Проституција и јавни куќи во Македонија

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од idontknow, 2 март 2014.

1. filip1975

filip1975

Член од:
    31 март 2013
    Мислења:
    158
    Допаѓања:
    54
    Кај император ама таму се сите ѓупки, гнаса невидена.

2. Marick14

Marick14

Член од:
    23 јуни 2011
    Мислења:
    6.376
    Допаѓања:
    1.647
    Дај кажете некое местенце во Штип и Гевгелија.

3. ruller

ruller Expert

Член од:
    5 септември 2011
    Мислења:
    260
    Допаѓања:
    100
    Znam... nema nisto poasolno :/

4. Tutor

Tutor

Член од:
    15 март 2010
    Мислења:
    4.435
    Допаѓања:
    3.500
    Југоисточна МК е катастрофа за оваа работа, по се изгледа. Не дека многу сум барал ама се имам распрашано троа , имам некој бизнис идеи бајдвеј па затоа ми требаат девојки за паре ( ако има заинтересирани пп ) . Кој да сум прашал никој не знае да има такви места во овој крај на МК ... Бугарија свака част за ова, на огласи со слики со одкриено лице со се, нит се срамат нит ништо. Милиони ги има по огласи ... Тука што е проблемот незнам, забрането е по огласи да се нудат ескорт услуги ? уат да фак. Еднаш на реклама 5 ставив оглас "жиголо"... не ми го одобрија огласот :facepalm: ти ебем скапаната држава не ти дава да заработиш поштено за лебче.....

На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Aleksandar91

Aleksandar91

Член од:
    16 април 2014
    Мислења:
    3.187
    Допаѓања:
    2.752
    Па во скопје ако не најдете курви, не знам каде ќе најдете.Арно си пишал некој погоре, се има.
    Да бе зборуваме колку има од оние што излегуваат во кафич со цел да се дупнат со некого.Или не знаете да ги лоцирате,или целите на многу високи цели.

6. Tutor

Tutor

Член од:
    15 март 2010
    Мислења:
    4.435
    Допаѓања:
    3.500
    Види друже има различни ситуации, и различни потреби на различни категории на луѓе. Неможе секој човек во секоја ситуација кога ќе му притреба да ги испразни јајцата, да чека сабота да влезе во клуб и да "лоцира девојќи за да дупне" како што велиш.... затоа јавна куќа е благородна работа, да работи нонстоп, да може секој кој има потреба кога и да било, да оди да си заврши работа. Хај фајф за Германија например и ред други држави. Незнам кој е минусот во легализирање проституција според нашите квази политичари , баш ме интересира стварно.

На whatto, filip1975 и Aleksandar91 им се допаѓа ова.
  7. Marick14

Marick14

Член од:
    23 јуни 2011
    Мислења:
    6.376
    Допаѓања:
    1.647
    Ако се отвори јавна куќа во Скопје, во петок и сабота нема да има женска на улица или во дискотека.

На whatto и bobi-skk им се допаѓа ова.
  8. Castiel

Castiel

Член од:
    2 март 2013
    Мислења:
    8.304
    Допаѓања:
    9.145
    :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

На Sasa Ilic, true blue и ЈуријАркадиевич им се допаѓа ова.

Сподели преку: