Предлог за филм со кратка рецензија

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
StenmarC напиша:
Gizo напиша:
samo nemojte da go gledate the ring, prviot, sranje e
Чекај сега ... не разбирам убаво ... сакаш да кажеш дека The Ring првиот дел е срање??? Не бе батка ... ти изглеа не си го сфатил филмот или не си го глеал убаво .... викаат вториот дел бил срање, а првиот е еден од подобрите 8)
искрено.. ни првиот ни вториот не се нешо посебно.. од ко го гледав првиот се мислев дали да го гледам вториот.. :roll:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Чекај мале ... дали го сфативте филмот ??? Дали укапиравте што беше целата фрка ????
Според мене, а и според неколку луѓе што сум праел муабет со нив и што го гледале, филмот го сместиле во еден од подобрите филмови во тој жанр ...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
StenmarC напиша:
Чекај мале ... дали го сфативте филмот ??? Дали укапиравте што беше целата фрка ????
Според мене, а и според неколку луѓе што сум праел муабет со нив и што го гледале, филмот го сместиле во еден од подобрите филмови во тој жанр ...

jasno e sve shto se sluchuva vo filmot, ama ja zboram za nachinot na koj e napraven, nekoi sceni me potsekaa na onie tipichni horor filmovi koga znaesh shto ke se sluchi, i veruvaj mi deka 30% od scenite mozhev da predvidam shto ke se sluchi, a za ideata na filmot se slagam deka e dobra.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ako ima takvi sto ne gi gledale The Transporter i The Italian Job povelele :wink: 8)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
divine напиша:
Ako ima takvi sto ne gi gledale The Transporter i The Italian Job povelele :wink: 8)
mislish na noviot Italian Job :?:

stariot e mnogu ekstra
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Kako nov-star? Eden iam gledano jas, ne valjda deka ima i drug a ne sum razbrala? :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
divine напиша:
Kako nov-star? Eden iam gledano jas, ne valjda deka ima i drug a ne sum razbrala? :wink:

ima star od 70-ti so Michael Caine vo glavna uloga.

dodeka toj ti shto si go gledala e rimejk na ovoj.
 
Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
StenmarC напиша:
Според мене, а и според неколку луѓе што сум праел муабет со нив и што го гледале, филмот го сместиле во еден од подобрите филмови во тој жанр ...
Тачно!
Според доста хорор фанови со кој што сум зборувал The Ring е еден од подобрите во тој жанр. Лично мене,по начинот по кој што е режиран - многу ми асоцира на Дејвид Линчологија :)
Само шо е многу понормален од филмовите на Линч :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Gizo напиша:
divine напиша:
Kako nov-star? Eden iam gledano jas, ne valjda deka ima i drug a ne sum razbrala? :wink:

ima star od 70-ti so Michael Caine vo glavna uloga.

dodeka toj ti shto si go gledala e rimejk na ovoj.
Da, da proveriv deka imalo postar ama go neam gledano. Noviov mi e zakon, a stariot ... da go gledam? Ako e neso blisku dobar do ovoj kazi :wink:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
dajte bre nesto slichnona euro i road trip
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
VeGaS напиша:
dajte bre nesto slichnona euro i road trip
Boat Trip :P 8) :P

Него имаше едно интересно такво филмче, ама постаро е --->> Not another teen movie :wink:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
go imam :(

daj nesto drugo ajde :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Vegas, eve ti edno dobro filmce ako go nemas, jas barem si se presmeav, Money Talks :lol: :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom