Продавам, купувам, менувам...

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Sephiroth, 1 март 2007.

 1. Sephiroth

  Sephiroth One-winged angel

  Член од:
  28 април 2006
  Мислења:
  4.034
  Допаѓања:
  128
  По инспирација од подфорумот за мобиљки отварам ваква тема, пошо не начекав соодветна во овој подфорум (или имаше ама се избриша со оној инцидентот коа ги снема сите пораки после август). И еве да го скршам мразот:

  CPU Celeron 2.4Ghz S478 - Coolermaster 3000rpm кулер
  MB Soltek SL-85ERV5-RL - Dual Channel/SATAx2/AGPx8
  RAM 512 + 256 DDR400
  GFX Inno3D GF6200 128MB - пасивен хладњак
  HDD 80GB Maxtor 7200rpm IDE PATA
  ODD NEC DVD-RW ND1300-A + Samsung CD-RW незнам шо ознака
  Case Солидно куќиште и стабилно напајање.

  280 евра. Ко воли нек изволи.
   
 2. smole

  smole Ѕверотилук

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  1.621
  Допаѓања:
  238
  ектерен хард диск тошиба - хардот Western Digital.320 Гб усб 2,0 150 евра
   
 3. Hagbard Celine

  Hagbard Celine

  Член од:
  3 август 2006
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  1
  продавам п4 160 гига 3.4 процесор 2мега кеш 2гига рам 256графичка
   
 4. smole

  smole Ѕверотилук

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  1.621
  Допаѓања:
  238
 5. neo-geo

  neo-geo The Empire Strikes First!

  Член од:
  17 август 2005
  Мислења:
  533
  Допаѓања:
  2
  kupuvam 10mbps ethernet kartica(mrezna) za na ISA slot

  itno!
   
 6. frenki

  frenki

  Член од:
  17 февруари 2007
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  0
  Купувам графичка AGP со 16МБ, 32МБ или 64МБ во исправна состојба :) за ефтини пари.
   
 7. party bracker

  party bracker

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  2
  ram memory geil

  Poshto nema oglasi eve vaka!Baram da kupam ram memorija GEIL(mojata ja kupiv od niko znachi treba da bide 512mb(pc3200 DDR SDRAM),zatoa shto pri konvertiranje mnogu mi secksa,se nadevam so ushte edna ista memorija kako mojata ke go resham problemot!Javi koj ima na pp:vozbud:

  [mod]Krusha03: Има огласи, другпат побарај поубаво[/mod]
   
 8. ЅОНЕ

  ЅОНЕ сакам скопско

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  588
  Допаѓања:
  30
  Продавам органајзер SHARP YO- P20H!!! Цена по договор...
  [​IMG]
   
 9. Mac))

  Mac))

  Член од:
  2 април 2006
  Мислења:
  14.363
  Допаѓања:
  3.065
  Купувам половен п4 3гига процесор за с478 плоча

  ај побрзо ве молам до утре ако не ќе зеам на ново :(
   
 10. Dzish

  Dzish unlike any other...

  Член од:
  15 февруари 2007
  Мислења:
  13.995
  Допаѓања:
  2.660
  Prodavam lap-top 1 godina star 1.5 GHz so 1MB kes, 60 HDD, 512 RAM, DVD rekorder, licenciran XP torba.... 500 evra.

  Gateway gz6020. Во секој случај го нема на официјалната страна gateway.com највероватно е тргнат како зстарен модел (постар од 6 месеци)
  BTW сите се на изглед исти... кој го интересира таков е и мојот, само деловите внатре се различни
   
 11. G e G o

  G e G o

  Член од:
  4 април 2006
  Мислења:
  9.181
  Допаѓања:
  3.064
  Продавам
  intel 2.6
  512 ram
  motherboard asrock 865 intel cipset
  9550 radeon 128 mb
  80 gb mahtor
  proview 19 "

  printer,saraund i tv karticka

  Стар е скоро 4 години само dvd -то нешто е мутаво затоа не го пишав

  цена по договор, заинтересирани нека пишат пп
   
 12. krusha03

  krusha03

  Член од:
  2 февруари 2006
  Мислења:
  1.500
  Допаѓања:
  159
  Луѓе тука само огласувајте, договарање по ПП
   
 13. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.934
  Ми треба Хард диск 80 гига до 30 40 евра
   
  На Royce5'9 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TomErulz

  TomErulz iPhone Freak

  Член од:
  21 февруари 2005
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  0
  How much :O
   
 15. Martin_GSM

  Martin_GSM бившиот torrent

  Член од:
  13 април 2006
  Мислења:
  2.076
  Допаѓања:
  67
  baram eMac g4[​IMG]Prodavam iMac G3[​IMG]
   

Сподели преку: