Промашени трансфери

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Димитар напиша:
Хм, дефинитивно не е промашен трансфер...
Не гледаме од играчка гледна точка!
Тогаш, Бред Пит во Фенербахче би бил исто така супер трансфер, не?


Ова во однос на Роналдо (помалку, бидејќи имаше барем една сезона во Интер вредна за паметење) и повеќе во однос на Бекам...

Гледам од играчки аспект. Маркетинг оправданоста не сакам да ја анализирам и поддржам, иако мене како навивач на Барселона ми одговарала токму таа како политика на Реал Мадрид, кој така само пропушти многу можности да изгради подобар тим.

Не е се до парите...
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Sepico, повторно не се разбравме, и повторно не мислев на парите од маркетинг....

Реков, не е промаршен поради популарноста на Роналдо која во тој момент ја пренесе на тимот на Интер!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Во ред, се сложувам за тоа Димитар. Моралот на навивачите достигнува повисоко ниво, се освојуваат титули. Е сега, на подолги стази гледано, улога во т.н. комплетно успешен период на играч во клуб играат среќата (мислам на повреди, не на удрени стативи :) ), концепцијата на игра, тренерот и атмосферата во тимот.

И вака може да се гледа на предусловите зошто некој трансфер ќе е наречен успешен или неуспешен.

Конечниот резултат е она на што се смета. Јас го оценив трансферот на Роналдо во Интер за неуспешен заради само едната сезона изиграна на ниво кое може да се нарече- врвно. Или можеби од жал за заминувањето од Барселона после само една сезона, која според многу стручњаци е најдобрата клубска сезона која некој играч ја изиграл во својата кариера.

Различни аспекти на гледање. Али имаш поента.

Ај, доста за ова... Што мислите за Хуан Верон во Манчестер и Челзи? Многу потрошени пари, малку реална продуктивност...
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
шева во челси тај трансер е нај промасен :toe:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Најголемо промашување е Шевченко во Челзи.
Исто така големо промашување е и Бекам во Реал Мадрид, кој откако дојде во Мадрид ниедна титула не освоија кралевите.
И мора да ги спомнеме трампите помеѓу Милан и Интер, од кои секогаш Интер излегуваше како голем губитник. На пример, Сидорф, Пирло од Интер во Милан, а Интер го зема Франческо Коко кој бел ден не виде од повредите.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
carrick ne e promasena investicija, tuku sevcenko, balack, rositcky, robinjo, i tn

Od koga si zaminaat makelele, hiero, i kampo od Real ne mozat titula da osvojat, zalno
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
За испуштањето на Јеро, Макелеле и тренерот Дел Боске се согласувам дека беше катастрофална грешка на тогашното раководство на Реал. Политиката на експретседателот Флорентино Перес да се направе тим од тн. ГАЛКТИЧАРИ не успеа. Оваа политика од шпанските новинари беше наречена политика "ЗИДАНИ и ПАВОНИ" што всушност значи дека се правеше комбинација од светски звезди од типот на Зидан, Бекам, Роналдо, Фиго и младите кадри на Реал како Павон, Минамбреш, Портиљо (за кој искрено ми е жал што си замина од Реал). До каде доведе оваа тн. политика на Перес сите знаеме.
Ама за Дел Боске никогаш нема да му опростам ниту јас, а верувам и останатите искрени навивачи на Реал (без фановите на Бекам).
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.739
Поени од реакции
9.729
1.sheva vo chelsea
2.cannavaro vo real
3.cassano vo real
4.owen vo real...

:baeh: :baeh:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Aleee напиша:
carrick ne e promasena investicija, tuku sevcenko, balack, rositcky, robinjo, i tn

Od koga si zaminaat makelele, hiero, i kampo od Real ne mozat titula da osvojat, zalno
rositcky promasen transfer???rositcky rastur pravi u arsenal be...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Канаваро во Реал...
Замброта во Барса...
 

Rambo II

.::MoneySpiner::.
Член од
3 февруари 2007
Мислења
244
Поени од реакции
1
sve sve ali po tapa transver na seva i kezman(od prethodno iako sea e u atletiko) vo celzi nema ...UTKA NEVIDENA
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Shevcenko vo chelsea , Carrick vo Man Utd , Baptista vo Arsenal , Diarra vo Real Madrid , Ronaldo vo Milan
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Сите се карате за Шева и Роналдо ама барем тие колку толку нешто постигнаа со трансферот. чекај вие ами го заборајвте најлошиот трансфер во историјата??????
не се сеќавате на Gaizka Mendieta 43м. ЕВРАААА!!!! во Лацио?????????
за после да го пуштаат по позајмици???????
тоа ви се вика промашен трансфер а не роналдо- роналдо колку толку ќе му помогне на Милан во првенството, а Шева коа тогаш ќе се врати во форма, неможе човекот веднаш да се навикне на стилот на игра во англија, догодина ќе биде меѓу првите 3стрелци во Премиер Лигата.

1. Mendieta ми беше прв после
2. Veron во манчестер за 28м
3. Bosko Balaban ако знаете беше купен од Астон Вила за 6.5м за да изигра само 45мин за клубот??????????????????
4. [SIZE=-1]Sean Wright-Phillips во Челзи???
5. Трампата на Интер како по обичај КАТАСТРОФА(Cannavaro - Carini еден од најдобрите CB за трет голман???) и Пирло и Кларенс С????? Карлос Реал итн. итн..........
[/SIZE]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom