Препорака за велосипед

Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
Може препорака за велосипед MB на ново до кај 34.000 денари?
Speciаlized rockhopper сакав да го земам ама го немаат на залиха, а следна набавка за неколку месеци ќе биде со нова цена од 38к. Исто и во другите продавници немаат залиха и слаб е изборот. Имајќи во предвид дека со коронава општо и за други артикли цените им растат под изговорот дека нема залиха, дали сеа да земам што има на избор или да почекам до јануари, февруари?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.117
Поени од реакции
4.623
Може препорака за велосипед MB на ново до кај 34.000 денари?
Speciаlized rockhopper сакав да го земам ама го немаат на залиха, а следна набавка за неколку месеци ќе биде со нова цена од 38к. Исто и во другите продавници немаат залиха и слаб е изборот. Имајќи во предвид дека со коронава општо и за други артикли цените им растат под изговорот дека нема залиха, дали сеа да земам што има на избор или да почекам до јануари, февруари?
 
D

dobramuzika

Гостин
Може препорака за велосипед MB на ново до кај 34.000 денари?
Speciаlized rockhopper сакав да го земам ама го немаат на залиха, а следна набавка за неколку месеци ќе биде со нова цена од 38к. Исто и во другите продавници немаат залиха и слаб е изборот. Имајќи во предвид дека со коронава општо и за други артикли цените им растат под изговорот дека нема залиха, дали сеа да земам што има на избор или да почекам до јануари, февруари?
vidi gi Kross vo velosiped mk.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.117
Поени од реакции
4.623
Немаат залиха на kross, таму го сервисирам точакот што сега го имам, имаат само trinx и ideal
Инаку Мартин сервисерот што работеше за Велосипед мк не работи повеќе таму туку се префрли во Сетек откако ја отворија продавницата за Мерида така што он е сега сервисер.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
Може препорака за велосипед MB на ново до кај 34.000 денари?
Speciаlized rockhopper сакав да го земам ама го немаат на залиха, а следна набавка за неколку месеци ќе биде со нова цена од 38к. Исто и во другите продавници немаат залиха и слаб е изборот. Имајќи во предвид дека со коронава општо и за други артикли цените им растат под изговорот дека нема залиха, дали сеа да земам што има на избор или да почекам до јануари, февруари?


Види го овој велосипед. Ако имаше име Cube, Scott Specialized ќе кошташе барем 10 000 поќе.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.117
Поени од реакции
4.623


Види го овој велосипед. Ако имаше име Cube, Scott Specialized ќе кошташе барем 10 000 поќе.
Овој има подобри менувачи од тој јас што го предложив,осовините и хидрауличните кочници се исти,првиот е 3 x 8 а овој е 3 x 9 задната касета е до 36 запци и овозможува качување на најстрмни угорници на асвалт дури и за почетници,единствено не знам што фирма е амортизерот што се заклучува.Од овие два и јас би одел на Идеал.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
Овој има подобри менувачи од тој јас што го предложив,осовините и хидрауличните кочници се исти,првиот е 3 x 8 а овој е 3 x 9 задната касета е до 36 запци и овозможува качување на најстрмни угорници на асвалт дури и за почетници,единствено не знам што фирма е амортизерот што се заклучува.Од овие два и јас би одел на Идеал.
Каков и да е амортизерот, двата се low end, така да не гледам некоја разлика. Секако не можеш да бираш амортизер кога бараш поефтин велосипед, да немав купено велосипед пред месец дена и јас би го земал овај
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069


Види го овој велосипед. Ако имаше име Cube, Scott Specialized ќе кошташе барем 10 000 поќе.
Повеќе го препорачувам овој, плус поевтин. Има повеќе комбинации на брзини. Лесно ќе качува стрмни горнини, брз ќе биде на рамно и спустови. Машина е точакот. Ако оди на марката Идеал, нека додаде уште 10 000, па нека го купи тој од 42 000. Има Деоре со 11 брзини, 11-51 касета.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2021
Мислења
93
Поени од реакции
255
Здраво на сите. Дали ќе може да ми предложите точак, нешто со подебели гуми, за да можам да го возам и во природа. Буџет околу 400 евра. Освен ако има нешто ептен поквалитетно моментално на попуст за некоја илјадарка плус, па можеби би размислила да зголемам буџет. Но, главно ете околу 400е. Веројатно би била S или М големина на рам, бидејќи сум висока 165цм.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Здраво на сите. Дали ќе може да ми предложите точак, нешто со подебели гуми, за да можам да го возам и во природа. Буџет околу 400 евра. Освен ако има нешто ептен поквалитетно моментално на попуст за некоја илјадарка плус, па можеби би размислила да зголемам буџет. Но, главно ете околу 400е. Веројатно би била S или М големина на рам, бидејќи сум висока 165цм.
Повеќе го препорачувам овој, плус поевтин. Има повеќе комбинации на брзини. Лесно ќе качува стрмни горнини, брз ќе биде на рамно и спустови. Машина е точакот.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.117
Поени од реакции
4.623
Во ред е точакот но нејзе и треба S или М големина а овој е L.најубаво да се јави кај увозникот Hamachi во Штип да праша дали имаат број за неа.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Во ред е точакот но нејзе и треба S или М големина а овој е L.најубаво да се јави кај увозникот Hamachi во Штип да праша дали имаат број за неа.
Бројките така ги ставаат. Не ја ажурираат страната како што треба. Ставаат по само една величина... Јас си купив М. Во Хеми Моторс беше достапен и во S (а дали е уште, не знам).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom