Препорака за велосипед

Член од
1 мај 2019
Мислења
97
Поени од реакции
120
Здраво,

Не сум во тек со велосипедиве веќе подолго време и ми треба препорака за MTB велосипед. Во најголем дел од времето би возел на планински места, но некогаш и на пат. Големина преферирам не повеќе од 27.5"

Буџет до 30000

Благодарам!
 
Член од
17 март 2015
Мислења
784
Поени од реакции
1.990
јас имам kross, бугарски или полски е, 550 евра го купив пред скоро една година и океј ме служи. инаку мислам дека 29 ти е најдобро ако планираш по планински места да возиш, поздрав, секое добро и ако купиш точак сликај го да се пофалиш тука.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.303
Поени од реакции
690
Здраво,

Не сум во тек со велосипедиве веќе подолго време и ми треба препорака за MTB велосипед. Во најголем дел од времето би возел на планински места, но некогаш и на пат. Големина преферирам не повеќе од 27.5"

Буџет до 30000

Благодарам!
Нов до 30000 или половен стар до 4 години?
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
213
Поени од реакции
253
За тие пари имаш Cube Attention SL на старо 2016/17.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
257
Поени од реакции
311
Земи 29 и земи поуба марка со старост не повеќе од 5-6 год.
Имаш Трек X-Caliber на пример за таа цена.
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
97
Поени од реакции
120
За тие пари имаш Cube Attention SL на старо 2016/17.
Кај може да се најде?
Автоматски споено мислење:

Земи 29 и земи поуба марка со старост не повеќе од 5-6 год.
Имаш Трек X-Caliber на пример за таа цена.
Кај може да се најде?
Автоматски споено мислење:

Нов до 30000 или половен стар до 4 години?
Некако повеќе сум за нов али по се веројатно е дека ќе додадам уште неколку и ќе си купам Cube Attention 2020
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Нов до 30000 или половен стар до 4 години?
Генерално сум повеќе за нов ама може и на старо ако е добро сочуван. Се јавив во probike да прашам за cube ми рекоа дека немаат на залиха и ништо не се знае може дури и во јули да има следни залихи.
 
Последно уредено:

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
257
Поени од реакции
311
Кај може да се најде?
Автоматски споено мислење:Кај може да се најде?
Автоматски споено мислење:Некако повеќе сум за нов али по се веројатно е дека ќе додадам уште неколку и ќе си купам Cube Attention 2020
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:Генерално сум повеќе за нов ама може и на старо ако е добро сочуван. Се јавив во probike да прашам за cube ми рекоа дека немаат на залиха и ништо не се знае може дури и во јули да има следни залихи.
види на реклама5 или на facebook групине.
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
213
Поени од реакции
253
На фб имаш група "sporty sale", секој ден ставаат точаци, јас таму го најдов мојот.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.303
Поени од реакции
690
Кај може да се најде?
Автоматски споено мислење:Кај може да се најде?
Автоматски споено мислење:Некако повеќе сум за нов али по се веројатно е дека ќе додадам уште неколку и ќе си купам Cube Attention 2020
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:Генерално сум повеќе за нов ама може и на старо ако е добро сочуван. Се јавив во probike да прашам за cube ми рекоа дека немаат на залиха и ништо не се знае може дури и во јули да има следни залихи.
Оди кај дечково во Ѓорче и кога ќе видиш во каква состојба се не верувам дека нов Cube ќе купиш од Probike бидејки се 3 до 4 години стари модели ептен чувани многу малку возени а со иста опрема 50% поевтини од нови:https://www.facebook.com/Used-Bike-Macedonia-1138301476272935/
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.921
Поени од реакции
9.610
@Гард скоро зема 2 нови велосипеди од кои е презадоволен, со задоволство ќе ти елаборира на темава.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.108
Поени од реакции
5.584
@Гард скоро зема 2 нови велосипеди од кои е презадоволен, со задоволство ќе ти елаборира на темава.
Кога ќе прочитам дека бараат половен точак, одма премолчувам :D

За 30к буџет, на ново доколку сака, нека гледа менувачот да е Shimano Altus 27 брзини (3 х 9). Исто така според висината на телото да гледа рамката на велосипедот да му одговара.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
149
Поени од реакции
197
Овие што се крадени од швајцарија има некој што продаваат, вредат ли?
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
615
Поени од реакции
107
Препорака за велосипед до 18.000 ?!
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.108
Поени од реакции
5.584
Препорака за велосипед до 18.000 ?!
Прочитај ги последните неколку страници.

 
Член од
18 септември 2014
Мислења
752
Поени од реакции
700
За тие пари имаш Cube Attention SL на старо 2016/17.
Добар избор, само под услов да е сочуван. Attention SL оди со Deore опрема.
Земи 29 и земи поуба марка со старост не повеќе од 5-6 год.
Имаш Трек X-Caliber на пример за таа цена.
Би рекол не постар од 3 години. 5-6 е веќе оверкил за тие пари.
 
На врв Bottom