Продавам - Купувам

Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Продавам аквариум со димензии 80*40*35 со постоље и комплет опрема и риби
 
Член од
5 март 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали знаете од каде можи да се најди бостонски териер и ако знај некој колку кошта:D
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
10
Дали знаете од каде можи да се најди бостонски териер и ако знај некој колку кошта:D
Не постои кај нас легло. Има во Србија (познати се они по разновидни легла ептен), а за цена не знам али во никој случај евтино не, ~1500 па нагоре чиста раса, со фамилијарно дрво со се..
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.358
Поени од реакции
4.368
Бостони во МК легло до сега имале само двајца колку што можам да се сетам. Никарот Ротвајлери што одгледува и Мојсо боксери што носеше на изложби.
 
Член од
5 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
6
Некој да не продава ежови и од прилика која цена би биле ?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
744
Поени од реакции
241
Некое инфо за амстаф (amstaff)?
Кој продава, каде, цена, кој период е најдобар од годината за купување и сл.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.358
Поени од реакции
4.368
Некое инфо за амстаф (amstaff)?
Кој продава, каде, цена, кој период е најдобар од годината за купување и сл.
Пролет, да си го пораснеш до зима е најдобро особено ако ке го чуваш надвор, Марјан Петровски мислам амстаф кенел му се вика одгледувачницата е врвот во Мк, потоа др. добри се Јане Серафимовски на Пет Шоу го даваа незнам дали одгледува сеуште и Бисмастер Кенел Битола, Тоше Митев еден од газдите.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
744
Поени од реакции
241
Пролет, да си го пораснеш до зима е најдобро особено ако ке го чуваш надвор, Марјан Петровски мислам амстаф кенел му се вика одгледувачницата е врвот во Мк, потоа др. добри се Јане Серафимовски на Пет Шоу го даваа незнам дали одгледува сеуште и Бисмастер Кенел Битола, Тоше Митев еден од газдите.
Фала многу, Јас не знаев ништо, вака кога некој ќе ми даде насоки е подобро.
Знаеш ли ориентационо колку се движи цената?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.358
Поени од реакции
4.368
Фала многу, Јас не знаев ништо, вака кога некој ќе ми даде насоки е подобро.
Знаеш ли ориентационо колку се движи цената?
Ништо :) Најди ја страницата АСТ Клуб Македонија таму се членови сите одгледувачи чувачи во МК на расата, Цента зависи од изложбен успех на родителите, не сум сигурен во ова ама мислам дека од овој квалитет кутре под 200, 250 евра нема да биде.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
744
Поени од реакции
241
Цента зависи од изложбен успех на родителите, не сум сигурен во ова ама мислам дека од овој квалитет кутре под 200, 250 евра нема да биде.
Вчера видов на еден оглас кученце амстафче 500е.
И си викам аии мајката овие пари прават од кучињата.
После разбрав дека имало луѓе кои навистина даваат по толку многу за куче.
Ја изгубен случај, вака сеа кога знам нешто подруго е.[DOUBLEPOST=1489562740][/DOUBLEPOST]
Најди ја страницата АСТ Клуб Македонија
Да да, стапив во контакт со Тоше (испадна порано комшија да ми бил)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.358
Поени од реакции
4.368
Интересна работа за сите што ви требаат податоци за одгледувачници, мислам ова и порано некој го имаше кажано на форумов ако не и на темава. На страницата на Кинолошки Сојуз на Македонија ги има сите одгледувачници за секоја раса што постојат во Македонија.
 
Член од
21 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Да не продава некој или да не знае каде можам да купам камелеон или некој гуштер и цена?
 
Последно уредено:

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
935
Поени од реакции
3.549
Дали знаете од каде можи да се најди бостонски териер и ако знај некој колку кошта:D

Ние го земавме од Хрватска, од Џаково. :) Има мислам и во Македонија, веројатно тие што погоре ти ги пишаа.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
672
Барам да купам чистокрвен златен ретривер, со златникави долги влакна. Ако некој знае кај можам да најдам нека ме контактира. Позз
 
На врв Bottom