Продавам - Купувам

L

Lu

Гостин
Ај ако сакаш дај линк ,зошто гледам само "стафорд спремен за парење"...
Еве најдов на Пазар3 оглас за мали кученца Американски стафордски териер.
Ако сакаш да чуваш квалитетен AST овие кученца се вистинскиот избор (самото педигре на сликите кажува за какви кученца станува збор)
http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=938360
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Еве најдов на Пазар3 оглас за мали кученца Американски стафордски териер.
Ако сакаш да чуваш квалитетен AST овие кученца се вистинскиот избор (самото педигре на сликите кажува за какви кученца станува збор)
http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=938360
Фала другар ,но , еве нешто се договорив со Димитри па....а и кученцава најверојатно се изгор скапи.
 

ntb

Член од
29 март 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Jas imam staford i bi dal na podarok kucence za vistinski ljubiteli na kuceto kako domasen milenik, a ne za ljubitel koj misli deka samo stafordot e kuce koe izgleda strasno i e agresivno i bas zatoa staford e negoviot izbor...:)
se zezam...imam staford i do sega trebase da bide sparen no bidejci e bez rodovnik imam problemi da najdam zenka, a vo Kumanovo skoro site zenki se od ista krv so moeto, pa ako moze nekoj da kaze kade mozam da najdam zenka...ne mi e biten rodovnik...a po moznost bi sakal da napravam miks so labrador...imam gledano fotografii i ispadjaat ubavi kutrinja...pozz
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
поклонувам маче мало ми дојде само на тераса и нејке да си иде веке некој 3-4 дена го хранам и се гали кој сака пошто имам обврски и неможам да го чувам нека ми пише ПП да се договориме.. инаку сум од скопје
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
46
Поени од реакции
4
Многу сакам Шкотски овчар, доколку некој подарува Ве молам да ми пише :wink:
 
L

Lu

Гостин
Многу сакам Шкотски овчар, доколку некој подарува Ве молам да ми пише :wink:
Ахаха мало морген ќе добиеш Шкотски овчар на подарок.
Ако имаш некој близок пријател што чува женка Шкотски овчар и ако му се окучи,само тогаш би можела да добиеш на подарок.Инаку во друг случај залудно ќе чакаш некој да ти подари,бидејќи овие кучиња се ретки во Македонија и никој не би подарувал Шкотски овчари туку така.
Затоа ти препорачувам минимум 200/300 стотки (евра серазбира) да си земеш и да си купиш,бидејќи залудно ќе чекаш некој да ти подари.
 
L

Lu

Гостин
Persiski macinja? Kolku se? Samo za prodavanje ili ima nekoj sto gi podaruva? :)
Никој не подарува Персиски мачиња,може да ти подари само некој близок пријател или роднина,а од друг не очекувај на поклон,треба да си платиш.
Персиски мачиња има моментално кај Мелита во Бруно дог шоп и се 300/400 евра.
Ако ти е скапо 400 евра тогаш побарај на Пазар3 или слични страни има таму до кај 100/150 евра.

--- надополнето ---

--- надополнето ---

А јас барам да купам Сијамско маче,женско и да не е постаро од 2 месеци.
Кој има мали сијамчиња нека ме контактира на ПП.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
@ Lu

Гледам дека имаш познавање од цените, можеш ли некаква листа на раси на кучиња и мачиња од прилика да им ставиш цените колку се движат?
Мислам дека ќе има полза од еден таков пост.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Само еден совет, никако купување од кај Мелита.
Кој сака животни и кој доста чита за нив на интернет и посебно на форумот за милрниви ќе види посебна тема со 100тици мислења за луѓе кои земале пред се кучиња од Мелита.
Купувани за 100тици евра, божем педигре шампионско потекло, а финтата е што цурата соработува со одгледувачници не не би рекла селски фарми за кучиња од Србија, ги купува за ситни пари, ги мие, фенира, вакцинира и ги продава за 10 пати поскапо.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
@ Lu

Гледам дека имаш познавање од цените, можеш ли некаква листа на раси на кучиња и мачиња од прилика да им ставиш цените колку се движат?
Мислам дека ќе има полза од еден таков пост.
Поточно за кои раси те интересира?
 
L

Lu

Гостин
Да да за кучиња никако купување од кај Мелита,точно кажа rossonerka погоре,ги купува по мизерна цена од максимум 100 евра (а можеби и 50 евра) и после ќе им лупне цена од 400/500 евра, и + имам чуено дека правела фалсификат педигреа и божем шампиониски кучиња биле тие малите а уствари нивните родители немаат никогаш настапено на изложба.И често тие кучиња се со болести (најверојатно бидејќи нивните родители се во роднинска врска).
А за Персиски мачиња немам имформации какви испаѓаат кога ќе пораснат.

А Скај Дог<no1> кажи поточно за кои раси те интересира.
Има голема разлика во цената пред се заради квалитетот на кучињата.
Доколку сакаш Pet dog,под пет дог се подразбира куче-миленик значи само за твоја желба да си го чуваш и да не го носиш по изложби,тогаш тие кучиња се,како да се изразам...со послаб квалитет и се поевтини.
Но доколку сакаш Show dog да го носиш по изложби и да ги собира сите титули и да има шампионско потекло,е за тоа треба да платиш и тоа многу да платиш.

Затоа ти кажувам цената многу варира од 100 па до 700/800 евра во Македонија,но зависи и од расата доколку сакаш посекојдневна раса што е честа во Македонија (на пример Сибирски самојед,Сибирски хаски,Златен ретривер,Лабрадор ретривер....) можеш да најдеш за 100/150 евра обично кученце а за 300 до 500/600 евра поквалитетно со шампионско потекло.
Но има и такви раси кој што се многу ретки,дури и на балканот се ептем ретки, како што е на пример Тибетскиот мастиф и Англискиот мастив цената на овие кучиња не е испод 1500 евра а може да достигне и до 3000/4000 евра.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Вака сеа другарче зема пред некое време доберманче од еден дечко од бутел незнам точно како се вика за евтини пари 100 евра а старо е 4 месеци не е болно немуе ништо здраво и право го зема за 100е епа сеа ако може некој да ми каже дали е тоа вообичаена цена или пак можно е да е мешано а ако е мешано како да го препознаам?
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Вака сеа другарче зема пред некое време доберманче од еден дечко од бутел незнам точно како се вика за евтини пари 100 евра а старо е 4 месеци не е болно немуе ништо здраво и право го зема за 100е епа сеа ако може некој да ми каже дали е тоа вообичаена цена или пак можно е да е мешано а ако е мешано како да го препознаам?
Дај слика ќе ти кажеме одма,на 4 месеци може да се види.Ако е без педигре ништо чудно што е толку поефтино.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom