Психоанализи на форумџии, аватари, потписи...

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Psytisfaktion

devojcevo e mnogu cool, olabavena, dali laze ne znam ama znam deka e inteligentna ima mnogu jak smisol za humor edna od retki9te koja me nasmeala na forumov. Ne mi se svidja samo sto e mnogu mlada i mnogu visoka inace sve drugo e super ! Ne mozam da kazam los zbor posto e tip na devojka drugar a toa e mnogu cool
Да бев постара и пониска ќе ме женеше, признај.:pos:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ја чекам ветената анализа од Адето :se_ molam
Прво се извинувам за каснењево:nesum:Да не одолговлекувам, here we go:)...
Искрено кога те приметив првпат на форумов, мислев дека си девојче од 15-16 години(впечатокот ми беше базиран само на аватарот и никот) со клише постови, и не те ни читав. Но после извесно време, неколку твои мислења ми паднаа у очи, и сфатив дека итекако ми била погрешна првата импресија за тебе. Имено, се зачудив од издржаноста и зрелоста на твоите постови, комбинирана со итекако солиден начин на изразување(а, тоа не е многу чест случај). Затоа верувам дека си доста интелегентна и начитана особа. Потоа, ми се наметнува слика на девојка која секогаш внимава на својот изглед, битно и е во се да биде умерена и да не делува невкусно. Односно, сакаш надворешно да оставиш впечаток на мила и пристојна девојка. Онаа бунтовна и палава страна(која сите ја поседуваме, помалку или повеќе) ја потиснуваш пред пошироката околина, и дозволуваш да исплива на површина само со луѓе кои ти се блиски и со кои се осеќаш сигурно.
А, сигурноста ти е доста важна, особено од партнерот. Се врзуваш само со луѓе на кои знаеш дека можеш да се ослониш и кои нема да те изневерат на било каков начин. Затоа и не ти е лесно да се опуштиш во врска. Ти треба прилично време, и лично уверување, пред да се поврзеш со некој. Љубовта ја сфаќаш прилично сериозно. Не си девојка која лесно менува партнери и која лесно ги заборава минатите врски. Особено се ежиш од неверство, и се сомневам дека лесно би си дозволила да бидеш неверна, или пак да простиш неверство. Кога си со некој, тогаш си само со него во секој поглед. Се даваш целосно и го очекуваш тоа за возврат. Бледи компромиси не прифаќаш.
Но, и покрај твојата несебичност во личните односи, знаеш каде да повлечеш граница. Не би си дозволила да се откажеш од битни нешта и да се деградираш како личност, поради партнер или пријател. Најмногу затоа што во тебе постои и амбиција, како и свесност за приоритетите во животот(кои не ти се сведуваат единствено на љубовната врска). Горда си и самосвесна. На моменти можеби делуваш и арогантно, па ствараш непрјателство(особено кај женските кои не те познаваат).
Се на се, прилично стабилна, зрела и умерена особа. Единствено сметам дека треба малку повеќе да се опуштиш и полесно да им се приближуваш на луѓето.(плус и Близнак си у хороскоп..На него комуникативноста и опуштеноста му се главна одлика.Не ја ограничувај таквата своја природа:) )
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Менди... АКА Гомнојадец.. со големо Г и болдирано ј !


Страстна пивопија (додуша повеќе го збори отколку што го пие, многу и се мочало после), која што ја крие својата добрина позади сарказмот, цинизмот и фаците што ги праи! (идеше како трета варијанта комунизмот... али... не... не е тоа она :) )
Значи... на прв поглед (или прв пост :) ) имаш детуле кое што сака да јаде гомна за се (ама баш се), да мрчи за се што може и не може да се мрчи и да му пререче се на секој којшто ќе и напраи два збора муабет.
Е, сеа... ако успееш да го истрпиш тој геноцид од зборови од нејзина страна како награда би очекувал дека ќе почне да ти праи асален муабет, дека нема да мрчи и да ти мава сеир на ствари кои што не се баш за мавање сеир... ТИИИИТ... WRONG! Добиваш второ ниво! Се дур не ги поминеш седумте нивоа на Мендино Гомнојадење...
Тогаш веќе ќе се сменат работите...
И даље ќе ти мава сеир (или можеби само ќе ти враќа пошто ти си ја умрел од заебаање... тоа е прилично дискутабилно во мојот случај)... али, секогаш кога ќе ти напраи муабет, без разлика дали се жалиш или се фалиш, стварно ќе те ислуша.. и ќе се радува за тебе, но нема да жали за тебе... ќе те натера ти да не жалиш... и секоја насмевка или гушка што ќе ти ја подари пука од искреност... и пред да си ги крене премногу акциите, ќе прекинам со фалење тука :)
Поентата беше дека ќе запознаеш тотално нова личност...
Па, добро.. не тотално... али, ќе сфатиш дека стварно е прекрасен другар со добра душа, топло срце и ладно пиво :)





п.с. Менди... сакам бројка.. колку фаци напраи дур го читаше ова?
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Нема бројка за моите фаци:pipi:
У секој случај,пријатно сум изненадена...
danke Боро:back:
 
С

Сатори

Гостин
Доброволец да ме изанализира..:pipi:
Денес ќе биде убав ден па ајде да се расположам и јас малку, не ветувам ништо посебно.:pipi:

Аватар: мене првата идеја кога ќе го погледнам твојот аватар е моќ и секс се разбира, некој вид на самодоверба.Клучот кој е некој вид на посредник, можеби за тебе бакнежот или сексот сами по себе ти се еден вид на предавање на сама себе кон некој.
Сензуална слика, те става во центарот на вниманието т.е. впечатлива е, привлекува.Веројатно тоа и ти била целта, покрај фактот дека ти се допаднала доволно за да ја поставиш како аватар.

Ник: мислам дека многу пати до сега сум го објаснувала тоа ангелче, ама сите ние имаме различно толкување и различна перцепција кон себе кога е поврзана со тој поим.
Ако се гледаш сама себе како добра личност, заштитник, нечиј ангел освен за сама себе, тогаш никот би требало да ти одговара.

Тајтл: да се уништи осаменоста, желба е, ама ретко станува реалност, посебно ако Killing Loneliness од HIM ти е омилена песна.:smir:Овде се гледа твојата потреба и навистина не може да се ослови никако поинаку, потреба од љубов, од среќа од некој крај себе кој би жртвувал се за тебе, за вас.
Скоро да е се што ти треба.

Потпис: повторно ангелите, нежноста и дозата на романтика.Девојка која сака се и го сака сега ... можеби.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Денес ќе биде убав ден па ајде да се расположам и јас малку, не ветувам ништо посебно.:pipi:

Аватар: мене првата идеја кога ќе го погледнам твојот аватар е моќ и секс се разбира, некој вид на самодоверба.Клучот кој е некој вид на посредник, можеби за тебе бакнежот или сексот сами по себе ти се еден вид на предавање на сама себе кон некој.
Сензуална слика, те става во центарот на вниманието т.е. впечатлива е, привлекува.Веројатно тоа и ти била целта, покрај фактот дека ти се допаднала доволно за да ја поставиш како аватар.

Ник: мислам дека многу пати до сега сум го објаснувала тоа ангелче, ама сите ние имаме различно толкување и различна перцепција кон себе кога е поврзана со тој поим.
Ако се гледаш сама себе како добра личност, заштитник, нечиј ангел освен за сама себе, тогаш никот би требало да ти одговара.

Тајтл: да се уништи осаменоста, желба е, ама ретко станува реалност, посебно ако Killing Loneliness од HIM ти е омилена песна.:smir:Овде се гледа твојата потреба и навистина не може да се ослови никако поинаку, потреба од љубов, од среќа од некој крај себе кој би жртвувал се за тебе, за вас.
Скоро да е се што ти треба.

Потпис: повторно ангелите, нежноста и дозата на романтика.Девојка која сака се и го сака сега ... можеби.

Еј фала многу за анализата, супер е иако не си баш во секој дел во право. Најмногу си погодила за Тајтл (само со Киллинг Лонлинес не ми е омилена песна :pos:) и Потпис..Фала уште еднаш :smir: :aplauz:
 
С

Сатори

Гостин
Еј фала многу за анализата, супер е иако не си баш во секој дел во право. Најмногу си погодила за Тајтл (само со Киллинг Лонлинес не ми е омилена песна :pos:) и Потпис..Фала уште еднаш :smir: :aplauz:
Океј е, ми се прави денот со такви ствари, инаку мене ми е омилена песна!:pipi::):):)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Сакам јааас
Сакај уште еднаш и ќе би бидеш банирана од темава. Аман, доста труете со побарувања.
Фатете да анализирате и ќе бидете анализирани. Темава е само за анализирање, а не за молби и желби.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ок мистер Ацид. Извињавам се :P
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Flix


Duhovit,druzeljubiv,harizmaticen...

Kako i da e moram prvo da ja istaknam negovata duhovitost,i toa sto sekogas e raspolozen i nasmean i vo momenti koga mu se slucuva nesto nesakano,no ne krie sto cuvstvuva vo sekoj slucaj..Ljubovta ja sfaka seriozno no ne do taa mera da gi zapoznae nejzinite uzivanja,a zosto...zatoa sto ne odlucuvas od prva,veruvas deka vremeto ke pokaze so kogo i kako da bides i kako da se postavis vo dadena situacija.. Sovet: Nemoj da cekas mnogu vreme da pomine,nestrplivosta go brise zadovolstvoto ponekogas!:back: Prav smeker e moram toa da go potenciram,znae kako da vleze pod koza,zboram vo sekoj slucaj...kako prijatel i kako decko:wink:

Znae da nasmee i saka da go smeat,nesaka ozbilni tipovi i muabeti i ne bi go trosel vremeto na filozofiranje,no spremen e i na toa....:smir:
Prifaka soveti pa kakvi i da bile tie,a sekako toj si procenuva sto da primeni od toa...
Brzo se privrzuva za lucnosti,saka da se druzi i zapoznava novi luge...
Ja cenam negovata iskrenost,i toa sto e sekogas svoj...:smir:
Prav umetnik e - zboram za slikite...sama se uveriv vo toa!:pipi:
Ja saka muzikata kako i sekoj covek na svetov:) no ne slusa bas se...najveke trans:wink:

Sakas da im ostavis vpecatok na lugeto deka si edna zrela licnost sto znae sto saka vo zivotot i uziva vo nego,sakas da te sakaat onie koi gi sakas i pravis se da bide taka...mislam deka sekogas uspevas vo toa bidejki imas osobini sto dokazuvaat deka si vreden za da te sakaat i cenat kolku sto e potrebno i kolku sto si zasluzil!

Ja imav taa cest da zboram so tebe,analiziram no ne i da te vidam i zapoznaam vo zivo,se nadevam ke bide naskoro i ovoj tekst ke se zgolemi,i ke znam uste mnogu raboti za tebe...milo mi e sto si mi prijatel:smir:

P.S. Mozokot ne razbira nekoj pricini sto gi ima srceto!!!:back:


:pipi:....se nadevam deka si zadovolen....:pipi:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Flix


Duhovit,druzeljubiv,harizmaticen...

Kako i da e moram prvo da ja istaknam negovata duhovitost,i toa sto sekogas e raspolozen i nasmean i vo momenti koga mu se slucuva nesto nesakano,no ne krie sto cuvstvuva vo sekoj slucaj..Ljubovta ja sfaka seriozno no ne do taa mera da gi zapoznae nejzinite uzivanja,a zosto...zatoa sto ne odlucuvas od prva,veruvas deka vremeto ke pokaze so kogo i kako da bides i kako da se postavis vo dadena situacija.. Sovet: Nemoj da cekas mnogu vreme da pomine,nestrplivosta go brise zadovolstvoto ponekogas!:back: Prav smeker e moram toa da go potenciram,znae kako da vleze pod koza,zboram vo sekoj slucaj...kako prijatel i kako decko:wink:

Znae da nasmee i saka da go smeat,nesaka ozbilni tipovi i muabeti i ne bi go trosel vremeto na filozofiranje,no spremen e i na toa....:smir:
Prifaka soveti pa kakvi i da bile tie,a sekako toj si procenuva sto da primeni od toa...
Brzo se privrzuva za lucnosti,saka da se druzi i zapoznava novi luge...
Ja cenam negovata iskrenost,i toa sto e sekogas svoj...:smir:
Prav umetnik e - zboram za slikite...sama se uveriv vo toa!:pipi:
Ja saka muzikata kako i sekoj covek na svetov:) no ne slusa bas se...najveke trans:wink:

Sakas da im ostavis vpecatok na lugeto deka si edna zrela licnost sto znae sto saka vo zivotot i uziva vo nego,sakas da te sakaat onie koi gi sakas i pravis se da bide taka...mislam deka sekogas uspevas vo toa bidejki imas osobini sto dokazuvaat deka si vreden za da te sakaat i cenat kolku sto e potrebno i kolku sto si zasluzil!

Ja imav taa cest da zboram so tebe,analiziram no ne i da te vidam i zapoznaam vo zivo,se nadevam ke bide naskoro i ovoj tekst ke se zgolemi,i ke znam uste mnogu raboti za tebe...milo mi e sto si mi prijatel:smir:

P.S. Mozokot ne razbira nekoj pricini sto gi ima srceto!!!:back:


:pipi:....se nadevam deka si zadovolen....:pipi:
Tnx Drama Queen :back::smir:

Прекрасна анализа ме воодушеви. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom