Проституција и јавни куќи во Македонија

Член од
12 март 2009
Мислења
14.044
Поени од реакции
8.464
...И сега нема ли ниедна јавна куќа у СМКД?
Па не мора да јавна, приванта нека е :D
нема, а има една наша докторка што ги лечеше своите пациенти и со сех, ама во Австралија ... ја суспендирале на 3 месеци + 18месеци едукација за докторска етика ...
значи уште има забрана :(
Е да и дозволат тука да отвори, ама многу гужва ќе има, нема шанси за Мој Термин да се добие:confused:
 
Член од
5 јуни 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Problemot vo Makedonija e sto ima poveke pederi otkolku kurvi.Vo Bugarija,Srbija,Hrvatska ke najdes odma.Ovde vo Makedonija edvaj, edinstveno vo Struga i Ohrid moze da se najde dobri kurvi.U Skopie sum slusnal deka ima vo Klub Eva, Laki Hotel, Mtv i nekolku pati sum videl i vo Karpos deka proagaat.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.627
Поени од реакции
16.261
Problemot vo Makedonija e sto ima poveke pederi otkolku kurvi.Vo Bugarija,Srbija,Hrvatska ke najdes odma.Ovde vo Makedonija edvaj, edinstveno vo Struga i Ohrid moze da se najde dobri kurvi.U Skopie sum slusnal deka ima vo Klub Eva, Laki Hotel, Mtv i nekolku pati sum videl i vo Karpos deka proagaat.
Де уште кажувај за курвите...
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.291
Поени од реакции
3.436
Problemot vo Makedonija e sto ima poveke pederi otkolku kurvi.Vo Bugarija,Srbija,Hrvatska ke najdes odma.Ovde vo Makedonija edvaj, edinstveno vo Struga i Ohrid moze da se najde dobri kurvi.U Skopie sum slusnal deka ima vo Klub Eva, Laki Hotel, Mtv i nekolku pati sum videl i vo Karpos deka proagaat.
Настарији занат на свету никад нече застарити.
Проблем кај нас е : Порано имаше поштени курви, додека сега се углавном непоштени курви кој глумат невини.
...Уствари донекаде имаш право. Права курва значи женска со се ебе од мерак. А сега воа се 99% простипутки, ебат се за парички.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.157
Поени од реакции
4.890
Što mešate babi i žabi. Makedonija ja sporeduvate so državi kade što prostitucijata i javnite kuki se legalni. Pa normalno deka vo MKD nema takvi stvari, pa koga nešto e zabraneto so zakon t.e. ilegalno e sekako deka ke go nema ili pak ke go ima ama sekako vo reduciran i zadskrien tip, prosta logika. Ne mešajte zaostanati kvazi-državi kako našava so tapa zakoni so normalni razvieni moderni kapitalistički liberal-demokratski državi kade što ovaa dejnost e i od sekogaš bila normalna i legalna stvar. Javni kuki barate vo Makedonijava be hah temava treba da odi vo humor !
 
На врв Bottom