Продавам, купувам, менувам...

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Sephiroth, 1 март 2007.

 1. imortel

  imortel

  Член од:
  24 октомври 2011
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  11
  Kupuvam ispravna maticna so socket 2011 za chipset X79.
   
 2. Pance24

  Pance24 Мариовец

  Член од:
  26 август 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  92
  Озбилен си за ценава ? HP Compaq t5000 128MB DDR SDRAM.
   
 3. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.258
  Допаѓања:
  1.627
  Мини кoмпуитер сo непoзнaти препoрции, незнaм кaј ке нaјдеш нa другo местo вaкoв уникaт. Земaј и бегaј.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
 4. kalinkar

  kalinkar

  Член од:
  16 октомври 2007
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  33
  Pance 24 ako te interesira ima mesto i sa dogovor moze i zamena samo ponudi nesto?
   
 5. omegaRED

  omegaRED

  Член од:
  22 август 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  45
  Продавам i7 3770K, матична Asus P8Z77-V, 2x4GB HyperX DDR3 RAM. Целосно функционални, со кутии и пропратни делови.

  Плоча + процесор = 12.500 денари
  RAM = 2.500 денари

  Комплет 14.000 денари

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 6. Turrican

  Turrican

  Член од:
  7 март 2009
  Мислења:
  571
  Допаѓања:
  251
  Јас продавам повеќе вакви матични,земени се од напуштена фабрика,скоро ич некористени(откако ги набавија новите компјутери фабриката отиде во стечај после само 5-6 месеци,сега замисли колку се користени,2 матични веќе продадов за по 1800 ден. Gigabyte G31 чипсет па ако си за јави се тука,позз
  --- Споено дупло мислење, 23 јуни 2018 ---
  Колку гигабајти да има минимум хардот? Иначе јас имам цела кутија со хардови дома,разни модели,сите се проверени и исправни,па пиши тука
   
  Последно уредено: 23 јуни 2018
 7. imortel

  imortel

  Член од:
  24 октомври 2011
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  11
  Продавам тастатура Gigabyte K85 Mechanical, купена е од Анхоч на 28/01/2017 година, со измината гаранција. Сите тастери на неа се функционални и работат. Цената е 1500 денари. 20180623_231004.jpg 20180623_231018.jpg 20180623_231029.jpg 20180623_231612.jpg 20180623_231620.jpg
   
 8. ronn123

  ronn123

  Член од:
  25 јуни 2018
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  2
  купувам графичка 1070ка, понуди во ПП
   
 9. omegaRED

  omegaRED

  Член од:
  22 август 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  45
  Останати плочата и процесорот, 12.000 денари.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 10. puscyfer

  puscyfer

  Член од:
  10 февруари 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2
  prodavam
  GA-AB350-Gaming 3 (rev. 1.x) AM4 DDR4 3200MHZ OC SATA3 m2 USB 3.1 HDMI/DVI
  kupen od Anhoch na 27mi januari 2018ta so 36 meseci garancija. Sakam da ja nadogradam plochava so x370 chipset i veke ne bi imal korist od nea.
  Vo perfektna sostojba e.

  Fiksna cena: 4000 denari

  kontakt mejl: todor.kondev@hotmail.com
   
 11. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.709
  Допаѓања:
  877
  Продавам ХП x2 210 G2 лаптоп со detachable екран.
  Procesor Intel (R) Atom(TM) x5-Z8350 CPU 1.44GHz
  4 GB RAM.
  Zainteresirani neka mi pishat, fleksibilen sum za cena.
   
 12. king_slavcho

  king_slavcho

  Член од:
  3 мај 2009
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  55
  Некој да не продава или да ми каже каде можам да најдам ваков кабел c19 to schuko (како на сликава)?
  П.С. ниту во логинг најдов ниту во гац..

  [​IMG]
   
 13. ntb

  ntb

  Член од:
  29 март 2010
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Продава конфигурација (без HDD).

  Направени се дијагностички тестови со Hiren's, memtest86, Prime 95 на сите компоненти, без ниту една грешка.
  За дел од компонентите добивате и кутија и сите потребни кабли.

  Компоненти:
  MB - Asus M5A97 R2.0
  CPU - AMD FX8350 Black Edition Vishera 8-Core 4.0 GHz (4.2 GHz Turbo)
  CPU Cooler - Cooler Master Hyper 212 EVO
  GPU - GIGABYTE GeForce GTX 960 2GB GDDR5 G1 Gaming
  RAM - Kingston HyperX Fury 8GB 1866MHz
  PSU - Cooler Master B600 Ver.2
  CASE - DeepCool Tessaract White USB 3.0
  DRW - Samsung Sata Black

  Цена: 30 000ден.

  Може и на делови:
  1. MB + RAM + CPU(stock cooler)
  2. GPU
  3. PSU

  За повеќе информации и договори околу цената може да ме контактирате на мобилен или на viber.
  075 928 768

  Поздрав.
   

  Прикачени податотеки:

 14. buli

  buli

  Член од:
  12 септември 2008
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  14
  Продавам

  Cpu: I3 4150 со stock кулер
  Mba:Asus h81m
  4gb ram
  120gb ssd kingston
  Case/w psu 500w delux

  22" Philips led

  Комплет конфигурација: 8000мкд
  За повеќе парчиња има простор за договор. Број во пп.

  Sent from my LG-K350 using Tapatalk
   
 15. buli

  buli

  Член од:
  12 септември 2008
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  14
  Цена 7500 последна, Скопје
   

Сподели преку: