Промашени трансфери

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
armin06 напиша:
Ајде бе па ти одличен бил.Навивачите му аплаудираа коа излегуваше колку да си иде.
mRnO напиша:
Најпромашен меѓу промашените ти е Дакур
абе луѓе кажете ми што беше промашено ајде кажи ми партија слабо шо еја изигра топка коа изгубил. Кажи ми колку пари го платија ИЧ, кажете ми колку зема плата колку колку maxwell зема, а најпојќе ме интересира да ми кажите кој ќе играше Манчини ако не беше Дакур е тоа сакам да ми кажите кој:????? maxwell solari burdisso никој од овие не игра на оваа позиција а беше принуден манчини утакмица две да ги игра на таа позиција.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мендиета во фудбал, најпромашен трансфер.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
shevchenko vo celzi,van nistelrooy vo real,itn ako mi tekne ke dopisam
 
П

Паспарту

Гостин
`TENK` напиша:
shevchenko vo celzi,van nistelrooy vo real,itn ako mi tekne ke dopisam
za sheva da ali za van nistelrooy... !? dobro be coek pratis li ti fudbal?pa on e najdobar strelec u real kako moze da bide promasena investicija?ovaa sezona ima dadeno poveke od 20 gola.bozeee svasta :)
 
Член од
26 април 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
нилстеруј им е најдобрата инвестиција на тие идиоти што се задолжени за трансфери во реал, во последниве 2-3 сезони !

микел е дефинитивно, балак, шева, дакур, гросо, бумсонг, сеа за сеа одо, оливеира, силвињо, џереми, бекам, вудгејт...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Boki_Juve напиша:
нилстеруј им е најдобрата инвестиција на тие идиоти што се задолжени за трансфери во реал, во последниве 2-3 сезони !

микел е дефинитивно, балак, шева, дакур, гросо, бумсонг, сеа за сеа одо, оливеира, силвињо, џереми, бекам, вудгејт...
Џереми ???? Бекам ??????? Вудгејт ??????
чоек ти коа последен пат си следел фудбал вака да те прашам. Очигледно последниве 5 години не си следел.

инаку гросо не е пропадната инвестиција! Бек е гросо не може да даде 20 гола сеа. Направи неколку асистенции и даде 1 гол мислам за Интер оваа сезона. Се на се добро си изигра гросо.
 
Член од
26 април 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
абе онака промашени инвестиции зборам. гросо не е ни пола од тоа што е на светско! а ти што се праиш многу, читај вести да видиш дека гросо самиот си кажува дека максвел се покажал подобро од него и дека не е на нивото на тоа што бил на светското.
исто така, не значи дека мора да даде 20 гола. и се на се, не изигра добро - како што се очекуваше

пази што пишуваш многу си контрадикторен. согледај ја стварта па после збори. пишав и бумсонг и други а викаш 5 години не сум глеал . онака да знаеш :baeh:


:wink:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
The Mummy Returns напиша:
Koi se spored vas transferite koi vredea mnogu pari a igracite ne go prikazaa ocekuvanoto.Moze i za postari slucai.
Eve ja za primer Carrick vo Manchester,Schevcenko vo Celzi itn.


Abe ti so pisa deka carrick e promasena investicija da ti kazam deka zgresi zosto ako gi gledase mecovite vo koi toj dade pobednicki golovi odlucuvaa za titula pa i so roma vo liga na sampioni
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Mlad_man напиша:
Abe ti so pisa deka carrick e promasena investicija da ti kazam deka zgresi zosto ako gi gledase mecovite vo koi toj dade pobednicki golovi odlucuvaa za titula pa i so roma vo liga na sampioni
Па со Рома дадоа 7 гола така да не знам дали баш неговите беа одлучувачки:wink:А и се на се изигра некои си 5 добри натпревари цела сезона.Ама ти кажи дали вредеше 18 мил фунти за да изигра само 5 добри а на сите е во прв состав?
 
Член од
26 април 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
епа од друга страна челзи им го купи карик , кој изигра добри утакмици. за микел добија оштета над 20 милиони фунти така да... :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Оливеира во Милан, Емерсон во Реал,повторувам Дакур во Интер
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
75
Поени од реакции
1
Промашен трансфер според мене е кога Челзи го зедоја Буларуз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom