Пречекот на кошаркарите - впечатоци

Дали ќе присуствувате на пречекот на Македонските кошаркари?


  • Вкупно гласачи
    246
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.530
Поени од реакции
5.538
Ја сум слободен па идам сигурно:),вакви херои мора да се пречекаат на аеродром!Ке бидам таму два саати пред да дојдат, а кога ке стигнат сите ке ги прегрнам да ми се исполни срцето:)! Потоа они кога ке се возат со бус за накај плоштад,јас позади нив со кола има да биде фешта по улиците:vozbud:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Дури лут сум на времево на слетување!
Колку и да сакаат , луѓево нема да можат да дојдат, на работа се ,студенти се на факс, ученици на школо. За да биде грандиозно како што заслужуваат мора да е барем после 5 саат, глупости невидени, кој и да го организира ова, голема утка е!!!
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Штом у 11 сабајле слетуваат нема да бидам во можност да ги пречекам. Втора смена сум у школо. Браво за организаторов го погодил терминот за пречек. -.- (n)
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
Еј, нигде не пишува кога ќе биде пречекот на плоштадот, само времето на слетување на аеродром е дадено. Ги сфаќам луѓето што се на работа да не бидат присутни, ама студенти и ученици??? ќе се урне светот ако не отидете на часови/предавања? па еднаш се случува ова во 10 години бе алооо :D
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Штом у 11 сабајле слетуваат нема да бидам во можност да ги пречекам. Втора смена сум у школо. Браво за организаторов го погодил терминот за пречек. -.- (n)
Аман бе дечко избегај еднаш од час да му ебам бељата па јас од Прилеп сум и сум втора смена па планирам да идам... Абе...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Би можел да идам ако е попладнето, и така имам предавања до 12 саат, инаку ако е вечерта после 6 немам што да правам вос копје цел ден! Според ова што го читам горе, ако стигнуваат во 11, значи на плоштад ќе бидат во 1 негде и таман ќе биде ;) :)
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Аман бе дечко избегај еднаш од час да му ебам бељата па јас од Прилеп сум и сум втора смена па планирам да идам... Абе...
Па не бев у петокот. Не иде да ја заредам уште у септември. Лош впечаток ќе оставам кај професорите и после цела година ќе ме тормозат :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.651
Поени од реакции
9.865
Излеа нема да можам, на работа сум. Ако има нешто на плоштад после 10 саат обавезно идам. Овака... :( Се тешам само со тоа дека неделава бев прва смена па можев да ги изгледам сите утакмици.
 
H

HITCH

Гостин
Прво ќе ги пречекаме на аеродром, како што е редот, па после по нив клац - клац со колите и на крај ќе урламе на плоштад.

П.С. Чув дека сабајлето во 11:15 стигнуваат во Македонија.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Абе деца, кажете му/и на класниот/ата „професор(к)е некои работи се побитни овој ден, цел живот ќе учам, ама македонскиот подвиг во кошарка не знам кога пак ќе го видам. Како што тие момци и беа потребни на Македонија, така сега јас им требам на нив“. Ако некој после ова ви стави неоправдан е не е човек.

Инаку, јас сум на работа одсабајле, така да ако стигаат изутрина на аеродром нема да можам да ги пречекам, ама ако прават прослава попладне, сигурно ќе бидам на плоштад. ;)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Немам ништо против дечките, туку организитаторот за враќање, и јас разбирам сакат да се видат и со родниди и све то, ама јас од друга гледна точка кажувам дека е утка организитарот, нема да биде тоа тоа во 12 на плоштад, и во 18 на плоштад, ќе одам и јас од Штип, али 15ч. работа завршува и се пале кола, ако уопште има нешто тоа време и покасно .. .. . .
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ај не паламудите многу летот е тогаш летови тешко се договараат дури можно е и да касни чартер лет е такада не знам што има тука да се дискутира воопшто кој може мора да оди.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.588
Ако после 17 часот дојдат на плоштад ќе одам и јас, во спротивно тешко :(
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Абе навечер се прави пречек со огномет и многу луѓе. Така треба да направат за сите да можат да отидат, вака ако дојдат сред бел ден нема да можеме да отидеме пола од луѓето што сакаат да отидат. Во нив спаѓам и јас да му се невиди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom