-ШВЕПСОТ (мојата омилена пијачка) туку бев премногу расположена, како и секогаш кога правам нешто ново :)
Во секој случај благодарам за преубавата анализа, останува само уште некој да ја потврди да не дојди наместена работава :pos:

Јас иако не те познавам лично,ниту преку мсн,еве ќе го потврдам она од Димитар:pipi:
Баш таков впечаток оставаш,а еве и доказ у живо:smir:

п.с.ама испадна ова како дудлање:pos:злобници прескокнете ми го постов:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ќе може мене некој да ми направи анализа?:)
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Ај некој да ми направи анализа,ама по можност анализаторот да е од понежниот пол?
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Само да го римајндувам Синдикат дека тикви шо ќе влезе во ИнМемориам ако не ми ја додели веќе одамна ветената анализа. :pos:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
PSYtisfaction
Иако името ве спрема за досадни 30 секунди во читање на неоригинално согласување со женскиот мејнстрим, бидете спремни да искусите нешто сосема различно дистанцирано од наивните трендовски клишеа. Појава која се карактеризира со префинета уникатност, која е невозможно теоретски да се класифицира во ниедна површна спецификација. Етичка и морална принципиелност гради според когнитивни искуства, неприфаќајки ги слепо опшествените наметнувања кои и се налагаат. Широко перцептивниот пристап кон опшеството го анихилира стравот од осудување и ги потиснува длабоко предрасудите. Ваквото перцепирање е најчесто производ на изразена социјализација со спротивниот пол во пораните стадиуми на карактерното оформување. Како резултат на оваа социјализација со спротивниот пол се чуствува резервираност од непотребно каприциозно деградирање на истиот. Но комплетно неприфаќање на инфантилните тврдоглави нецивилизирани, според женски критериуми се разбира, моменти што секогаш резултираат со конфликт. Длабоко вродената неможност за резигнираност, одбивањето да се остани рамнодушен, ја објаснуваат подобро потребата за конфликти. Цврста и непоколеблива поставеност без нималку простор за прифаќање на алтернатива различна од субјективната тврдоглава правичност.
Сепак во последно време се чуствува блага омекнатост на пристапот, можеби поради моменталната емоционална исполнетост. Зрачи со позитивност и ведрина од разбирањето што го ужива од дотичниот субјект, дистанцирајќи се од банални размислувања и препуштајки се на моментот во кој се крие вистината. Искрено ти посакувам моментот да потрае ...


П.С. Памтам јас убо на кој му ветив само шо не бев слободен во последно време, а патам и од хроничен мрзитис. Уште на Брн му имам ветено, после ко ќе имам инспирација да не е досадно и на други шо изразија желба и шо не изразија :wink:.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
daj da vidam sto ke pisete za mene, sakam onaka cisto da vidam kolku imate pogresno mislenje za mene
Емотивен дечко, несватен од околината. Го интересира мислењето на околината ама на такво фраерско ниво кое му дозволува да постави само едно прашање во врска со личните маки, како погорното. Тоа нема да ти помогне во справувањето со духовната катарза низ која минуваш*

Ете. Толку за тебе.





*Многу сакав да звучам паметно, иначе немм појма што значи напишаното.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Адето бара една психоанализа:pipi:И враќа со исто за оној кој ќе ја анализира.:pipi:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Адето бара една психоанализа:pipi:И враќа со исто за оној кој ќе ја анализира.:pipi:
Ќе направам (ако прифаќаш од мене:helou: ) се надевам во текот на ноќва т.е. до 4 наутро ќе биде.
Ок?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ќе направам (ако прифаќаш од мене:helou: ) се надевам во текот на ноќва т.е. до 4 наутро ќе биде.
Ок?
Уште прашуваш..Нормално дека е ок...Со нетрпение ќе ја очекувам анализата од тебе:back:
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Емотивен дечко, несватен од околината. Го интересира мислењето на околината ама на такво фраерско ниво кое му дозволува да постави само едно прашање во врска со личните маки, како погорното. Тоа нема да ти помогне во справувањето со духовната катарза низ која минуваш*

Ете. Толку за тебе.





*Многу сакав да звучам паметно, иначе немм појма што значи напишаното.
"duhovno procistuvanje" woooow:pos2:

lilaaaa ti mene emotiven, sea ke vidis kaj mama:kesa:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Според аватарот претпоставував дека си со црвена боја на коса и се уверив во тоа во галеријата, но гледам сега некоја промена на имиџот и мора да ти кажам супер ти стои вака.
Па да почнам
Значи Ада според сите постови кои ги анализирав добив впечаток дека си доста сериозна личност, зрела со доста реални размислувања.
Премногу си самокритична и на моменти несигурна во себе. Не веруваш во совршенство и не ги идеализираш работите.
Затворена личност си и не сакаш да зборуваш за своите емоции.
Мислам дека се` што ти се случило во животот те направило доста цврста личност и доследна на своите ставови.
Повеќе сакаш да се затвориш и да се самоанализираш, да видиш до кај си со животот, да се преиспиташ дали правилно си постапила за било што.
Кога си тажна се чувствуваш беспомошна, се самосожалуваш и имаш мало чувство на страв.
Толелираш до одредена мера, но не сакаш да те мотаат и влечат за нос.
Тешко простуваш, но знаеш да кажеш извини кога е потребно.
Обожаваш луѓе кои имаат смисла за хумор, позитивни особи и интелигентни личности.
Не сакаш кога некој се однесува себично, арогантно и незаинтересирано.
Искрена особа си, која кажува што мисли, без влакна на јазикот и не бегаш од одговорност.
Сакаш да бидеш вљубена и ги обожаваш тие пропратни моменти твој цитат*на забрзано чукање на срцето, решавање дилеми, пронаоѓање во сите стихови*... и мразиш кога немаш емоции кон никој. Тогаш се чувствуваш празно, ти владее сивило и монотонија.
Тешко се заљубуваш и премногу си критична кон партнерот дури и за најмали ситници. Кога ќе видиш дека нешто недостасува во врската веднаш прекинуваш со особата од која гледаш дека можеш да бидеш повредена (т.е. се заштитуваш самата себе од болка).
Но, затоа кога си во врска од неа бараш само љубов, голема љубов.
Сакаш партнерот да биде задоволен и да ужива во се` што доживувате заедно, па несебично го ставаш неговото задоволство пред себе. Сакаш да имаш интима и некои работи во врската да ги зачувате само за вас (ти и партнерот).
Една работа од тоа што го анализирав ми беше чудна, а тоа е желбата да се повреди партнерот и после да се каеш за тоа. Тука малце ми даваш црти на себичност, но верувам дека тоа е само за тој да свати што има покрај себе.

Толку од мене :smir:
Тоа можев да го извлечам од постовите. Се надевам дека си задоволна. Ако има некоја грешка (што би било нормално) повели поправи ме.
 
D

Delux

Гостин
Адето бара една психоанализа:pipi:И враќа со исто за оној кој ќе ја анализира.:pipi:
Абе секогаш паѓам на ваквви наивни речи...

Интересно е то шо немаш чувство на инфериорност,од тука за тебе произлегуваат високи бенифиции.Форумскиот впечаток кој го оставаш е на завидно ниво кај повеќето од форумов...високата интелигенција и здравиот разум е твоето моќно оружје.Исто така фасцинантно е то шо имаш голема доза на хумор,кој понекогаш ќе истечи од некој пост.
Недозволувањето да бидеш објект на заебанција е делот кој мене многу ми се допаѓа,исто така и дека луѓето не ги гледаш преку физикусот.Секој лош ден го оставаш зад себе...секоја вечер ја испушташ водата,на таков принцип функционира твојот мозок,слично како казанче за вода.
предрасудите и табуата се шпанско село за тебе.

П.С не мора да ми возвратиш со анализа мај френд:wink: ама ако некогаш ме поканиш да пијам кафе со тебе,тогаш ќе идам во Скопје поревносно од кога и да било:salut:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Slatka mala

zas davam ovaa analiza

zatoa sto devojcevo e polno so pozitivna energija, kulturna e i sakam da i dadam komplmenti oti mislam deka zasluzuva.

Samo ke bidam kratok : ova e devojce eptem na mesto , interesna e i dobra prilika za nekoj decko da si najde devojka koja nema da ja batali posle mesec dena zatoa momci obratete paznja SWEDEN retko greshi !


Psytisfaktion

devojcevo e mnogu cool, olabavena, dali laze ne znam ama znam deka e inteligentna ima mnogu jak smisol za humor edna od retki9te koja me nasmeala na forumov. Ne mi se svidja samo sto e mnogu mlada i mnogu visoka inace sve drugo e super ! Ne mozam da kazam los zbor posto e tip na devojka drugar a toa e mnogu cool

Comando

Ova devojce e isto taka mnogu na mesto, mislam deka treba da smeni sminka i da ne bide tolku emotivna i da ne place tolku, koga go rebraat a posebno jas ko sto pravam tokmu sega dur gi cita ovie redovi i se crvenee od bes

Pozdrav do site i leka noc
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Slatka mala

zas davam ovaa analiza

zatoa sto devojcevo e polno so pozitivna energija, kulturna e i sakam da i dadam komplmenti oti mislam deka zasluzuva.

Samo ke bidam kratok : ova e devojce eptem na mesto , interesna e i dobra prilika za nekoj decko da si najde devojka koja nema da ja batali posle mesec dena zatoa momci obratete paznja SWEDEN retko greshi
Фала на комплиментите :pos: и на анализата иако не е побарана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom