Проституција и јавни куќи во Македонија

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.502
Поени од реакции
2.041
Во едно сокаче наспроти црквата Св. Ѓорѓија во Струга во една куќа ги има едно 5-6 што престојуваат... Има две наспроти хотелот Београд и една низ зелениот пазар... Во кафаната од покоен Леку ги има и таму и тоа Украинки, Романки, Русинки, Молдавки...Гостивар има еден куп кафани со такви...Охрид ги има 3-4 во една куќа наспроти некогашниот локал Наполеон и кафаната Беко...Битола во Баиро и кај патот за Могила. Кај патот за Могила на пат чекаат и стопираат коли...
 
Член од
22 август 2020
Мислења
37
Поени од реакции
26
Битола во Баиро и кај патот за Могила.
Во едно сокаче наспроти црквата Св. Ѓорѓија во Струга во една куќа ги има едно 5-6 што престојуваат... Има две наспроти хотелот Београд и една низ зелениот пазар... Во кафаната од покоен Леку ги има и таму и тоа Украинки, Романки, Русинки, Молдавки...Гостивар има еден куп кафани со такви...Охрид ги има 3-4 во една куќа наспроти некогашниот локал Наполеон и кафаната Беко...Битола во Баиро и кај патот за Могила. Кај патот за Могила на пат чекаат и стопираат коли...
Каде поточно на Баиро? Јас Битола зад Император знам дека има.
 
Член од
8 октомври 2020
Мислења
2
Поени од реакции
4
Здраво, некој да ми каже во Охрид каде можам да добијам масажа со среќен крај или да ми пише број во порака од некоја таква масерка.

Ви благодарам.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.302
Поени од реакции
11.624
Здраво, некој да ми каже во Охрид каде можам да добијам масажа со среќен крај или да ми пише број во порака од некоја таква масерка.

Ви благодарам.
Кај Диме, Велгошти.
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, некој да ми каже во Охрид каде можам да добијам масажа со среќен крај или да ми пише број во порака од некоја таква масерка.

Ви благодарам.
Zdravo, jas imam info deka dosle 2 devojki od Blagoevgrad Bugarija i vrsele "masazherski" uslugi vo zgradata kaj so bese stop shop na tret sprat. Imam broj ako sakas...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.058
Поени од реакции
9.860
ајде дајте му на муртинецот идеја да ги легализира борделите, со фискални да бидат, а државата ќе враќа ДДВ... ако нема радна снага ќе се увезе од Молдавија, Блгарија....
на влез ќе се мери температура , а за да не се бунат овие што сега добиваат без платно од дивите камењарки и спонзоруши , знаеме кој се муктеџиите, нека им даде владата субвенции...
 
На врв Bottom