Препораки за игри

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Tomb Rider ја слушам стално ама дека со женско се игра мислам дека е женска игра или не?
Неееееееее човеку, нееееееееее, кажи дека тролаш, неееееееееее.
Ќе те стават овде, бриши брзо.
http://forum.kajgana.com/threads/Најглуп-пост-на-денот-месецот-годината.79927/page-4
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Не можам ни да сменам ни да избришам. Како и да е, ќе ја симнам.
 
Член од
16 октомври 2016
Мислења
36
Поени од реакции
29
Некој да ми препорача игра слична на Tomb Raider (женската игра :D ), Uncharted, AC, нешто каде што е повеќе soft cover third person shooter, но да не биде толку stealth како што е во Splinter Cell, а да не биде melee или hack and slash како пример Kingdoms of Amalur. Ептен давам простор за препораки, а...
 
B

beaverknight

Гостин
Max Payne 3, Metal Gear Solid V, Batman: Arkham City, Shadow of Mordor, Hitman
Со никоја од овие нема да згрешиш, разглеј ги, види што највеќе ти се свиѓа.
Бетмен и Shadow of Mordor и не се баш шутери ама се предобри 3rd person игри.
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Можеш и Alan Wake да ја пробаш или Spec Ops: The Line е сега и двете не се баш TR ама се пуцачини од трето лице првата со доза на хорор елементи и интетесно поставен наратив, а вторава ти е стандард ТРЅ со порака
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
Некој да ми препорача игра слична на Tomb Raider (женската игра :D ), Uncharted, AC, нешто каде што е повеќе soft cover third person shooter, но да не биде толку stealth како што е во Splinter Cell, а да не биде melee или hack and slash како пример Kingdoms of Amalur. Ептен давам простор за препораки, а...
Почни со TR од 1996 до презент, ако не си ги играл постарите. Нема ништо слично како TR.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
ja pocnav grim dawn pred nekoj den, slucajno na zamunda ja vidov poim nemav za igrava, must play definitivno za sekoj sto saka diablo lookalike igri, ili torchlight, seedno, na kritika super pominala, gledam poveketo komentari od luge sto ja probale se deka e podobra od diablo 3kata, za ova jas licno ne bi mozel nesto da kazam zasto uste ja nemam probano 3kata. Seedno toa, definitivno grim dawn e igra na koja vredi da i dadete shansa, a i ne veruvam deka bi ve razocarala ako ste fan na diablo, torchlight i ostanati slicni igri. So far, igrava si kine, taman ja svrtev torchlight dvojkata, pa planirav konecno diablo 3 da ja zeam ali radi grim dawn se odlaga na neodredeno toa.
 
H

HoT IcE

Гостин
Јас сум изненаден од Paladins ја почнав без никакви очекувања и како Overwatch клон ама играва е премногу забавна. Ја препорачувам на сите што сакаат да пукаат Overwatch ама не им се даваат пари, една од најдобри free2play игри после Дота и ЛоЛ е Паладинс, дефинитивно!
Го умрев од играње Androxus.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
ja pocnav grim dawn pred nekoj den, slucajno na zamunda ja vidov poim nemav za igrava, must play definitivno za sekoj sto saka diablo lookalike igri, ili torchlight, seedno, na kritika super pominala, gledam poveketo komentari od luge sto ja probale se deka e podobra od diablo 3kata, za ova jas licno ne bi mozel nesto da kazam zasto uste ja nemam probano 3kata. Seedno toa, definitivno grim dawn e igra na koja vredi da i dadete shansa, a i ne veruvam deka bi ve razocarala ako ste fan na diablo, torchlight i ostanati slicni igri. So far, igrava si kine, taman ja svrtev torchlight dvojkata, pa planirav konecno diablo 3 da ja zeam ali radi grim dawn se odlaga na neodredeno toa.
Има тренд на навраќање на изометрични rpg-иња во изминативе 2-3 години најповеќе благодарение на кикстартер и во голем дел повеќето се пријатно изненадување за разлика од mmoата кој се комплетно закопани и никој не треба да ги игра. Тука спаѓа и Grim Dawn како hack-slash, игра која е идеална за помладиве генерации да навлезат во овој поджанр за после да можат да истражат и по архаични дизајни и темелни стории како Planescape,Icewind,Baldurs и од поновиве Pillars,Divinity кои и ќе добијат продолженија годинава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom