Препораки за игри

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Project Cars, Forza Horizon 3 (не се толку како GT но има сличности)
И секоја наредна Forza во иднина- сега сите ќе бидат и за PC.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
И исто така не е многу стара:D:pos:
Е ако де, мене искрено не ми е важно дали е стара или не. Знам дека играта си е супер, и графика и "гејмплеј". Реална е до тоа ниво што секоја оштета на колата е приметлива па дури и се оштетуваат главни делови од составот на колата што ќе ти го отежни возењето. Игра нова-стара не е важно, важно е темата што ја претставува да биде одлична, case in point Red Alert 2 :) П.С. Race Driver Grid 2 не сум ја играл ама од првата бев стварно задоволен.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.559
И исто така не е многу стара:D:pos:
Што има врска што е стара. Реално 90% од игрите излезени пред 2005-06 година се 100 пати поинтересини од новиве цртани филмови.
У новиве игри само во графиката се вложува а приказната е басни од Езоп. После 20-30 мин играње веќе знам како ќе заврши играта.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Во новиве не те тера да мислиш ниту па да уживаш во играта.Повеќе се пази на некои глупави работи, да се спуштиш по јаже или земи го снајперо отепај го тој на пенџерер и на вакви сл глупости.Го нема она пукањето и внесување во играва како игрите пред 10+ год
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Колку и да звучи глупо, да, така е. Има ретки исклучоци, но стануваат се по ретки xD
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.559
Во новиве не те тера да мислиш ниту па да уживаш во играта.Повеќе се пази на некои глупави работи, да се спуштиш по јаже или земи го снајперо отепај го тој на пенџерер и на вакви сл глупости.Го нема она пукањето и внесување во играва како игрите пред 10+ год
Па за такви игри и ја мислев (РПГ или ФПС). Сегашниве се се повеќе истепај све и ја заврши мисијата. Нема нешто за истражување мислење.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Денешнибе најмногу се базираат на "мултиплејер". И има многу такви што се тошат повеќе и повеќе пари на нив...
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Кажете предлог некоја стратегија слично на Age of Empires,Mythology, или пак Total War ?
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
-Rise of Nations... постара е ама држи вода, нема битки на големо ама имаш за развивање различни делови за на крај да преминеш во "нов век" итн.

-RUSE (R.U.S.E) ептен јака RTS игра, на ептен широки мапи и комплексен систем на контрола и команда. Има градење база, истражување понапредна технологија итн. Види ѕирни си па ако ти прае ќејф, спуштај.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.559
Кажете предлог некоја стратегија слично на Age of Empires,Mythology, или пак Total War ?
Од историските : Stronghold 1,2 и Stronghold : Crusade 1,2 ; Cossacks 1 со продолженијата од постарите и Cossacks 3 (2 ката е тиња.) ; Rise of Nations
Од епските : Warcraft 3 ROC i TFT ; Starcraft 2 сите 3 продолженија.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Dobra puzzle? U stil na portal, qube... takvite.

Posledno igrav The Witness i ja obozavav, i od togas nisto slicno ne sum cepnal.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Не знам.... не сум имал многу ќејф такви да играм, освен Portal. Види на гугл пиши "best puzzle games" или "top 10 puzzle games" па може нешто ќе ти фати око. :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom