Проституција и јавни куќи во Македонија

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од idontknow, 2 март 2014.

 1. filip1975

  filip1975

  Член од:
  31 март 2013
  Мислења:
  184
  Допаѓања:
  69
  Кај император ама таму се сите ѓупки, гнаса невидена.
   
 2. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.715
  Допаѓања:
  1.762
  Дај кажете некое местенце во Штип и Гевгелија.
   
 3. ruller

  ruller Expert

  Член од:
  5 септември 2011
  Мислења:
  279
  Допаѓања:
  107
  Znam... nema nisto poasolno :/
   
 4. Tutor

  Tutor

  Член од:
  15 март 2010
  Мислења:
  4.623
  Допаѓања:
  3.692
  Југоисточна МК е катастрофа за оваа работа, по се изгледа. Не дека многу сум барал ама се имам распрашано троа , имам некој бизнис идеи бајдвеј па затоа ми требаат девојки за паре ( ако има заинтересирани пп ) . Кој да сум прашал никој не знае да има такви места во овој крај на МК ... Бугарија свака част за ова, на огласи со слики со одкриено лице со се, нит се срамат нит ништо. Милиони ги има по огласи ... Тука што е проблемот незнам, забрането е по огласи да се нудат ескорт услуги ? уат да фак. Еднаш на реклама 5 ставив оглас "жиголо"... не ми го одобрија огласот :facepalm: ти ебем скапаната држава не ти дава да заработиш поштено за лебче.....
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  3.671
  Допаѓања:
  3.637
  Па во скопје ако не најдете курви, не знам каде ќе најдете.Арно си пишал некој погоре, се има.
  Да бе зборуваме колку има од оние што излегуваат во кафич со цел да се дупнат со некого.Или не знаете да ги лоцирате,или целите на многу високи цели.
   
 6. Tutor

  Tutor

  Член од:
  15 март 2010
  Мислења:
  4.623
  Допаѓања:
  3.692
  Види друже има различни ситуации, и различни потреби на различни категории на луѓе. Неможе секој човек во секоја ситуација кога ќе му притреба да ги испразни јајцата, да чека сабота да влезе во клуб и да "лоцира девојќи за да дупне" како што велиш.... затоа јавна куќа е благородна работа, да работи нонстоп, да може секој кој има потреба кога и да било, да оди да си заврши работа. Хај фајф за Германија например и ред други држави. Незнам кој е минусот во легализирање проституција според нашите квази политичари , баш ме интересира стварно.
   
  На whatto, filip1975 и Aleksandar91 им се допаѓа ова.
 7. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.715
  Допаѓања:
  1.762
  Ако се отвори јавна куќа во Скопје, во петок и сабота нема да има женска на улица или во дискотека.
   
  На whatto и bobi-skk им се допаѓа ова.
 8. Castiel

  Castiel Гостин

  :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
   
  На Sasa Ilic, true blue и ЈуријАркадиевич им се допаѓа ова.

Сподели преку: