Пристигна iPhone 4!

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
и јас не сваќам хахахах 5800 смешки
и јас би рекол дека 5800 е подобар од секој ајфон барем можиш сите опции да му ги користиш. на ајфон неможеш гармин така да џабе му е гпс, ајфон е тивок никаков, само тачот му вреди

за 4ката незнам каков е ке кажи има време, искрено вака јас би го купил ама ко ќе падни на 100 евра
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Apple викаат дека iPhone 4 ќе направи нова револуција на пазарот. Според апгрејдот што е направен, навистина зачудува. Ставаат мултитаскинг, снимање во HD и видео chat. Ако се додаде и брзината на iPhone-от се добива навистина добра направа. Сега за сега никој не се жали. За понатаму, ќе видиме.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Добро ај доста го споредувате со 5800, нема смисла... ни за 4ката ни за 3GS...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Како е можно некој што толку го сака овој производ, што ќе со го продаде својот телефон... да не му го знае ни името :/
А најдоброто е. Само за жал не постои. Тука се поставува прашањето како е можно да биде најдобро нешто што не постои, врз кој основ ги споредуваме.. ама ништо од тоа не е битно.
Eве одговор - кликни овде
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
3
и јас би рекол дека 5800 е подобар од секој ајфон барем можиш сите опции да му ги користиш. на ајфон неможеш гармин така да џабе му е гпс, ајфон е тивок никаков, само тачот му вреди

за 4ката незнам каков е ке кажи има време, искрено вака јас би го купил ама ко ќе падни на 100 евра
доста бе слабо си информиран за ифон и плус има милион гпс програми не е само гармин ама не разбираш џабе да ти објаснувам а за 100 евра можиш да си земиш 2x5800 иако јас и за два такви не давам 100 евра мн му се за прелошиот тач и за гармин за к шо не го бива


а да ќе забораев имаш и молоив и едно перце за гитара плус на нокиата 5800 до то ќе да е поарна хахахааха
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
P

Princ

Гостин
Apple викаат дека iPhone 4 ќе направи нова револуција на пазарот. Според апгрејдот што е направен, навистина зачудува. Ставаат мултитаскинг, снимање во HD и видео chat. Ако се додаде и брзината на iPhone-от се добива навистина добра направа. Сега за сега никој не се жали. За понатаму, ќе видиме.
Која револуција?
Мултитаскина има од почеток на веков, HD снимање имаат уште неколку други марки/модели моментално на пазар, видео чатот не е хардвер туку софтвер. Епл напишале софтвер за видео чат, голема работа, среќна нова 2007ма.
Револуција пфффф.

Мрежа нема, се крши како жена на која ќе и кажеш у фаца дека има вишак килограми... е тоа е револуцијата. Bluetooth-от не е.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
ни јас баш не го “аресам“ ајфонов... кога на времето излезе како новитет, и кога могу многу мнооооооогу го рекламираа јас бев во САД и баш имав “чест“ да го држам телефонот во раце... не бев ама ни малку воодушевен, ни од дизајн ни од перформанси а па уште и кога дознав дека се она што го има во него неможеш да си го делиш со пријатели или пак неможеш да си земеш нај културно или безобразно да си ископираш некој ринг тонови во мп3, уште повеќе ми стана глуп телефонов... и секое негово нови РЕИЗДАНИЕ со некаков апгрејд на нешто ми беше се по банален... почнаа на големо да каснат во однос на другите телеф. компании... незнам во кој свет живеат тие таму...

како и да е, може да им прави револуција на америкнаците пошто се стварно ретко глуп народ... тие сега да им презентираш кубрит дека нај ново хај тек наоѓање, ќе го заборават и фрлат упаљачот одма... тоа е тоа... американци... и за нив е ајфонот направен не за нас балканциве...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069

Тајванциве се ненормални...:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Тука е се многу убаво (сликовито) објаснето:

http://theoatmeal.com/comics/apple
Ова е интересно за гледање, смешно за читање...али, нема врска со реалноста.
А реалноста е дека Нокиа вади 25 телефони годишно, Apple вади 1.

Ама ради нивниот агресивен маркетинг, само они се на мета ради тоа. Што ќе кажеш за N95, па N96, после 4 месеци N97, па N97mini, што се вика во период од 2 години :))
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ова е интересно за гледање, смешно за читање...али, нема врска со реалноста.
А реалноста е дека Нокиа вади 25 телефони годишно, Apple вади 1.

Ама ради нивниот агресивен маркетинг, само они се на мета ради тоа. Што ќе кажеш за N95, па N96, после 4 месеци N97, па N97mini, што се вика во период од 2 години :))
Ова е за тие што се ЗАБЕГАНИ по производите на Apple, а не конкретно за телефонов. Повеќето не гледаат што е како е што има што нема чини не чини.... туку гледаат APPLE = MUST HAVE! Како некое зомби :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom