Проституција и јавни куќи во Македонија

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дај кажете некое местенце во Штип и Гевгелија.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Дај кажете некое местенце во Штип и Гевгелија.
Југоисточна МК е катастрофа за оваа работа, по се изгледа. Не дека многу сум барал ама се имам распрашано троа , имам некој бизнис идеи бајдвеј па затоа ми требаат девојки за паре ( ако има заинтересирани пп ) . Кој да сум прашал никој не знае да има такви места во овој крај на МК ... Бугарија свака част за ова, на огласи со слики со одкриено лице со се, нит се срамат нит ништо. Милиони ги има по огласи ... Тука што е проблемот незнам, забрането е по огласи да се нудат ескорт услуги ? уат да фак. Еднаш на реклама 5 ставив оглас "жиголо"... не ми го одобрија огласот :facepalm: ти ебем скапаната држава не ти дава да заработиш поштено за лебче.....
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Па во скопје ако не најдете курви, не знам каде ќе најдете.Арно си пишал некој погоре, се има.
Да бе зборуваме колку има од оние што излегуваат во кафич со цел да се дупнат со некого.Или не знаете да ги лоцирате,или целите на многу високи цели.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Па во скопје ако не најдете курви, не знам каде ќе најдете.Арно си пишал некој погоре, се има.
Да бе зборуваме колку има од оние што излегуваат во кафич со цел да се дупнат со некого.Или не знаете да ги лоцирате,или целите на многу високи цели.
Види друже има различни ситуации, и различни потреби на различни категории на луѓе. Неможе секој човек во секоја ситуација кога ќе му притреба да ги испразни јајцата, да чека сабота да влезе во клуб и да "лоцира девојќи за да дупне" како што велиш.... затоа јавна куќа е благородна работа, да работи нонстоп, да може секој кој има потреба кога и да било, да оди да си заврши работа. Хај фајф за Германија например и ред други држави. Незнам кој е минусот во легализирање проституција според нашите квази политичари , баш ме интересира стварно.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
eee... da ste vo moe vreme koga i mene mi rabotese,nemase potreba od vakva tema.
Vo Skopje imase 26 javni kuki,skopje bese proglasen za grad so najpoveke javni kuki so odobrenie i dozvola za rabota od togasnoto ministerstvo za zadovolstva.
Samo ne sum siguren dali se mislese za teritorija na Jugosllavija ili za vo Evropa.mislam deka e ova vtorovo.(gi znam i so naziv na firmata)
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
346
Поени од реакции
424
Od site zandari, 70-80% od celata taa bivsa bivsa Yu se vo Mk za suzbivanje na VMRO, a so niv i armija prostitutki.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
kolku kosta da ti go isluat pozadi mrt?
Добро што си напраил корекција на време. Инаку човек ќе помисли дека си сакал да ти го ислушаат. Кујзнае, може и тоа праат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom