Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Слика направена во движење или сликано некое друго движење? Или и тоа и тоа?
Прашањето ми е дали е неопходен motion ефектот, блурот, за да се окарактеризира како движење?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Слика направена во движење или сликано некое друго движење? Или и тоа и тоа?
Прашањето ми е дали е неопходен motion ефектот, блурот, за да се окарактеризира како движење?
не, ако имаш фотнато некој како скока во вода, ама го нема тој блур ефект, пак се знае дека е во движење :)
субјектот да е во движење :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
@Acid ја па некако си ја замислив вака темата, обично не спаѓа ова под тема движење?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Дечки како стоите со слики и апарати за под вода????
Отиде под вода и не излезе. :(
Абе кој баксуз ми беше тоа GoPro....одам лани на одмор, застанувам во Солун имаше добра акција во Плаисио си купувам камерче, мемориски и си продолжувам накај Сарти.
Снимај, сликај....уживанција, ќеифови. Ми се откачи од држач, лошо сум ја фиксирал и отиде у јака длабочина. Зошто хоби ми е нуркање (без боца), познавав едни Грци што професионално (со кислород) се бават со таа работа, се симнаа утре дента доле, прегледаа се живо, но струите на морето си ја завршиле работата. А и да ја најдеа рикната ќе беше....длабочината беше над лимитот на камерата.
Догодина ако има море, ќе си купам....но следниот пат многу внимателно :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Отиде под вода и не излезе. :(
Абе кој баксуз ми беше тоа GoPro....одам лани на одмор, застанувам во Солун имаше добра акција во Плаисио си купувам камерче, мемориски и си продолжувам накај Сарти.
Снимај, сликај....уживанција, ќеифови. Ми се откачи од држач, лошо сум ја фиксирал и отиде у јака длабочина. Зошто хоби ми е нуркање (без боца), познавав едни Грци што професионално (со кислород) се бават со таа работа, се симнаа утре дента доле, прегледаа се живо, но струите на морето си ја завршиле работата. А и да ја најдеа рикната ќе беше....длабочината беше над лимитот на камерата.
Догодина ако има море, ќе си купам....но следниот пат многу внимателно :)
Ај да си збориме за твоето хоби? :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom