Пречекот на кошаркарите - впечатоци

Дали ќе присуствувате на пречекот на Македонските кошаркари?


  • Вкупно гласачи
    246
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Штета, во 13:30 нема да дојдат вработените, а верувам и огромен број луѓе од внатрешноста! Срамотна одлука, ќе си прават партиски собир како и од се што направија!
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Не се нормални овие од влада, не ми се верува, па кој ќе дојде во 1 и пол бре? Сите на работа/нашколо, да не зборувам за луѓе од внатрешноста :mad:

Девинитивно требаше да биде неработен ден...
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Не се нормални овие од влада, не ми се верува, па кој ќе дојде во 1 и пол бре? Сите на работа/нашколо, да не зборувам за луѓе од внатрешноста :mad:

Девинитивно требаше да биде неработен ден...
временскиот термин што е утнат е утнат , тука нема расправија
ама ова болдираново ти е претерано и глупаво
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Не е воопшто претерано, сите тогаш се на работа/нашколо, и нема да дојдат многу луѓе надвор од Скопје. А нормално сите сакаме да ги видиме и да се собереме во што поголем број да им оддадеме почит. Барем во 7/8 саат навечер да беше прославата. Па ако треба нека се одработува во сабота.

Дај кажи кој човек/луѓе не направиле олку горди, и обединети, послем 2002 и клубот Ѓорче Петров? Затоа треба да биде неработен ден.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Не е воопшто претерано, сите тогаш се на работа/нашколо, и нема да дојдат многу луѓе надвор од Скопје. А нормално сите сакаме да ги видиме и да се собереме во што поголем број да им оддадеме почит. Барем во 7/8 саат навечер да беше прославата. Па ако треба нека се одработува во сабота.

Дај кажи кој човек/луѓе не направиле олку горди, и обединети, послем 2002 и клубот Ѓорче Петров? Затоа треба да биде неработен ден.
И така ги има премногу во годината, немора и утре да биди неработен ден. ;)
Тој што сака ќе си испадни на плоштад или кај и да биди пречекот на кошаркарите. А терминот што е зафркнат, зафркнат е. Никој не прај пречек во 13.30 часот :D
Ама кога - тогаш ќе се научиме.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
И така ги има премногу во годината, немора и утре да биди неработен ден. ;)
Тој што сака ќе си испадни на плоштад или кај и да биди пречекот на кошаркарите. А терминот што е зафркнат, зафркнат е. Никој не прај пречек во 13.30 часот :D
Ама кога - тогаш ќе се научиме.
Ќе се одработеше во сабота де :D

Ај да не правиме безпотребна дискусија, толку од мене на темава :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Голема благодарност до македонските кошаркари што ни пружија полумесечно уживање какво што не сме доживеале!
Утре ќе им ја покажеме нашата благодарност!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе ќе избегате од школо за еден ден голем .!. и онака уште не сме почнати се е турли тава.Оние што се прва смена барем на плоштад ќе дојдат.А и мислите се ќе оди по планот,не бе ќе има закаснување така да ќе можат и тие до 3 што се на работа да дојдат.;)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.383
Поени од реакции
28.227
За тие што имаат изговор школо, ма дај ви се молам па и професорите нема да ме чуди да ги видам киднати од работа еден ден е ова, еднаш се случува ова.... За тие со работа нека се снаоѓаат јебига :)
ps. Секако дека ќе присуствувам од Аеродром па до плоштад :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Колку сме, толку сме, доволно ќе бидеме, јас ќе идам на плоштад, вреди да се доживее атмосферата уште еднаш а и заслужуваат дечките.

Само штета, да го направија во 18:00 ќе беше многу помасовно а и кошаркарите ќе имаа време да се одморат.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Утре нема да идам на аеродром од причина што има уште "пацери" (ко што рече @Bratot) кои попрво би одбрале школо него ли слава. Ајде ако има некој заинтересиран од форумов за на аеродром и сака друштво нека ми пише овде на темава или по ПП. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И така ги има премногу во годината, немора и утре да биди неработен ден. ;)
Тој што сака ќе си испадни на плоштад или кај и да биди пречекот на кошаркарите. А терминот што е зафркнат, зафркнат е. Никој не прај пречек во 13.30 часот :D
Ама кога - тогаш ќе се научиме.
Полека бе, не правиме секоја година дочек, здравје 2013 кога ќе го донесат пехарот ќе се научиме :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Mи треба некој да ми каже за да знам дали да тргам одма од школо или да дојдам дома .. Кога ќе стигне репрезентативниот автобус НА ПЛОШТАД ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom