Проектни за матура

VMP

VMP
Член од
8 октомври 2010
Мислења
104
Поени од реакции
14
Дали некој го има скенирано учебникот по македонски јазик и литература за средно стручно образование? Или барем да ми каже некој каде да го набавам.
 
Член од
11 декември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Вака треба да правам проектна за матура
профил: ел.тех.за компјутерска тех. и автоматика
па ке правам проектна на тема: Рутери

сега најдов материјали за рутер, видови, ова она ....
ми треба некои материјали за подесување на рутер/и
и кажете уште нешто да ставам во проектната за да е подобра ??
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Ми треба проектна по Историја, тема ООН, да ми помогне некој со литература ако може ?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Здраво, дали може некој да ми каже, колку треба да е проред,големина на букви, страници итн за проектната? На страницата за матура, matura.gov.mk нема ништо за тоа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Здраво, дали може некој да ми каже, колку треба да е проред,големина на букви, страници итн за проектната? На страницата за матура, matura.gov.mk нема ништо за тоа.
http://www.matura.gov.mk/documents.aspx?language=MK&page=3QXAtNgCBjg=

Во испитна програма има pdf фајл кај што е објаснето се.
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
90
Поени од реакции
0
Здраво, некој да не има проектна задача по Физика на тема Акција Реакција?
Фала однапред :)
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
24
Поени од реакции
1
Да не има некој случајно проектна задача на тема "Христијанска филозофија" ми треба ??
 
Член од
19 јануари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми треебат информации за ISDN, за проектна за матура ми е ... :angel:
 
Член од
5 декември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми треба пример за проектна
предмет Хидро-пневматска техника
тема Уреди за компримиран воздух
или некој што прави нека ми се јави ПП:ROFLMAO::cuc:
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
24
Поени од реакции
1
Некој случајно да не има да прати во ПП проетна задача на тема "Термоакомулациона печка"
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
24
Поени од реакции
1
Некој да има несшто за проектна задача на тема
Христијанска филозофија ??
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, ми треба помош околу проектна по филозофија за Макијавели. Ако може некој што поскоро да пише. Ви благодарам :D
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, да не му се наоѓа на некој проектна за матура на која било од темите на сликава...

п.с. втора година сум лол, а професорката ова ни го даде за домашна и тоа без никакви инструкции!?
 
Член од
11 ноември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Можеби веќе си се одлучила за што ќе пишуваш во твојата проектна но сепак да ти го дадам моето мислење, јас минатата година изработив прекрасна проектна задача по Англиски јазик, всушност бев единствениот ученик во моето училиште да направам проектна задача по Англиски, а изборот ми беше English Landmarks - Англиски знаменитости, пошто Англија ги има многу на пример: Часовникот Big Ben, Backhingem Palace, The Millenium Wheel, Stonehange, The Palace of Westminster и многу други па доколку избереш неколку од тие знаменитости и напишеш по нешто занимливо и ете ти имаш прекрасна проектна задача. Како и да е не би било лоша идеа да направиш за Македонија, замисли претставување на Македонија на Англиски јазик сигурна 5ка :smir: Се надевам дека ова ќе ти помогне при одлуката.

Може ли да ми помогнете? Имам проектна по англиски јазик на тема "Macedonian Landmarks".Доколку би пратиле нешто,многу би ми помогнале.Ви благодарам! <3
 
Член од
25 ноември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво нова сум на форумот и ми треба помош.Ке може ли да ми помогнете во врска со проектна за Крушевска република. Што да пишувам како да ја започнам ако може некој да ми помогне кои поднаслови да ги опфатам дали за илинденско востание како ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom