Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

T

Torchyrus

Гостин
На Huawei телефоните има опција директно така да ја направиш фотографијата.
Веројатно ја има уште таа опција, интересно, а многу е лесно и едноставно, само со еден клик.
Одлична и додека имав Huawei понекогаш ја користев.
aleksandar_samandov_20201019_2.jpg
icebergledeni_20201019_3.jpg
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Новава тема супер,али ние што не сме вешти со фотошоп,не сме конкурентни!
Еве другар еден краток туториал на youtube. Не само фотошоп, и други програми го можат ова.

Јас не сум го правел ова до сега, зошто лично не сум љубител на изразени ефекти во фотографијата.
Сликам и резултатот го сакам во оригинален изглед, без било какви постпродукциски впечатливи промени....односно резултатот секогаш сакам да биде најблиску до природниот поглед што го имам со голо око.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
зошто лично не сум љубител на изразени ефекти во фотографијата.
И јас,али ја неам фотошоп т.е неам компјутер дома )))) колку и чудно не бо звучело тоа.
Еве @gurman2 и @gjoko-mkd имаат супер фотки,али не баш добро обработени со таа програма.А јас сакам да стаам фотка каде што треба сплеш на мали детали,на тач тоа нема шанси да го изведам )))))
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Со телефон ја обработував сликата, така да не се може повеќе од бесплатна апликација и екран од 6 и нешто инчи
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Decki neznam kako e na mobilen ama preku explorer na kompjuter mo6at da se koristat poveketo filtri besplatno, megu koi e i colour splash.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Петра П. сака да нè научи нешто ново, ова за нас што не знаеме :D

Инаку, ги изгледав туторијалите од линкот на Петра, ама ако сликата е портрет, ја дава изместена, ако е претходно помината низ некаков филтер, ја дава безвеза, на крај, 3 од 10 пати ми успеа да направам само едно нешто да биде во боја. За да зачувам ми бара да се логирам.

На апликацијата што ја предложи gjoko-mkd е полесно, ама па со прстот колку и да се трудиш, останува нешто измачкано кај што не треба, или не-до-обоено. Има опција со гумичка за бришење, ама џабе е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom