Проектни за матура

Член од
13 септември 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Правам проектна задачо по историја и тема ми е : Животниот пат на Александар 3 Македонски. Доколку знае некој кои книги може да ми помогнат или ако има некои материјали би му бил благодарен ако ми ги каже. Каков метод треба да применам при пишување на проектната ?
 
Член од
1 јуни 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
zdravo dali ima nekoj materijali na tema IN-VITRO oplotoduvanje od nekoi kngi ili od net potrebno mi za maturska rabota ve molam ako ima nekoj neka mi napravi usluga mnogu ke mu bidam blagodaren :))
fala odnapred :D
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Е па вака, мене не ми треба да ми напрај некој проектна туку да ми дајте идеја на шо тема по Англиски јазик би можела да ја напрам проектната..... :icon_ques
Можеби веќе си се одлучила за што ќе пишуваш во твојата проектна но сепак да ти го дадам моето мислење, јас минатата година изработив прекрасна проектна задача по Англиски јазик, всушност бев единствениот ученик во моето училиште да направам проектна задача по Англиски, а изборот ми беше English Landmarks - Англиски знаменитости, пошто Англија ги има многу на пример: Часовникот Big Ben, Backhingem Palace, The Millenium Wheel, Stonehange, The Palace of Westminster и многу други па доколку избереш неколку од тие знаменитости и напишеш по нешто занимливо и ете ти имаш прекрасна проектна задача. Како и да е не би било лоша идеа да направиш за Македонија, замисли претставување на Македонија на Англиски јазик сигурна 5ка :smir: Се надевам дека ова ќе ти помогне при одлуката.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.449
Поени од реакции
13.891
Проектна по програмирање, заинтересиран некој да ми напише ? Треба да се направи програма во Делфи, и преку проектната да се објасни кодот на програмата.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.449
Поени од реакции
13.891
Проектна по програмирање, заинтересиран некој да ми напише ? Треба да се направи програма во Делфи, и преку проектната да се објасни кодот на програмата.
Ениуан ?
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Можеби веќе си се одлучила за што ќе пишуваш во твојата проектна но сепак да ти го дадам моето мислење, јас минатата година изработив прекрасна проектна задача по Англиски јазик, всушност бев единствениот ученик во моето училиште да направам проектна задача по Англиски, а изборот ми беше English Landmarks - Англиски знаменитости, пошто Англија ги има многу на пример: Часовникот Big Ben, Backhingem Palace, The Millenium Wheel, Stonehange, The Palace of Westminster и многу други па доколку избереш неколку од тие знаменитости и напишеш по нешто занимливо и ете ти имаш прекрасна проектна задача. Како и да е не би било лоша идеа да направиш за Македонија, замисли претставување на Македонија на Англиски јазик сигурна 5ка :smir: Се надевам дека ова ќе ти помогне при одлуката.
Kaj nas vo sredno mozheshe samo za raboti koi ja zasegaat Velika Britanija/Amerika da se pishuva. Taka da ne sum bash sigurna dali bi mozhel/a da pishuva za Makedonija.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Дајте ми некој пример како да почнам да правам, бидејки не верувам некој да може да направи, забегана тема сум. =)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Kaj nas vo sredno mozheshe samo za raboti koi ja zasegaat Velika Britanija/Amerika da se pishuva. Taka da ne sum bash sigurna dali bi mozhel/a da pishuva za Makedonija.
Па што знам, најдобро е да се консултира со Менторот. Инаку мислам дека на денешно време си слободен да пишуваш за што сакаш се додека направиш добра презентација.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
^ Зајче.

Сообраќајна струка.

ПОИМ ЗА АВТОБАЗИ И ОСНОВНИ ТЕХНИЧКО - ТЕХНОЛОШКИ ЕЛЕМЕНТИ ВО АВТОБАЗАТА

Нешто околу:
Дефинирање на автобази
Критериуми за сместување на елементи во автобазата
Автобази за автобуси , за товарни возила
Примери за автобази

нешто материјал околу овие теми ми треба ? :) па да почнам да правам оти нема уште многу време.

Фала однапред!
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Конечно се наканив да ја пишувам проектната задача и одма проблем... незнам како да почнам одма удрив ќорскокак, некој да се најде да ме упати малце. Тејнкс.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
dali moze nekoj da mi mi dade nekoj proekt za matura na tema abs ????eli nekoj informacii da sostavam proekt
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
Иам ја од пред две години проектна по Филозофија на тема „Моќта на медиумите“ ако на некој му треба нека пише ПП ( готова е проектната ама не ми е у PC верзија само ми е испринтата ----не ја продавам, онака ја давам ако на некој му врши работа!
 

creator_92

haker4e
Член од
16 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
3
ај вака ми треба проектна по математика која било тема пишете цена...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom