Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Почнува да се одмотува клопчето за кое веќе и отворено се дебатира на форуми и социјални мрежи за ``Нулан-фак д Јуроп`` демократија...

ВИДЕО: Италијанска телевизија прикажа сведоштва на снајперисти, кои стрелаа врз луѓе на Мајдан
18 Ноември 2017 22:44
Viber



Италијански телевизиски канал прикажа документарен филм на Џанг Микалесино со сведоштва на снајперисти, кои убивале луѓе на Мајдан во Киев во 2014 година.

Филмот вели “Украина – скриени вистини”. Емитувањето на скандалозната лента мина со големо внимание на корисниците на Интернет.



Во Италија прикажаа документарец во кој учествуваат покајаните снајперисти кои убивале луѓе на Мајдан во Киев.

Двајца Грузијци и двајца Литванци под раководство на Украинец и Американец. Не Јанукович! Сето ова беше под раководство на истите демократски опозиционери, под крилото на Стејт департментот и ЕУ, ја заземале власта во Украина, пишува пратеникот од Народниот одбор на Донецк народна република Владислав Бередичевскија.

најперисти признаваат – по демонстрантите стрелале не луѓе на украинскиот претседател Јанукович, туку лица на лидерите на опозицијата, поддржани од ЕУ, пишува на социјалните мрежи италијански воен дописник.

 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Крај на драмата во Киев: Сакашвили се закани дека ќе скокне од покривот, а потоа беше приведен
https://www.mkd.mk/svet/vesti/kraj-na-dramata-vo-kiev-sakashvili-se-zakani-deka-kje-skokne-od-pokrivot-a-potoa-beshe

:pos:
„Сакаат да ме киднапираат бидејќи застанав во одбрана на украинскиот народ. Сакаа тоа да го направат тајно, но не им успеа“, изјави Сакашвили пред толпата собрана на улица.
Одкако ја сјебаа Украина, он ќе ја оправувал:tapp:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
Типов не е заебанција, не би го апселе доколку е некој небитен лик, како што изгледа има сериозна поддршка од украинците и е закана за Порошенко, затоа сакаат да го тргнат. После апсењето комбето е допрено и е ослободен од неговите, а полицајците биле само набљудувачи.

Saakashvili: Supporters free ex-Georgia leader from Ukraine police
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Типов на времето крена рака и влезе во војна со армадата на Путин....така да овој тип или забегал или е голем играч
 
S

silmarillion

Гостин
А кој таков има тој да се меша у Украина? Нели беше таму Грузиец ли која пичка матерна? И зашто у сред украина грузиец им толкава поддршка од локално население?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
А кој таков има тој да се меша у Украина? Нели беше таму Грузиец ли која пичка матерна? И зашто у сред украина грузиец им толкава поддршка од локално население?
Оти си мислат дека им дошол спасителот, слично како кај нас, чекаме друг да ни ја заврши работата.
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Da toj Saksvili bese pretsedatel na Gruzija koga 2007 ja napadna Ruskata baza vo juzna Osetija i ubi 12 ruski vojnika.

Prakjanje Rusite treta armija so 70.000 vojnika i za 3 dena pepel gi napravija i im zemaa 30 % od teritorija plus sankcii za trgovija, gi utepaa vo poim
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Da toj Saksvili bese pretsedatel na Gruzija koga 2007 ja napadna Ruskata baza vo juzna Osetija i ubi 12 ruski vojnika.

Prakjanje Rusite treta armija so 70.000 vojnika i za 3 dena pepel gi napravija i im zemaa 30 % od teritorija plus sankcii za trgovija, gi utepaa vo poim
2008г беше, па @Let 3 ни споредуваше колку неуспешна била руската војска бидејки имала поголеми загуби од американската за време на бомбардирањето на Србија.
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
2008г беше, па @Let 3 ни споредуваше колку неуспешна била руската војска бидејки имала поголеми загуби од американската за време на бомбардирањето на Србија.
Pa da imaa zagubi poso vlegoa pesadiski ne gi bombandiraa 80 dena ne se ligaveja

4 aviona i okolu 100 mrtvi imaa Rusite

Gruzijcite okolo 1000 zagubi i site avioni
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.500
Поени од реакции
11.566
2008г беше, па @Let 3 ни споредуваше колку неуспешна била руската војска бидејки имала поголеми загуби од американската за време на бомбардирањето на Србија.
Pa da imaa zagubi poso vlegoa pesadiski ne gi bombandiraa 80 dena ne se ligaveja

4 aviona i okolu 100 mrtvi imaa Rusite

Gruzijcite okolo 1000 zagubi i site avioni
Ееех, да им кажеа нешто вакво на Бил Клинтон кога ја бомбардираше Србија или на Барак Хусеин Обама кога ја бомбардираше Либија, сигурно и нивната реакција ќе беше иста како реакцијата на Русија и Владимир Путин во 2008 година.

 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.208
Поени од реакции
35.778
А кој таков има тој да се меша у Украина? Нели беше таму Грузиец ли која пичка матерна? И зашто у сред украина грузиец им толкава поддршка од локално население?
Избега во Украина и од 2015 до 2016 беше гувернер на Одеса. Најверојатно е многу популарен таму зашо е као outsider и сака да ги разбие олигарсите. Мислам дека моментално е најпопуларен политичар во Украина, а му го земаа и украинското државјанство пред 2-3 месеци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom