Проектни за матура

Член од
15 декември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Беседата на Гората ми е проекнта, дали знаете нешто да ми помогнете...
 
Член од
28 февруари 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Правам проектна задачо по историја и тема ми е : Животниот пат на Александар 3 Македонски. Доколку знае некој кои книги може да ми помогнат или ако има некои материјали би му бил благодарен ако ми ги каже. Каков метод треба да применам при пишување на проектната ?
ekonimija znaesh?
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Дечки, јас креирав една анкета, се однесува на образованието кое сте го имале во основно, а и сега во средно. Работиме на проект за подобрување на вашето образование, па потребна е ваква анализа, која ќе се трае неколку месеци, за да има подобар увид. Ова не е поврзано со Влада, Министерство и сл., туку е проект на неколку ентузијасти :)
Ќе ве замолам да одговорите на прашањата што поискрено, ние работиме за вас. Во меѓувреме, јавно ги поканувам сите да додаваат соученици и другарчиња во групава кои се средношколци (од било кои училишта и насоки, од било кои градови). За почеток, идејата ни е да собереме што поголем број придружени во групава, па ќе си почнеме со активна работа.
Поздравче :)
https://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=C95AiW62NXXUvGQ1NT6Qcw%3d%3d
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
дали некој изработува проектни за пари ???
Druze nemoj da se lutis, ali sramota e za proektnata za matura da baras nekoj da ti ja napravi. Eve i zosto :
1. Toa e tema koja ti si ja odbral, ili profesorot/kata ti ja ponudile pa ti si se soglasil.
2. Ne e tesko za izrabotka, 12-13 strani, materijali fala bogu sigurno imas , a toa se ustvari knigite po predmetot.
3. Zosto da davas pari na nesto sto sigurno mozes sam da go napravis makar i 100 denari da se , ke si gi potrosis na nesto sto navistina ti treba, ne navleguvam dali si bogat ili ne.
4. Toa e sepak del od maturata, ke go pamtis zasekogas, ne e predmet od faks pa ke projde i ke bide samo uste eden vo nizata za polozuvanje.
5. Ke ti bide pomeracki posle toa veruvaj mi od iskustvo ti zboram ova.

Ne go sfakaj licno ova, samo malce trud vlozi, imas vreme uste cel mesec. Bar jas koga polagav pred dve godini u april ni bea prezentiranjata. So sreka i razmisli
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Искрено, барав нешто по форумов, кај образование и наидов на темава. Активно се бавам со то, особено овој период и јануари/февруари. Имам стални „клиенти“ кои плаќаат, а и тие ќе ме препорачаат на некој другар и така мрежата се шири. Најповеќе работам со техничко училиште, земјоделско, гимназија и стопанско. По стандардна цена од 700 денари за 4 примероци во папка и ЦД и по цена од 1000 до 1100 денари за теми кои се тешки да се најди материјали, па бараат повеќе време. Цената е фиксна, располагам со преку 2000 теми, со наслови кои е лесно да се модифицираат во зависност од крајната цел која сакаме да ја добиеме.

Ако ви треба помош контактирајте ме, без разлика од кој град сте.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
:facepalm:
Утре држава треба да водите, бе алоо. Проектна задача од 10 страни не се умее да се направи.

Ма гарант и овие шо 20 години ни ја водат државата со купени проектни полагале матура, затоа ни е на ова дереџе државата.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
407
Поени од реакции
1.135
Дечки дај објасните дали проектната влијае на факултетот??
И дај кажете некоја интересна тема за пишување,сакав за Ацето трети ама професорката кажа друг ја одбал таа и исти не можело,без идеи сум....:confused:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Дечки дај објасните дали проектната влијае на факултетот??
И дај кажете некоја интересна тема за пишување,сакав за Ацето трети ама професорката кажа друг ја одбал таа и исти не можело,без идеи сум....:confused:
Не влијaе
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Влијае. На вкупниот број на поени што ќе ги собираш од четирите години, влегува и проектната и матурските полагања.
Лoшo се рaзбрaвме.
Т.е. не беше кoнкретнo пoстaвенo прaшaњетo.

Не влијaе гo пишaв вo oднoс дa предметoт и темaтa штo ќе јa брaни.
И екoнoмијa дa брaни, мoже слoбoднo дa се зaпише биoлoгијa без дa му крaтaт пoени.
Кaкo штo е случaјoт сo пoлaгaњaтa. Сooдветни предмети се мнoжaт сo еден кoефициент, не сooдветни сo друг :)

Инaку дa, oценaтa oд прoектнaтa влегувa вo бoдoвите зa упис
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Лoшo се рaзбрaвме.
Т.е. не беше кoнкретнo пoстaвенo прaшaњетo.

Не влијaе гo пишaв вo oднoс дa предметoт и темaтa штo ќе јa брaни.
И екoнoмијa дa брaни, мoже слoбoднo дa се зaпише биoлoгијa без дa му крaтaт пoени.
Кaкo штo е случaјoт сo пoлaгaњaтa. Сooдветни предмети се мнoжaт сo еден кoефициент, не сooдветни сo друг :)

Инaку дa, oценaтa oд прoектнaтa влегувa вo бoдoвите зa упис
Да да. Точно, за ова си во право. Јас мислев за поените беше прашањето.
 
Член од
24 декември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Правам проектни за матура, сите заинтересирани нека пишат пп ќе се договориме :)
Треба да направам проектна по Спорт и спортски активности на тема : Балканско првенство во карате..би можеле да ми помогнете ?
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
dali ima nekoj proekta zadaca za soobrajcajna struka na tema "prevozni dokumenti" ili dokumentacija pri prevoz" vo paten soobr. ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom