Природна медицина

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Малку по прецизно за јаболковиот оцет,се разблажува со вода и кај може да се најде ѓумбир во прав.
 
С

Само Човек

Гостин
Малку по прецизно за јаболковиот оцет,се разблажува со вода и кај може да се најде ѓумбир во прав.
у филџан стај оцет пошо е гаден може да додадеш и лимин малку,а ѓумбир имаш у секоја продавница
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Дали има нешто за јаки менструални болки, освен чај од нане кој донекаде ми го смирува стомакот, ама не доволно.
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Ми го препорачале ова и предходно :), викаш џоинтот помага?
Кралицата Викторија (1837-1910) го користела успешно конопот токму за менструални болки. И не е само она... ;)

In the 19th century, cannabis was widely used to relieve muscle spasms and rheumatism. Even Queen Victoria was given it by her doctor to ease her period pains. It was the invention of the syringe towards the end of the century that marked an end to its widespread medicinal use.

1890: Queen Victoria's personal physician, Sir Russell Reynolds, prescribes a cannabis tincture for menstrual cramps. Reynolds writes in the first issue of The Lancet, "When pure and administered carefully, [cannabis] is one of the most valuable medicines we possess"
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Кој што има проблем со алергија на полен, трева и се што е сега во ек, нека проба со хомеопатска терапија, јас пробав врз моето дете и супер делува доста подобро се чувствува, арно ама ми ја пратија од Австрија - Виена, можеби има и тука, ако се распрашате може ќе најдете солуција, од капки за нос, очи, масти за кожа, сирупи, куглици за голтање на секој саат, многу убава работа.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Кралицата Викторија (1837-1910) го користела успешно конопот токму за менструални болки. И не е само она... ;)

In the 19th century, cannabis was widely used to relieve muscle spasms and rheumatism. Even Queen Victoria was given it by her doctor to ease her period pains. It was the invention of the syringe towards the end of the century that marked an end to its widespread medicinal use.

1890: Queen Victoria's personal physician, Sir Russell Reynolds, prescribes a cannabis tincture for menstrual cramps. Reynolds writes in the first issue of The Lancet, "When pure and administered carefully, [cannabis] is one of the most valuable medicines we possess"
А каде може да се купи чајот, најдов една фирма која го носи во државава, ама предмногу е преработен, јас не употребувам чаеви од ќесички. Го продаваат ли бабичките по пазари?
Дали сеуште некој го има и го користи природен без преработки?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
А каде може да се купи чајот, најдов една фирма која го носи во државава, ама предмногу е преработен, јас не употребувам чаеви од ќесички. Го продаваат ли бабичките по пазари?
Дали сеуште некој го има и го користи природен без преработки?
поарно распрашај се подобро за оваа варијанта......види му го аватарот на тој што ти препорачува.....
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
поарно распрашај се подобро за оваа варијанта......види му го аватарот на тој што ти препорачува.....
По ПП и пишав каде легално во МК може да го купи.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
поарно распрашај се подобро за оваа варијанта......види му го аватарот на тој што ти препорачува.....
:)Знам за што станува збор, али во секој случај поздраво е од кетоналот кој ми го препорача матичниот лекар
 
С

Само Човек

Гостин
:)Знам за што станува збор, али во секој случај поздраво е од кетоналот кој ми го препорача матичниот лекар
чај со цимет може да пробаш, али дрвца цимет не мелен или зрна. Кетонал не зимај ако си го сакаш дробот.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Кој што има проблем со алергија на полен, трева и се што е сега во ек, нека проба со хомеопатска терапија, јас пробав врз моето дете и супер делува доста подобро се чувствува, арно ама ми ја пратија од Австрија - Виена, можеби има и тука, ако се распрашате може ќе најдете солуција, од капки за нос, очи, масти за кожа, сирупи, куглици за голтање на секој саат, многу убава работа.
Кажувај подетално за ова :)
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Ако знае некој да каже кај може да се најде куркума.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom