Предлог за серии и кратки рецензии

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Утре излегва последната епизода од сезоната на ГОТ и ќе немам што да гледам нареден период. Ја симнав Супернатурал ама некако не е тоа што ми треба во моментов. Ми треба некоја јака драма, нешто поемотивно и реално. Можи и постари и понови да ми кажите. И ако гледал некој Супернатурал да ми даде препорака за неа. Danke.
Sons of Anarchy!
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
This is us ја почнав ама некако ептен бавна и немаше ни заплет ни ништо.
Другиве тематиката...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
This is us ја почнав ама некако ептен бавна и немаше ни заплет ни ништо.
Другиве тематиката...
Гледај Sons of Anarchy, имаш се у неа, од мафија низ религија до љубов и омраза. Ќе те завлече веднаш, дади и шанса.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
HBO-вата Six feet under?
Одлична, само пази да не налеташ на некој спојлери по интернет бидејќи ги има на секоја страна и ќе ти се расипе целата серија. Темата на кајгана не ја читај никако додека не ја изгледаш целата серија.

Инаку Six feet under е ремек дело.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Важи. Нема да гуглам ништо.

А драма е, така? Сплетки, заплети, пресврти... Го има сето тоа?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Imposters нова серија на каналот Браво, подканал на НБЦ. Кога видов кој ја прави серијата бев скептичен, но испадна добра интересна серија, гледлива пред се, не е некое ремек дело но серијата го држи вниманието, главни глумци се: убавката Израелка Inbar Lavi, Ума Турман во улога на негативец, и двајца модели. Како што кажав ништо посебно, но ете ќе ја даваат и на регионалниот канал Фокс наскоро, па можете и таму да си ја пратите. И нз дали ја споменав порано Фауда на Нетфликс да си ја пратите ;) .
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Важи. Нема да гуглам ништо.

А драма е, така? Сплетки, заплети, пресврти... Го има сето тоа?
Се работи за фамилија што се бави со погребален бизнис. Каква повеќе raw драма бараш од тоа?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.736
Поени од реакции
33.412
Некако ми фали нешто за опуштање, премногу драми,премногу сериозна содржина, а единствената комедија што ја гледам, Shameless, треба да ја чекам уште некој месец. Па затоа, дај, предложете што да гледам следно? Од она што ми фаќа око, т.е. што ми е на watchlist: Glee, Veep, Orange is the New Black, Transparent, Unbreakable Kimmy Schmidt, Master of None, Atlanta, или нешто осмо?
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Некако ми фали нешто за опуштање, премногу драми,премногу сериозна содржина, а единствената комедија што ја гледам, Shameless, треба да ја чекам уште некој месец. Па затоа, дај, предложете што да гледам следно? Од она што ми фаќа око, т.е. што ми е на watchlist: Glee, Veep, Orange is the New Black, Transparent, Unbreakable Kimmy Schmidt, Master of None, Atlanta, или нешто осмо?
Dead Like Me
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Некако ми фали нешто за опуштање, премногу драми,премногу сериозна содржина, а единствената комедија што ја гледам, Shameless, треба да ја чекам уште некој месец. Па затоа, дај, предложете што да гледам следно? Од она што ми фаќа око, т.е. што ми е на watchlist: Glee, Veep, Orange is the New Black, Transparent, Unbreakable Kimmy Schmidt, Master of None, Atlanta, или нешто осмо?
Јас ја пробав Кими, и дадов шанса 3-4 епизоди, не ја сварив, не ми беше по мој вкус.
Од другиве само Veep ја пратам и ми е во топ 3 серии со Шејмлес заедно. :D
Ако сакаш комедија, нема подобро од серијава. Мене ми почна малце споро, поготово прва сезона дури ликовите да ми легнат и да се навикнам на стилот на серијата, ама после тоа ја обожавав. Ептен ти ја препорачувам. (y)
Друга серија што пред некое време ја загледав, а е исто лајт комедија, но сепак е класа под Veep, но не е воопшто лоша, е Superstore. Многу паметно е напишана, ликовите ми се сите омилени и едвај ја чекам сега трета сезона. Пробај ја и оваа, изгледај некоја епизода, види што ќе ти се допадне. :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Препорачајте некоја јака италијанска серија.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
7.284
Алан Партриџ, фан на АББА и Бонд, и најважно, цар. Подоле е распоредот за глеање:

Knowing Me, Knowing You with Alan Partridge
I'm Alan Partridge
Alan Partridge: Alpha Papa (филм)
Mid Morning Matters with Alan Partridge


Исто да го повторам пак Nathan for You, сезона 4 епизода 7 е Озимандија кај комедиите.


Препорачајте некоја јака италијанска серија.
мини серија, не ми е глеана, ама фалена од сите страни..
The Best of Youth
 
S

staycalm

Гостин
Некој да ми предложи добра серија, да не е комедија и по можност така понова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom