Продавам, купувам, менувам...

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Sephiroth, 1 март 2007.

 1. TENDO

  TENDO

  Член од:
  10 декември 2008
  Мислења:
  578
  Допаѓања:
  673
  Да не има случајно некој на лагер некоја од овие конфигурации за mining rig?
  Или да дадете некој совет за како поевтино и поедноставно да се обезбедат...


  [​IMG]
   
 2. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  8.844
  Допаѓања:
  6.078
  HDD HGST 500GB 7200RPM - 1400ден, без никаков проблем
  HDD Western Digital Green 320GB 7200RPM - 1100ден, без никаков проблем
  CPU CORE 2 DUO E8400 3.0GHZ - 800ден
   
 3. dulemilosevski

  dulemilosevski

  Член од:
  25 март 2009
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  3
  купувам 2.5 hdd od 500Gb do 1Tb
   
 4. Henry14

  Henry14 BAUCE

  Член од:
  20 февруари 2009
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  46
  Продавам:

  Processor Core2Duo E7300 - 500 ден
  Processor AMD Athlon II X4 620 so kuler - 1500 ден
  GeForce 9400gt со 512 mb DDR2 - 800 ден
  ATI HD 5670 со 1gb - 1500 ден
  Gembird напојување 500w - колку идат не знам
  RAM 2 плочки од 2gb DDR3 1333 MHz - 500 ден плочка
  Матична Gigabyte GA-M68MT-D3 - не знам колку идат
   
 5. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  9.073
  Допаѓања:
  4.763
  Продавам компјутер комплет со монитор со следниве перформанси.. Screenshot_1.png
  графичката е geforce gt 610 2gb
  HDD 500gb.
  монитор 19инчен LG Flatron w1934s
   
  Последно уредено: 25 ноември 2018
 6. Riki_staff

  Riki_staff

  Член од:
  29 септември 2015
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  32
  Цена без монитор?

  Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
   
 7. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  9.073
  Допаѓања:
  4.763
  имаш пп
   
 8. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  9.073
  Допаѓања:
  4.763
  10000 комплет
   
 9. ZIPI

  ZIPI

  Член од:
  16 декември 2018
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  9
  baram cooler za napojuvanje 120mm so 2/3 pin ponudi pp
   
 10. Aleksandar9898

  Aleksandar9898

  Член од:
  30 јули 2018
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Se prodava gtx 760 gddr5 3gb
  3500den[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 11. ZIPI

  ZIPI

  Член од:
  16 декември 2018
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  9
  kupuvam maticna ploca 775+2gb ram, ponudete inbox
   
 12. ZIPI

  ZIPI

  Член од:
  16 декември 2018
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  9
  lugje prodavam desktop pc so se monitor
  Cpu:Core 2 quad q6600 2.4ghz
  Mb:Asus p5ql pro (2 free slota max ram 16gb)
  ram:2x2 gb geil&patriot
  Hdd:320gb wester digital blue
  Gpu:nVidia 7100
  Monitor:crt 15inch
  mouse:gembird
  Instaliran win7 ultimate x64 office i site osnovni programi.
  Kompjuterot moze da se proba pred da se kupi.
  cena 6000den.
  So 120gb hdd cena 5500den!
   

  Прикачени податотеки:

 13. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.837
  Допаѓања:
  2.170
  Ако продаваш само рам пиши ми тоа да купам и има некои сакаат матична и графичката


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 14. ZIPI

  ZIPI

  Член од:
  16 декември 2018
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  9
  Пиши цена за рамот колку нудиш?
   
 15. Aleksandar9898

  Aleksandar9898

  Член од:
  30 јули 2018
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Se prodava cooler master za lga775 1000den[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   

Сподели преку: