Прозорци и столарија

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Здраво дечки,

Ве молам за едно стручно мислење:

Рехау Синего 80 со оков сигениа/рото или Века Софтлајн 82 со оков АГБ.

Претпоставувам и фирмите се многу битни(квалитет на изработка и услуга), па ако имате мислење споделете и за нив, Века - Вектор Про и Рехау - Роломатик.

Благодариме :)
 
Последно уредено:
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Здраво дечки,

Ве молам за едно стручно мислење:

Рехау Синего 80 со оков сигениа/рото или Века Софтлајн 82 со оков АГБ.

Претпоставувам и фирмите се многу битни(квалитет на изработка и услуга), па ако имате мислење споделете и за нив, Века - Вектор Про и Рехау - Роломатик.

Благодариме :)
Jas go imam profilot SOFTLINE 82 od VEKA so TROSLOJNO STAKLO so aluminium roletni (nadprozorski) sigenia mehanizam na prozori, sigenia aubi na balkonska vrata, i agb na vlezna vrata. Okapnici od ekstrudiran aluminium so pvc obloga od nadvoresna strana (namesto mermer) i pvc daski od vnatresna strana (namesto mermer). Se ova bese pobarano od moja strana i go dobiv za korektna cena.
Izraboteni i montirani od ROLOMATIK na nov objekt Oktomvri 2018 godina.
Profesionalnen odnos, odlicna zavrsna izrabotka na prozorite i vratite, odlicen koeficient na toplotna provodlivost!
Eve 4 godini kaj se namesteni, nitu ednas sum nemal potreba za servis na prozorite ili vratite, na primer, da se obesi nekoe krilo, da ne dihtuva dobro i sl.
Dosega se e vo red.
Toa e moeto iskustvo so ROLOMATIK!

Pozdrav
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.200
Поени од реакции
35.749
Да не знаете кај можам да најдам ваков тип на врати?

2EF3604E-AEC3-4A1F-8029-D339E3832B3A.jpeg

D1583057-3F12-4529-AB80-F5FD074E3A8C.jpeg
 
Член од
15 декември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво,

Сакам ја заменам старата словенска дрвена дограма со нова PVC Од Комерлинг 76 MD 6 комори, 2 стакла термопан(оков сигениа) или Саламандер грин еволутион, 6 комори, со 2 стакла термопан(оков мако) (слики во прилог).

како можам да знам дали профилите се оригинал? и кој би го препорачале за подобар?
Untitled.jpg Untitled.png
 
Последно уредено:

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Dali ima nekoj da kaze mislenje/iskustvo za soloprom so kakvi materijali raspolaga? Dali vredi od kaj niv da se pravi plakari, kujna I slicno ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom