Предлог за филм со кратка рецензија

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
divine напиша:
Најмногу ви го препорачувам Cindarella Man ... го гледав вчера и неочекувано премногу ми се допадна ... насловот ми беше онака безвезен и не очекував стварно ваква трогателна драма. Срце ми се искина, ептен добар филм. За тие од Скопје, одете на кино, слушнав деновиве го даваат. Ај па ќе прекажете дали сум ве лажела:wink:

Стварно многу добар филм со сцени кој можат да те доведат до плачење...кога ке го дополнува млекото со вода на почетокот или кога ке ја кршат оградата....
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Postojat li vesterki ili ne?

The Messenger: The Story of Joan of Arc (1999)
Starring: Milla Jovovich, Dustin Hoffman Director: Luc Besson Rating:


:cuc: :pishtoldz
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Dimitarc напиша:
Стварно многу добар филм со сцени кој можат да те доведат до плачење...кога ке го дополнува млекото со вода на почетокот или кога ке ја кршат оградата....
Sto se raboti, nakratko ako moze da mi kazete? Ako e mnogu zalen ne go gledam, mnogu sum sentimentalen!!!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
VMRO напиша:
Sto se raboti, nakratko ako moze da mi kazete? Ako e mnogu zalen ne go gledam, mnogu sum sentimentalen!!!
Многу е сентиментален да. Општо во кратки црти, Расел Кроу е боксер на ниво, но му паѓа слава и повеќе од половина филм е како живее без пари, и што све прави да дојде до нив. Има жена што е постојано покрај него, и три дечиња што гладуваат исто како и тие двајца. Многу, многу тажни моменти има, но гледај го обавезно!:wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
divine напиша:
Многу е сентиментален да. Општо во кратки црти, Расел Кроу е боксер на ниво, но му паѓа слава и повеќе од половина филм е како живее без пари, и што све прави да дојде до нив. Има жена што е постојано покрај него, и три дечиња што гладуваат исто како и тие двајца. Многу, многу тажни моменти има, но гледај го обавезно!:wink:

баш сакам вакви филмови, поготово кога знам дека Расел Кроу знае да одглуми улога кај што луѓето треба да го сожалуваат
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Filmot e haos , neopisliva borba za zivot poln so ljubof stradanja i pocit kon semejstvoto .
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Го земав THE ONE со Џет Ли, ама пак не ми се уклучува DVD-то. Пак ме дупи.

Не ми го раскажувајте, само кажете ми дали некој го гледал и дали вреди да го поправам DVD-то за да го гледам? :wink:
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
Acid напиша:
Го земав THE ONE со Џет Ли, ... дали вреди да го поправам DVD-то за да го гледам? :wink:
не, детски филм е. освен ако уживаш у филмови со карате сцени и чат пат некои добри искомпјутеризирани сцени
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
другарче напиша:
не, детски филм е. освен ако уживаш у филмови со карате сцени и чат пат некои добри искомпјутеризирани сцени
Вреди бре!Ако не друго,Џет ли е барем.А и Статам игра у филмов:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Абе почнав да го гледам, и го гледам некои 2-3 минути. Почетокот ми се допадна, беше некако „матрикски”, можеби малку претерале со ефектите и фантазијата - ама изгледаше добро.

Ептен ми е мука што ми цркна DVD-то. :(
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Denes go gledav "In her shoes" so Kameron Diaz noviot,
i mnogu mi se svigjase.Nekako se soziveav so filmot, zaso sepak e za dve sestri i se utepav od placenje,poso ne znam so bi napraila taka mene da mi se desi so sestra mi.Super film, gledajte go:wink:
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Kill Bill 1 i 2, Pulp Fiction, Reservoir Dogs(Tarantino)
Clerks, Mallrats, Chasing Amy, Dogma, Jay and Silent Bob strike back, Jersey Girl(Kevin Smith).
4 Rooms(Tarantino, Rodriguez,...)
Sin City, Desperado Trilogijata(El Mariachi, Desperado, Once upon a time in Mexico), From Dusk till Dawn.
Do the right thing(Spike Lee)
Snatch, Lock Stock..., Revolver(Guy Ritchie)
Овде не пишав жанр, пошто шефовите се жанр сами за себе.
Love actually, Meet Joe Black(љубовни комедии/драми)
Trainspotting(дрогерашки)
Blues Brothers 1 i 2(музичка комедија)
Matrix кецот(филозофско кунфујски)
Fight Club
Godfather aka Кум 1,2,3(страм да ви е ако не сте ги гледале!)
The Shining(Хорор/трилер, Џек Николсон и Стенли Кјубрик)
Alfie(stariot, so Michael Caine)
The Notebook(љубаван ;) )
...
Овие треба да ги стават во лектира.:)
Ај доста се за денес.
ЕДИТ: Гледам со некои други поустери ми се погодиле лектирите :) Поштовање! Ја ова го пишав од прва, пред да ги читам другите постови, па ако се понављаме, извињавајте.
П.С. Кај ме најдофте, зависник од филмови. Осеќам дека у овој подфорум највише ќе постирам :)
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Lavirint напиша:
Konecno prav pogodok na Guy Ritchie posle ispadot so 'Swept Away' ,nikad ne sum ni sumljal deka Guy Ritchie e dobar reziser ali jebiga ako ne te zaebe zena nema koj :)
Koj gi ima gleano 'Lock, Stock and Two Smoking Barrels ' i 'Snatch' znae deka
Ritchie obicno zbira super ekipa ,pa taka i ovoj put u glavna uloga e Jason Statham veruvam go prepoznavate od Snatch (Turkish:)),Transporter 2,The Italian Job, itd, glumat uste i Ray Liotta, Vincent Pastore,,,,
Se na se super film so vredi da se pogledne
Одличен филм! Ама ни налик на претходните. Немојте да го гледате со очекување на нов Снеч или Лок Сток.
Сосема нова работа, ама сепак Гај Ричи :)
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
VeGaS напиша:
Decki,
daj predlozete nekoj YU film, osven Rane, Mi nismo Angeli i Kad porasnem bichu kengur

bi ve sakal ako me pogodite so neshto slichno na Rane i ovoj so kengurot

:idea:
Бумеранг и Мали Свет!
Иначе малце тривиа: Знаете ли дека првиот филм на Бред Пит, евер, е ЈУ филм? На енглески ама со српски глумци, писател и режисер. Снимен на Свети Стефан. Српски глумци: Милена Дравиќ, Горица Поповиќ и ред други.
The Dark Side of the Sun. Не е нешто фликот, ама како куриозитет е непроценлив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom