Природна медицина

A

AnFem

Гостин
Само би надополнил дека високиот крвен притисок се регулира со внесување на доволни количества вода,да не биде под 2 литра дневно.Од лично искуство знам дека во случаеви кога сум имал главоболка,еден литар вода во краток рок и веднаш ја снемува болката-ова се однесува на личности со хронично благо покачен крвен притисок.Водата прави чуда,во секој случај.
Главоболката можеби си ја имал и поради низок притисок или дехидрираност. Во секој случај, водата помага.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.802
Поени од реакции
14.416
LP boy во некои од твоите постови , кажа дека знаеш добар Тревар/билкар . Можеш ли на ПМ да ми дадеш контакт или инфо .
прво да кажам-стварно одлична тема
ем да си помогнеме,па и да не одиме по лекари,
за некој работи,природата створила лекови
еве еден билкар,во Автокоманда-карши Диор
не сваќајте го за реклама,не го ни познавам човеков,
но на некого можеби му треба ваква помош
Билколечител
Атанас Пчеларски тел: 3173404 моб.о72 681-606
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.711
Поени од реакции
1.151
прво да кажам-стварно одлична тема
ем да си помогнеме,па и да не одиме по лекари,
за некој работи,природата створила лекови
еве еден билкар,во Автокоманда-карши Диор
не сваќајте го за реклама,не го ни познавам човеков,
но на некого можеби му треба ваква помош
Билколечител
Атанас Пчеларски тел: 3173404 моб.о72 681-606
Овој Г-дин,има емисија на ТВ Сонце...па кој сака може да го гледа тамо:)
--- надополнето: 9 јануари 2013 во 15:05 ---
Нешто за моменталниов вирус,што владе?
 
B

Bafra

Гостин
Анчо благодарение на форумов многу работи дознав/научив . Фала за инфото
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.802
Поени од реакции
14.416
изгледа денес прв пат ја отварам оваа тема,
ќе пробам нешто од советите за главоболка,која ја имам и тоа почесто а некогаш со денови.
Нешто и за зуење на ушите,при појава на истата,како да има млазни авион од едно уво до друго,не престанува,или легнувам зо зуење во ушите и наутро станувам пак со зуење.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Некаков лек за шината рака, шината ми е од многу одамна, ама никогаш не престанала да ми прави проблеми, знае некој како да се излечи?
 
Член од
12 септември 2012
Мислења
70
Поени од реакции
71
Почитувам алтернативна медиција. Посебно се што е извадено од природната аптека.
Со што и да имате проблем, користејте лимон. Масирајте ги болните места, дланките, прстите од нозете, постојано...
Одржувајте одлична циркулација низ целиот организам. Дури масирајте ги и ушиња, и тие имаат центри. :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.533
Поени од реакции
858
СЛАЃАНА ВЕЛКОВ ОФИЦИЈАЛНО СЕ СЕЛИ ВО МАКЕДОНИЈА.
Од нејзината facebook страница докторката официјално изјави дека од есен се сели во Македонија поточно Скопје каде си има свој стан и постојано ке патува и во Врање каде се нејзините.Нејзиниот син ке студира од есен во Скопје и неопходна му е нејзината помош и подршка во студирањето.Во однос на работата нејзините планови сега за сега не ги открива но здравје до есен се ке се дознае така што на сите оние кои ке бараат помош од неа во секое време ке им биде достапна а не како што
беше во минатото еднаш до двапати во годината во живо.:)
http://www.facebook.com/groups/solarnajoga/?fref=ts#!/dr.sladjana.velkov
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
234
Лек за бронхитис, дали може нешто да се направи со трева или билка или нешто др, во
случај да луѓето немаат можност да се лечат на доктор.
Благодарам на сите информации на темата, ова можеби кај нас не е проблем.
Но за некои категории на луѓе и средини е проблем.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
sum slusnal za nekoj covek dosta poznat vo tetovo ili tetovsko selo nekoe...ako nekoj poveke znae informacii neka spodeli... so odredeni prirodni trevki....sto li ti znam staval na nosot malce vreme i valjda oti se mnogu jaki pravele reakcija i se sto imalo gnoj krv...i slicno vednas izleguvalo...i potoa si nemale problemi so sinusite...inaku mene ne me bolat samo celo vreme mi e zatnat nosot​
 
Член од
26 декември 2012
Мислења
229
Поени од реакции
158
Има ли овде некој што работи Реконекција или евентуално Тесла метаморфоза?
 
Член од
15 јули 2013
Мислења
23
Поени од реакции
16
Запознат ли е некој со треварот Рифат Дрешевич, https://www.facebook.com/events/148053195302177/ од Подгорица.Лекува воглавно хепатитиси сите типови(хронични, носителство), но е препорачан и за состојби како карциноми.Прави чаеви и капки за нос кои влиаат на имунитетот и организамот во комбинација со терапијата од докторот се излекува.Имаше дури и пример во Штип за млада девојка-докторка(да не именувам) која била отпишана од лекарите со метастази на коските 4 степен.Со неговите билки се излечила,дури правела пет скен во Германија за да потврдат дека карциномот сварно го нема.На нас ни треба за жена во фамилијата со карцином со блиски метастази.Му се јавивме ама не е озбилен, како да не се замара, ќе ви се јавам за да се договореме за порачка чекаш чекаш и на крај не се јави.Има ли некој искуство со овај тревар.Имало од него емисија во која се јавувале многу луге кои имале многу позитивни ефекти од неговите билки.Ај ако знаете нешто пишете.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
319
Поени од реакции
56
Imam golemi obvrski, stresovi i guzvi na rabota. Ostanuvam nekad da rabotam i po 15 casa. Zabelezuvam izmoreno lice, podocnjaci i drugi raboti. Sto da prezemam kako da neutraliziram posledicite. Predlozete nesto ?

Od ona sto go zna e hrana i tecnosti (caevi) so mnogu antioksidanci za da se sprecat posledicite od strsesto i pregolemata rabota na moeto telo.
 
На врв Bottom