Пропорции на пенисот - задоволство или болка?

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Moe mislenje deka goleminata i toa kako e bitna.Oti ako e podprosecen(10cm) togas ke bide isto ko da a podis so prst.Vnatresniot najzenzitiven zenski del se naoga nesto podlaboko pa ako e tolku mal nema ni da stifne do tamu
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Eden pameten hazar( lele be ABC copyright :)) rekol deka se e relativno...
A demek naucno...g tockata e samo na 4-5 cm od vlezot na bozenstveniot otvor, a deka 12 cm bile dovoni da edna zena bila zadovolna...e sea...se e relativno!!!
Edna moja drugarka imase decko so dolg i debel bajagi...ama brgu svrsuval...i go kudese kako gjavol!:)
Druga pak...prosecna golemina...ama ja koval do ludilo, nasmeana do 8cite...
Kade e vistinata...na sredinaaaaaa...:)

falacaoprijatno:) (ada nema ljutis):helou:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Јас имам читано дека женската вагина, по просек може да прими 15-16 сантиметри пенис, колку е тоа точно не знам, али знам дека се што е над овие величини е болно за женскиот род:baeh:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Za sekoj lonec ima i kapak,na nekoja gospoga ako i e golem lonecot ke i treba i pogolem kapak :smir:.Goleminata ne e vazna,vazno e samo dolgo vreme da ti prkosi na gravitacijata,nie ne sme rudari pa da ni treba pogolem svrdel za da busime ruda,dobar e i povrsinskiot kop :baeh:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
За понежниот пол:

Еве да речеме дека просек за да се има добар секс, треба да е 14.5 цм. долг (голем). Сеа ти ако си стаиш у глава дека БАШ толку треба да е голем за да уживаш во сексот (или барем за да имаш секс), и ако пред секоја партија со секој (не сваќајте погрешно) му го мериш на типот, тогаш или ќе ти биде добар сексот од аспект "еј, на овој му е 15 цм, супер ќе е сексот" или па ќе ти биде тапа "абе 12 цм му е, не му давам"

А ако гледаш од аспект, легнувате, почнувате, те растура, маста ти ја вади, свршуваш 5 пати, доживуваш нирвани и чуда...... (а на типот сепак му бил 12 цм), е тогаш нема да ти биде "size matters" туку ќе ти биде "леле што ми направи matters"

Значи ако некој сепак е во бројки опседнат со големината, ништо не бидува....
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
:eek:ftopic:
Tie ne gledaat koj kolkavo klepe nosi megiu nozete tuku sto imaat vo dzebot?
Ne e se vo goleminata,eve nekoj so malo kurce da i go opasha na nekoja dama i taa od zadovolstvo da gi vidi zvezdite ili bakarot zlato da i se vidi,sto ke kaze za goleminata?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
:eek:ftopic:
Tie ne gledaat koj kolkavo klepe nosi megiu nozete tuku sto imaat vo dzebot?
Ne e se vo goleminata,eve nekoj so malo kurce da i go opasha na nekoja dama i taa od zadovolstvo da gi vidi zvezdite ili bakarot zlato da i se vidi,sto ke kaze za goleminata?
Не сум налетал на такви, а и на форумов тешко да има такви девојки. Од девојките што ги знам (виртуелно и во живо), сите се за мерак (од секој аспект).

Во твојов пост, ти збориш за курви, а праиме муабет за нормални жени/девојки. Не мешај пари.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Не сум налетал на такви, а и на форумов тешко да има такви девојки. Од девојките што ги знам (виртуелно и во живо), сите се за мерак (од секој аспект).

Во твојов пост, ти збориш за курви, а праиме муабет за нормални жени/девојки. Не мешај пари.
Zatoa i naglasiv deka e of topic?Normalno deka obicnite zeni toa go pravat od merak ama sekoja zena si ima odredeni baranja vo pogled na goleminata,veruvam deka sekoja saka da proba barem ednas eden golem,zarem nie nemame posebni zelbi vo pogled na devojkite?Sekoaj sama za sebe si odlucuva kakov ke primi a nie kako mazi treba da se pokazeme vo seksualniot cin ili moze da ni bide prv i posleden :smir:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.554
Поени од реакции
1.813
големина + техника = задоволство големо

големина - техника = не многу големо задоволство

мало + техника = задоволство

мало - техника = оди убиј се
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
луѓе сексот си е секс... мислам стварно како може некој да се замара толку со големина ебате... незавидлива должина е некаде 10, 9, 8... ваљда*... не е битно ни големината, ни техниката туку најмногу чувствата... ваљда* ...


*пичку матер саманта ми напраи триста проблеми.. СЕ КОЛНАМ ДЕКА ВИШЕ НЕМА ДА ГЛЕДАМ СЕКСОТ И ГРАДОТ
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
za obostrano seksualno sadovolstvo treba da ima kompaktibilnost,goleminata na maskiot polov organ treba da odgovara na goleminata na zenskiot polov organ.i nema nekoja univerzalna velicina,tuku poveke individualna.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Naucno e dokazano deka 17 cm e idealna golemina ,megu toa nekade procitav deka ne bilo do goleminata tuku do debelinata.E sega poveke od 17 cm veke predizvikuva bolka i extremna bolka vo nekoi pozi kade penetracijata e dlaboka,a za goleminata na maskiot polov organ zavisi i dlabocinata na matkata,kaj nekoi zeni i 14-15 cm predizvikuva bolka znaci se e individualna rabota.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Здраво на сите.

Ме интересираат мислењата претежно на жените на форумов. Значи, дали сметате дека пенисот на вашиот партнер, кога имате секс, е поважно да е поголем или подебел?

Исто така, дали постои нешто како „идеални пропорции“ и дали, да речеме, помалку од тоа не би ве задоволило, а повеќе од тоа би ви предизвикувало болка или непријатности? Т.е. дали ако примате маж со помал пенис тоа би ви значело неисполнет секс, а дали ако примате маж со поголем пенис тоа би значело болен и непријатен секс?

Сметајте дека сите други услови се задоволени, т.е. љубов, доверба, физичко и ментално здравје, кондом ако треба итн.
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
еее девојкиве се страмат изгледа да кажат што сакаат :vozbud: некој треба да им го скши ледот исто како при губење невиниост...има една финта онака мушки муабети го прашуваш некој брат што мислиш дека е боље да имаш голем кур или да бидеш техничарче...Ако одговори Техничарче му одговарате афтомацки еве уште еден со мало куре :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Кај мене се е некако таман...макар да не би ми сметало малку подебел да биде :kesa: зашто се си мислам дека дебелината има повеќе врска ама не се жалам :) а ваљда ако би бил поголем сигурно би ме болело.Мене сега некад ме боли не па уште поголем да му е аууу :shok:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom