Прозорци и столарија

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од korka, 15 ноември 2011.

 1. nevermind364

  nevermind364

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Здраво,дали може некој да ми каже искуство( изолација,бучава,дали се добри итн) ,цена (отприлика) за : 700x1300 - Трокал 88+ трослоен пакет со нискоемисиони стакла со ширина 50мм,оков WinkHaus ?
  Планирам од проспера да ги земам . Ви благодарам однапред.
   
  Последно уредено: 18 ноември 2017
 2. petar1982

  petar1982

  Член од:
  16 март 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  3
  За одлични профили и професионална монтажа со гаранција најдобри се Темс холдинг.
  Испитано дефинитивно ми поставија Алупласт со Мако оков
  Цените се топ.
  Плус даваат на 36 РАТИ без камата и други скриени трошоци.
  Пр.1000ев понуда /36рати околу 25ев месечна рата повеќе на струја ќе заштедите :)
  Еве ви бројче 077670691 кој планира да става прозори и врати слободно нека ги бара
   
  На nevermind364 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TdmPlay

  TdmPlay

  Член од:
  2 ноември 2015
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  2
  Здраво,
  сакам да ставам ПВЦ прозори, па сакам да прашам кои се подобри и поквалитетни профили -Rehau или Veka?

  Veka се со Siegenia оков, а Rehau не знам со каков оков ги прават (може да ми препорачате оков и за нив)

  И која е разликата меѓу Rehau и Rehau Geneo?
   
 4. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.562
  Допаѓања:
  40.322
  Искуство со пвц прозорците на ролопласт?
   
 5. Perdika I

  Perdika I

  Член од:
  22 август 2006
  Мислења:
  411
  Допаѓања:
  857
  Некој да познава мајстор што работи со вакви прозори и врати? Имам проблем со лизгачката врата на терасата, мислам дека федерот што е мислам од системот "фолксфаген" така се нарекува овај тип е скршен и не сака добро односно нормално да се затвора.
   
 6. tigar24

  tigar24

  Член од:
  16 јануари 2016
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  14
  Zdr. Da prasam imam plise komarnik ama se skina 1/2 konci pa dali znaete kade ima da si naracam
   
 7. maja-maja

  maja-maja

  Член од:
  24 декември 2013
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  266
  Znaete li nekoj Majstor Od SK koj znae da montira shiber vrata harmonika vo vikendica?
  No da ima iskustvo a Ne da improvizira.
   
 8. Macedon1um

  Macedon1um

  Член од:
  4 октомври 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  274
  Ај еден совет.
  При смена на врати/прозорци краевите кои што се пополнуваат со пур пена како најдобро да се средат за да изгледа естетски подобро. Дали класичниот начин со одзимање на дел од пур пената со скалпел и потоа фино малтарење по краевите или пак има друг поедноставен начин ? Слушнав за некаков бел силикон затоа прашувам..

  1.jpg
   
 9. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.078
  Допаѓања:
  8.434
  zemi skalper iseci go, posle so neso pomi go so nekoj gips i projdi so polikolor
   
  На Macedon1um му/ѝ се допаѓа ова.
 10. maja-maja

  maja-maja

  Член од:
  24 декември 2013
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  266
  Kade da najdam dva rabotnika da mi krenat dva shifonjera.Ne e mnogu rabota no neznam kaj da pobaram pomos.
   
 11. maja-maja

  maja-maja

  Член од:
  24 декември 2013
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  266
  Dali IMA godinava subvencii za prozori Od vlada?
   

Сподели преку: