Промашени трансфери

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што е смешно,ајде кажи ми зошто после 1 сезона во Барса си отиде ?
Па си отиде бидејќи Морати му даде понуда на Барселона која неможе да се одбие за тоа време..иначе Роналдо имаше повеќе голови од настапи во Барселона па сега види колку бил промашен трансферот
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Па си отиде бидејќи Морати му даде понуда на Барселона која неможе да се одбие за тоа време..иначе Роналдо имаше повеќе голови од настапи во Барселона па сега види колку бил промашен трансферот
Точно ! А заборави да пишеш дека таа сезона кога играше за Барса ја освои и наградата за FIFA World Player of the Year
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Што е смешно,ајде кажи ми зошто после 1 сезона во Барса си отиде ?
47 гола на 49 утакмици. Освоен куп уефа, куп и суперкуп. Најдобар стрелец во првенство со 34 гола на 37 утакмици. Фифа играч на годината, втор во трката за златна топка, одма после Самер (освоена ЛШ), кој победил за само еден глас. Плус официјално прогласен за легенда на Барселона.
Од Барселона си заминал, затоа што Морати во тоа време платил рекордна сума на пари од 20 милиони фунти за него.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
47 гола на 49 утакмици. Освоен куп уефа, куп и суперкуп. Најдобар стрелец во првенство со 34 гола на 37 утакмици. Фифа играч на годината, втор во трката за златна топка, одма после Самер (освоена ЛШ), кој победил за само еден глас. Плус официјално прогласен за легенда на Барселона.
Од Барселона си заминал, затоа што Морати во тоа време платил рекордна сума на пари од 20 милиони фунти за него.

Не би рекол.

Ronaldo: I left Barcelona because the club's directors tried to lie to me during the conversations to renew my contract. I think that if they were not there, then perhaps I would still be playing in Barcelona.


http://en.wikipedia.org/wiki/Geovanni_Deiberson_Maurício еве промашен трансфер и тоа платен 20мил Фунти.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.155
Дали некој се сеќава на Бразилец што дошол во Барселона и не успеал да се вклопи и да биде еден од најдобрите играчи во тимот.

Кеирсон не го сметајте не изигра ни една утакмица за првиот тим.
Разликата е во тоа што секој бразилец што успеал во Барселона претходно бил докажан на европско копно. Не ми текнува на некој бразилец да дошол вака како Нејмар директно од Бразил и да се докаже.

И не, не мислам дека ќе биде промашен трансферот. Баш напротив, мислам дека одлично ќе се вклопи во играта на Барса, само да не го удри во глава славата како и секој втор бразилец што заиграл во Европа...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Обертан во Јунајтед! Не дека немаше да го биде, ама имаше многу конкуренција на неговата позиција тој период, а и немаше среќа Фергусон да го гурне малу како што го гураше пример Велбек.

Само што го видов насловот на темата одма ми одекнаа во уши имињата на Обертан и Тошич.

Коага ќе разгледам што (не) прошло на темава ќе напишам и за другите што ми одекнуваат малу послабо од овие двајца :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom