Продавам, купувам, менувам...

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Sephiroth, 1 март 2007.

 1. Dovahkin

  Dovahkin

  Член од:
  19 март 2013
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  113
 2. Drenix

  Drenix

  Член од:
  19 јануари 2019
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Prodavam Graficki GTX 1060 3 GB Dual Fan i MSI GTX 750TI 2GB Low Profile Dual Fan

  Prodavam Graficki GTX 1060 3 GB Dual Fan
  Grafickata e koristena godina dena bez garancija. Se raboti super
  Cena : ~ 9000 ( Ne e fiksna)

  I MSI GTX 750TI Dual Fan Low Profile 2GB
  Grafickata e od pocetok na 2017 bez garancija Se raboti kako sto treba
  Cena : ~3500 (Ne fiksna)
   
 3. Dovahkin

  Dovahkin

  Член од:
  19 март 2013
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  113
 4. kizzer

  kizzer

  Член од:
  15 мај 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Купувам матична 1155 сокет понудете нешто
   
 5. Dovahkin

  Dovahkin

  Член од:
  19 март 2013
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  113
 6. Drenix

  Drenix

  Член од:
  19 јануари 2019
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Prodavam GTX 1060ka DDR5 3GB Dual Fan kupena pred godina i 2-3 meseci NE E koristena za kopanje super socuvana koristena za gajming samo.
  Cena : 8500

  Prodavam Napojuvanje Corsair CX750 80 Plus Bronze Certified
  Mnogu malce koristeno, so vazecka garancija i site kabli vo kutijata.Napojavanjata se mnogu tivki kako novi
  Cena : 3500

  Prodavam Napojuvanje Njoy Legion 700W 80 Plus Silver Certified. Skoro kupeno so garancija. Semi modularno
  Cena : 3500
   

  Прикачени податотеки:

 7. Drenix

  Drenix

  Член од:
  19 јануари 2019
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Spustanje na cenata na nJoy power supply na 3000
   
 8. Aleksandar9898

  Aleksandar9898

  Член од:
  30 јули 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Menuvam laptop za staticen pc za gejmanje.
  I3 4ta gen
  2 graficki m820
  1tb hard disc
  17.3inci
  4gb ram
  [​IMG]

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 9. Fiend

  Fiend смут џезер

  Член од:
  29 март 2012
  Мислења:
  927
  Допаѓања:
  1.047
  Продавам десктоп
  GPU gtx 1060 3gb
  CPU i5 7600
  ram 2x4gb 2400 mhz hyperx black
  mobo h110m
  1 TB HDD
  PSU sharkoon 80+ silver 500W
  Monitor benq xl2411z 144 hz 1ms
  Headphones hyperx cloud core
   
 10. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.177
  Допаѓања:
  12.230
  neznam za kade e ova, i sto e...ama e golemo i tesko
  se prodava za 300 denari, Faks CANON L300.
   
 11. TheRiddleR

  TheRiddleR

  Член од:
  6 март 2008
  Мислења:
  1.623
  Допаѓања:
  410
  Продавам или менувам MSI GTX1050Ti 4GB Gaming. Користена за лајт гејминг, доаѓа со оригиналната кутија. Линк до спецификации: https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1050-Ti-GAMING-X-4G

  Цена 8000 ден. Може замена за RX580 8GB некористена за мајнинг.
   
 12. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  432
  Допаѓања:
  228
  Продавам 2 графички, 2те се склопени за CS:GO конфигурација. Осим кантер, не се играло ништо друго.

  Користени се од 2017 јуни, до 2018 октомври.

  RX 580 8GB (Gigabyte) - Цена: 12,500 ден. (со можност за мало намалување)

  Asus Strix GAMING 1060 6GB - Цена: 12,000 ден.

  [​IMG]
   
 13. Drenix

  Drenix

  Член од:
  19 јануари 2019
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Prodavavam Palit Gtx1060 3GB 8000 den
  Prodavam Asus 1060 6GB Turbo 11500
  Dvete se malku koristeni vo super sostojba
   
 14. sickjoce

  sickjoce Ненормален

  Член од:
  30 јуни 2007
  Мислења:
  1.190
  Допаѓања:
  270
  Kupuvam CPU za laptop

  Nekoj od slednite:
  i3-330M, 2.13-GHz597622-001
  i3-350M, 2.26-GHz597623-001
  i5-430M, 2.26-GHz597624-001
  i5-520M, 2.4-GHz594187-001
  i5-540M, 2.53-GHz594188-001
  i7-620M, 2.26-GHz587259-001
   
 15. Drenix

  Drenix

  Член од:
  19 јануари 2019
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Nova cena za 1060ka 6GB turbo 10000
   

Сподели преку: