Продавам - Купувам

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Барам да купам чистокрвен златен ретривер, со златникави долги влакна. Ако некој знае кај можам да најдам нека ме контактира. Позз
Колку си спремен да платиш? Сакаш мажјак или женка, сакаш да одиш по изложби итн...
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Колку си спремен да платиш? Сакаш мажјак или женка, сакаш да одиш по изложби итн...
Би платил и повеќе од 100 евра. Сакам да е мажјак и несакам да идам по изложби. Само несакам да е бел ретривер.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Би платил и повеќе од 100 евра. Сакам да е мажјак и несакам да идам по изложби. Само несакам да е бел ретривер.
Не знам каков е тој бел ретривер, бојата му е било која нијанса на крем или златна. За тие пари сигурно ќе најдеш по пазар3, реклама5 итн.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Не знам каков е тој бел ретривер, бојата му е било која нијанса на крем или златна. За тие пари сигурно ќе најдеш по пазар3, реклама5 итн.
Јас сакам златна. А ти за кои пари можеш да ми најдеш квалитетно машко ретриверче ?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Јас сакам златна. А ти за кои пари можеш да ми најдеш квалитетно машко ретриверче ?
Квалитетно куче од добра одгледувачница под 400 евра тешко. Во Македонија и не знам дали некој има убави кучиња имаше порано сеа не знам. Најблиску Србија
 
K

Kacar

Гостин
Ако има некој заинтересиран за Beagle ( бигл) кученца, нека пишува.
Мајка со педигре, документи, татко без педигре. Резервација сега, се очекува да роди од 6-8 кученца според ветеринарот.
Цена, машко 250 евра, женско 200 евра. Цените се фиксни.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ако има некој заинтересиран за Beagle ( бигл) кученца, нека пишува.
Мајка со педигре, документи, татко без педигре. Резервација сега, се очекува да роди од 6-8 кученца според ветеринарот.
Цена, машко 250 евра, женско 200 евра. Цените се фиксни.
Ne se odnesuva za tebe, no koja e garancijata deka se raboti za bigl koga eden od roditelite nema rodocnik i se prodavaat po taa cena? Pa realno so rodovnik ke najdes za tolku, a ne pa bez. Ako uspeat da gi prodadat bravo, no toa se kucinja bez poznato poteklo. Nema da imaat rodocnik.
 
K

Kacar

Гостин
Ne se odnesuva za tebe, no koja e garancijata deka se raboti za bigl koga eden od roditelite nema rodocnik i se prodavaat po taa cena? Pa realno so rodovnik ke najdes za tolku, a ne pa bez. Ako uspeat da gi prodadat bravo, no toa se kucinja bez poznato poteklo. Nema da imaat rodocnik.
Па ваљда дека изгледа како бигл и е бигл да го споредиш со било кој бигл со родовник. Нејсе, родителите му биле со родовник а за него ги мрзело да вадат бидејќи си е домашно кутре .
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Па ваљда дека изгледа како бигл и е бигл да го споредиш со било кој бигл со родовник. Нејсе, родителите му биле со родовник а за него ги мрзело да вадат бидејќи си е домашно кутре .
и баба ми личеше на кралицата елизабета али нема родовник па место да срка шампањ и мези остриги во Лондонска палата , си вареше штаве и киселец на село
 
K

Kacar

Гостин
и баба ми личеше на кралицата елизабета али нема родовник па место да срка шампањ и мези остриги во Лондонска палата , си вареше штаве и киселец на село
И претпоставувам беше посреќна :)
 
K

Kacar

Гостин
7 кученца, бигл, резервирани 6. Ако е некој заинтересиран, остана уште едно женско. Кученцата се недела дена стари и може да се земат после 40 дена.
 
Член од
16 март 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
барам да купам кокер шпанијел, дали некој продава или знае некои што продаваат :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Има за продажба 2 машки добермани на возраст од околу 2 ипол месеци, вакцинирани, чипувани, со педигре.
цена: 450 евра.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Продавам питбул кучиња од одлични родители стари месец и пол останати се уште 5 женски кучиња . цената е 3000 денари по куче .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom