Препорака за велосипед

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Овие што се крадени од швајцарија има некој што продаваат, вредат ли?
За крадени од Швајцарија првпат слушам бидејки најчесто се спомнуваа Германија и Италија за држави од каде се носеа крадени велосипеди.А што се однесува за крш велосипеди од Швајцарија стари по 20 и кусур години не се крадени туку донесени во Ченто на почеток од лева страна од тамошните отпади бидејки газдата има браќа во Швајцарија кои имаат нивни приватни отпади и целата роба се изнесува од таму за што добивваат пари од швајцарската влада и ја продаваат тука по релативно високи цени.
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Дечки еден апдејт од мене, си купив Cube Race ONE Limited 2016 29/23" 2x11 со full deore XT опрема и Rockshox амортизер. Велосипедот е како нов, ептен многу добро зачуван дури и фабричките гуми се тука и се во добра состојба.

Го проверивме со човек што се разбира од овие работи и топ си функционира. Колку е возен не можам да знам али претпоставувам дека не е многу како што гледаме од самиот рам, бојата, многу ситни гребаници што не се познаваат и тн. Дечкото рече дека е возен на асфалт скоро цело време и повеќе бил возен само во првата година. цената беше 650е.

Иницијално во постот пишав дека не преферирам повеќе од 27" ама тоа е дека немав пробано поголеми гуми. Многу повеќе ми се допаѓаат 29" и мислам дека не згрешив тука.

Многу велосипеди изгледав сите овие денови и мислам со ова добивам најмногу. Се јавив во probike да видам дали имаат Cube Attention од 2020 и ми рекоа дека не знаат повеќе кога ќе стигнат можно било и во Јули, а толку време не ми се чека.
 
Последно уредено:

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
За крадени од Швајцарија првпат слушам бидејки најчесто се спомнуваа Германија и Италија за држави од каде се носеа крадени велосипеди.А што се однесува за крш велосипеди од Швајцарија стари по 20 и кусур години не се крадени туку донесени во Ченто на почеток од лева страна од тамошните отпади бидејки газдата има браќа во Швајцарија кои имаат нивни приватни отпади и целата роба се изнесува од таму за што добивваат пари од швајцарската влада и ја продаваат тука по релативно високи цени.
нема врска од кај се може лошо сум слушнал, 2-3 години стари добри од по 400 ев ра нагоре
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Дечки еден апдејт од мене, си купив Cube Race ONE Limited 2016 29/23" 2x11 со full deore XT опрема и Rockshox амортизер. Велосипедот е како нов, ептен многу добро зачуван дури и фабричките гуми се тука и се во добра состојба.

Го проверивме со човек што се разбира од овие работи и топ си функционира. Колку е возен не можам да знам али претпоставувам дека не е многу како што гледаме од самиот рам, бојата, многу ситни гребаници што не се познаваат и тн. Дечкото рече дека е возен на асфалт скоро цело време и повеќе бил возен само во првата година. цената беше 650е.

Иницијално во постот пишав дека не преферирам повеќе од 27" ама тоа е дека немав пробано поголеми гуми. Многу повеќе ми се допаѓаат 29" и мислам дека не згрешив тука.

Многу велосипеди изгледав сите овие денови и мислам со ова добивам најмногу. Се јавив во probike да видам дали имаат Cube Attention од 2020 и ми рекоа дека не знаат повеќе кога ќе стигнат можно било и во Јули, а толку време не ми се чека.
Ако е сино бел го знам велосипедот. Доста време се продаваше по огласи. За Cube напишав јас дека нема да има воопшто во Македонија ради побарувачката за Немачки пазар. Имаат 35.000 парчиња да произведат за нивен пазар па потоа да пуштат за извоз. Тоа би било за 1.5 месеци од сега. Може да знам зошто си прашувал во probike кога веќе си купил велосипед?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дечки еден апдејт од мене, си купив Cube Race ONE Limited 2016 29/23" 2x11 со full deore XT опрема и Rockshox амортизер. Велосипедот е како нов, ептен многу добро зачуван дури и фабричките гуми се тука и се во добра состојба.

Го проверивме со човек што се разбира од овие работи и топ си функционира. Колку е возен не можам да знам али претпоставувам дека не е многу како што гледаме од самиот рам, бојата, многу ситни гребаници што не се познаваат и тн. Дечкото рече дека е возен на асфалт скоро цело време и повеќе бил возен само во првата година. цената беше 650е.

Иницијално во постот пишав дека не преферирам повеќе од 27" ама тоа е дека немав пробано поголеми гуми. Многу повеќе ми се допаѓаат 29" и мислам дека не згрешив тука.

Многу велосипеди изгледав сите овие денови и мислам со ова добивам најмногу. Се јавив во probike да видам дали имаат Cube Attention од 2020 и ми рекоа дека не знаат повеќе кога ќе стигнат можно било и во Јули, а толку време не ми се чека.
Нека е честито, што повеќе авантури и километри извозени :)
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Нека е честито, што повеќе авантури и километри извозени :)
Благдарам и да се враќа :)
Автоматски споено мислење:

Ако е сино бел го знам велосипедот. Доста време се продаваше по огласи. За Cube напишав јас дека нема да има воопшто во Македонија ради побарувачката за Немачки пазар. Имаат 35.000 парчиња да произведат за нивен пазар па потоа да пуштат за извоз. Тоа би било за 1.5 месеци од сега. Може да знам зошто си прашувал во probike кога веќе си купил велосипед?
Прво прашав во probike па после почнав да гледам на старо. Гледав и Trek и Scott модели во други продавници ама не ми се допаѓаше опремата, а немаа ни залихи. Не е сино бел туку црно со портокалево. Овој модел https://www.cube.eu/en/2016/mtb-hardtail/ltd/cube-race-one-blacknflashorange-2016/
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
мислев дали се исплати поише до тука да се земе или нов од продавница со гаранција?
Дечково одлично го познавам и чесно работи.Досега кој купил од него ќе ти каже се најдобро и можеби има највисок рејтинг и реноме помеѓу продавачите на половни велосипеди. Велосипедите се ептен сочувани и стари од 2 до 4 години.По мое не се возени повеќе од 2000 или 3000км бидејки доаѓаат со први касети и ланци целосно се сервисирани пред да се продадат а гумите обавезно дечкото ги менува со нови така што ти добиваш скоро нов велосипед многу малку возен со целосно нови гуми и ако е 2016 година моделот го добиваш за околу 50% упола цена од онаа во 2016 кога бил нов.Значи ако во 2016 нов чинел 700 евра ти го добиваш за 350.Исто како и половните возила каде од 4 до 5 години старо возило го добиваш за 50% упола од цената на нов во салон.
 
Член од
1 јуни 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво што мислите за велосипедов дали вреди за парите
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Здраво што мислите за велосипедов дали вреди за парите
МНОГУ ПАРИ А МАЛКУ МУЗИКА.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Имат пишано Шимано Турни 8 брзини БРЗ
Брз е битно, затоа е 30 000. Не му крши филм :D
Иако фирмата ги продаде управувачкиот пакет акции од 51% на тајванците како и останатите познати американски фирми што прозведуваат велосипеди сеуште ја држат цената пробувајки да живеат на стара слава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom