Преспа

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Еве се потрудив за тие што сакаат да одат во Преспа на одмор, хотелчето во Стење, многу убаво место, има и веб страна............тука:smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Порано одев често во Претор, ама покасно се запусти местото и плажа и се и не сум бил веќе некоја година. Знам дека сега е посредено и треба да тркнам да видам што биднало.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Порано одев често во Претор, ама покасно се запусти местото и плажа и се и не сум бил веќе некоја година. Знам дека сега е посредено и треба да тркнам да видам што биднало.
И мене ме интересира како е Претор. Сакам да одам утре со друштво, па да знам шо да очекувам :helou:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
има 4 ресторани, така да ги наречам, средени се екстра, фино е претор за одмарање, водата не е баш добра али... терајте...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
јас си одам во долно дупени поцесто
супер си е таму
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
ja bev lani vo pretor kampovite se uzas nema voda struja nisto nezz ne mi napravi merak ic:toe:
 
Z

ziko bt

Гостин
ne be pretor se odi samo za eden den ili max vikend inace neznam koj bi izdrazl pretor cel odmor barem jas taka mislam:toe:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
toa moze za vikend ok ali da odam na odmor use ednas nema sansi i plus nema zivot za mladi:toe:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
ja bev i do krani lani voda nema ic skroz e otidena se razocarav zalno duri sami moze unistivme se:wink:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
кога ние преспани одиме охрид на плаза со остана друг да дојде на преспанско...едноставно езерото е во очајна состојба, ``капацитетите`` се во очајно мизерна состојба..така да туризам езерски во преспа не барајте.
и тоа не е од сега него најмалку 10 год наназад.
најпаметно е , јас дури на некои структури им предложив тука ( ама кој ме слуша) да се оди на агро селски туризам. значи туристот да можи да оди на прскање бавчи, на вадење, на берење черешни, жетва кога е, на молзење крави...нешто како туризам на фарма....и еден ден посета на островот и уште на неколку објекти низ преспа вредни да се посетат.

сите бивши одморалишта во преспа беа работнички преку синдикати, како пропаѓаа фирмите пропаѓаше и туризмот во преспа.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Отешево пред капијата има преубаво ресторанче, се вика Рибарско Село, еве ви панорама што ја направив пред еден месец:

http://www.clevr.com/pano/10759

Деновиве ставија и мрежи за одбојка.

Обавезно да го посетите многу е мирно, пријатно, правено е со љубов, од многу стари работи собирани од по околните села. Видете ја панорамата и проценете и сами.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
da da.... za Otesevo se slozuvam so cYb3rc0re, deka ribarsko selo e praveno so ljubopv i e dobro za turisti koi obozavaat mir i tisina i nazad vo istorijata, a ako sakate da se osvezite so dobra salata, rucek, sokce, pivce i prenokuvanje vo prekrasnoto Otesevo posebno za ljubitelite na tisinata i mirot toa mozat da go napravat posle kapijata, znaci od ko ke vlezite vo kapijata 50-tina metri podolu ve ocekuva hotelot so svoj restoran na "Akvapura" poranesno "Zoil". koj saka da razbere poveke info, mozete da pisite na bobla4e_@hotmail.com i ke gi dobiete site informacii koi sakate da gi razberete za Otesevo.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Зголемено е нивото на водата на ова езеро? Лани лето беше во катастрофална состојба..годинава како е?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Зголемено е нивото на водата на ова езеро? Лани лето беше во катастрофална состојба..годинава како е?
Во височина е зголемено негде околу метро, додека кон плажата е вратено 3-4 метра. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom