Проектни за матура

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Од кога е дозволено, рекламирање на вакви работи на Кајгана... јас мислам дека во канта треба да оди темата... МОДЕРАТОРИ?
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Супер тема. Можеби некој стварно има потреба од проектна задача за матура, а има недостиг од време.
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Дај некој нека ми даде пример за тема за проектна задача по Информатика, само да не биде "Историја на Кумпјутерите", фала однапред. :coffee:
 
T

Tetro

Гостин
кој има пари, бујрум мое сандаче, има простор уште.
Примам и девизи,
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Дај некој нека ми даде пример за тема за проектна задача по Информатика, само да не биде "Историја на Кумпјутерите", фала однапред. :coffee:
Па на пример Компјутерски вируси ... нешто така, интересна тема е.
 
Член од
8 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
Е па вака, мене не ми треба да ми напрај некој проектна туку да ми дајте идеја на шо тема по Англиски јазик би можела да ја напрам проектната..... :icon_ques
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Е па вака, мене не ми треба да ми напрај некој проектна туку да ми дајте идеја на шо тема по Англиски јазик би можела да ја напрам проектната..... :icon_ques
Па можеш за било што да пишуваш ... многу теми има. Можеш да одбереш за некој град да пишуваш, за некој фудбалски клуб од Англија, за некоја поважна личност од Англија или Америка ...
 
Член од
8 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
Е па прво сакав за Лондон ама некако не знам за шо побрзо да пишам оти Лондон е мн. широк поим.... ми се бендиса то за фудбалскиот тим ама и ме привлеква за Вилијам Шекспир нешто поврзано со Ромео и Јулија.... велиш ќе биди интересно ?
 
A

apidrone

Гостин
Напиши за принцезата Дајана и нејзината љубовна врска со тој фараонот. Ќе видиш, воодушевени ќе бидат тие од комисија.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Јас треба да пишувам за Виста.
Ако има некој нешто готово нека прати по ПП.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Дај некој нека ми даде пример за тема за проектна задача по Информатика, само да не биде "Историја на Кумпјутерите", фала однапред. :coffee:
Јас имав тема "Интернет криминалот, локален и глобален проблем во современото општество" , ако ти треба помош околу тоа како да склопиш нешто пиши ми пп ќе се потрудам да ти објаснам некои работи ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom