Продавам - Купувам

Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
А кој е газдата ако можит да знам? Иначе јас колку шо знам куче требит да се дават после 2 месеци. За тоа време треба да биде со мајка му.
Тоа јас не знам. Мислам не знам име презиме. Кучето може да се одвои од мајката кога ке направи 40 дена.
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
Дали знае некој каде би можел да најдам Англиски Булдог и од прилика за колку пари???
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Сакам едно вакво, да не знаете некој да продава :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Денеска низ цел град (Струмица) барав и никаде не најдов Хаска испод 200евра или пак Шарпланинец. Така да ако некој знае кој продава Хаска или Шарпланинец барем до 100евра нека каже.:toe::vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
haskata stana komercijala kuce pa zatoa malce izgubi na popularnost......
pred 5,6 godini u skopje imase 10 a sea ima 300..........
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
Aj i tuka da si ja probame srekata,posto epten tesko odi so naoganjeto na macor za Jesi :love2:. Barame celosno bel kako nea, rasa ne e vazno (moze vo predvid da dojde angorce,poluangorce,polupersijance...),bez plavi oci, pedigre nema i ne barame macor so pedigre.

Eve vi i slikicki od maca lepotica:wub:

 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Ej prodava nekoj haska ili vucjak po moznost masko????Aj pls videte i kazete mi...Barav na site oglasi nema nigde!
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Vo Sopiste Skopsko ima leglo na Sibirski samojed 100 evra.Znam zosto moi rodnini ja kupija BEla od tamu.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
haskata stana komercijala kuce pa zatoa malce izgubi na popularnost......
pred 5,6 godini u skopje imase 10 a sea ima 300..........
Ne se slozuvam so tebe... ja kako sto mozam da primetam poveke od pola samojadi i haski se nekoi melezi izmesani nikakvi... retko da vidis ubavo kuce od taa rasa...mislam na cista ubava rasa :)
Site sakaat poeftino a tie se mesani... gi parat so sto stignat samo merakot da im go napraat :pos2:

Btw ja baram samojad sneg bel :wink: ali nikako da najdes ubavo so pedigre i sve toa ispod 150 evra :uvo: nemam tolku pari aloooo :nenene:
Koj/a ke bide ljubezen/na da mi podari takvo kucence ili pak neso poeftino... isplakam na sekakov drug nacin:baeh: samo pari ne barajte:pos2::vozbud::salut:
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Денес пронајдов едно пекинезерче кај мене во маало, со сериозно оштетен вид (едното окце го нема, другото му го спасуваме на ветеринар), светло кафена до чоколадна боја, желно за живот и нов дом.

Оваа недела ќе го оправиме, со вакцинирање, чистење од глисти и сите останати салтанати, а ќе прими и специјален третман за окцето.

Ако некој/а кајганџиј(к)а е заинтересиран/а да го вдоми, би била премногу благодарна. Ми се крши срцето што не можам јас да го задржам, ама немам услови.:(
:( баш би го земал, ама иам 2 дома... ке се распрашам по луге па ке пишам, и тие што немаат куче а имаат услови нека не бидат идиоти, нека го земат....душиче :(
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Таман го најдовме Марко, ни дојде понуда да добиеме мачиња на поклон. Е сега, пошто Марко не го даваме за жива глава, а мачињата се сеуште за поклон, и се многу мали и слатки...повелете...

Od Baba Branka Macinjata.jpg

Кој е заинтересиран да си земе едно (или повеќе) од срцињава, една ПП и среденооо...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
Јас имам пинч женка. Сега за брзо ќе треба да ја парам (за прв пат), па после ако сакаш ќе се договориме да ти дадам едно куче.
Иначе цените за овие кучиња се околу 100 евра. Знам дека во Србија биле послапи, околу 250 евра биле.

Па кога више даваш...дај ми и на мене....ццц најубаво куче што постои.......ќе го чувам не се заебавам ако може пиши ми ако не здравје...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom