Предлог за серии и кратки рецензии

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Пипл нешто слично или налик на Lie to me да ми предложите, ако има нешто такво воопшто.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Ја гледа некој Power? Mи ја изнафалија ептен.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Некое сериивче за летово? Нешто со голема доза на неизвесност, мистериозност...
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
Ima li ko kakav prijedlog za seriju tipa (gledao sam) breakin bad i dexter, ali da je završila . Ne da mi se čekat kad će nova sezona.
Ozark[DOUBLEPOST=1500992024][/DOUBLEPOST]Значи, „Озарк“ :)

Брачната двојка Бирд од Чикаго, со нивните деца Шарлот и Џона, се обично семејство во кое секој ги прави вообичаените работи за својата возраст, со еден исклучок: таткото Марти е финансиски советник , но истовремено пере пари за моќен нарко-картел во Мексико. Кога ќе почне да му гори под нозете, Марти мора буквално да го откорне своето семејство од динамичниот велеград и да го пресели во замрената провинција околу езерото Озарк во Мисури.

Претпоставувате, тоа што тинејџерите се тешко погодени од оваа промена е најмалиот проблем. Ова е напната трилер-драма од типот „ами-сега-кај-ќе-бега“. Џејсон Бејтман го толкува ликот на анти-херојот Марти и е . . . просто неодолив. А да, и онаа малата Рут од селото (Џулија Гарнер) – одлична.
 

Attachments

Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Ја гледој некој The Expanse? Дали е добра да ја почнам?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Outlander.
Серијава е историска драма/романса, дејствието е средина на 18 век во Шкотска кога била под окупација на британците. Неколку месеци по завршувањето на Втора светска војна, медицинска сестра мистериозно патува низ времето и завршува во 1743 година во Шкотска. Барајќи го патот назад, се соочува со скоро сите можни предизвици кои можете да си ги замислите за тоа време.
Лично не сум по ваков тип на серии, историски. Но оваа има одлична нарација, според книги е ко што прочитав и е одлична. Пејсажи, пејсажи и пејсажи, визуелно е преубава. Шкотски акцент, глума предобра, мислам дека воопшто немав момент на - актеров за ништо не го бива, костимографија, камера, природа, се е супер скоцкано.
Нормално дека е малце брутална на моменти. Ги изгледав сите епизоди од прва сезона, ќе ја почнувам втора. Вкупно се 29 епизоди досега излезени, трета сезона е закажана за септември. Гледам серии, па и брутални сцени не ми сметаат нешто, но после финалето од прва сезона на серијава, ми требаше некој ден да си го повратам апетитот на ниво и да ја симнам втора.
За втора сезона, очекувам да си продолжи со темпото.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Outlander.
Серијава е историска драма/романса, дејствието е средина на 18 век во Шкотска кога била под окупација на британците. Неколку месеци по завршувањето на Втора светска војна, медицинска сестра мистериозно патува низ времето и завршува во 1743 година во Шкотска. Барајќи го патот назад, се соочува со скоро сите можни предизвици кои можете да си ги замислите за тоа време.
Лично не сум по ваков тип на серии, историски. Но оваа има одлична нарација, според книги е ко што прочитав и е одлична. Пејсажи, пејсажи и пејсажи, визуелно е преубава. Шкотски акцент, глума предобра, мислам дека воопшто немав момент на - актеров за ништо не го бива, костимографија, камера, природа, се е супер скоцкано.
Нормално дека е малце брутална на моменти. Ги изгледав сите епизоди од прва сезона, ќе ја почнувам втора. Вкупно се 29 епизоди досега излезени, трета сезона е закажана за септември. Гледам серии, па и брутални сцени не ми сметаат нешто, но после финалето од прва сезона на серијава, ми требаше некој ден да си го повратам апетитот на ниво и да ја симнам втора.
За втора сезона, очекувам да си продолжи со темпото.
Најпотценета серија моментално, и втора сезона не паѓа на квалитет воопшто(настаните во Франција), а ни трета(може и најдобра од сите). Сега, четврта на есен.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Најпотценета серија моментално, и втора сезона не паѓа на квалитет воопшто(настаните во Франција), а ни трета(може и најдобра од сите). Сега, четврта на есен.
Не, трета сезона треба да почне сега, на 10 септември.
Јас иам уште 2-3 епизоди од втора, трчам да ја гледам оти ми го мачат мозокот со оној клифхенгерот од првата епизода за Клер. Мислам, тортура е, кој става таква работа на почеток на сезона и после раскажува 10 епизоди дур да објасни што и како? :(
Ова со Франција беше супер, сосема друг однос имаа и актерите меѓу нив, нова средина, костуми и слично. И искрено, немам видено на тв подобар пар од Џејми и Клер.
Јас се навлеков, се опседнав и од многу одамна вака ми нема влијаено серија, дотолку да ми се допадне. :love:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Не, трета сезона треба да почне сега, на 10 септември.
Јас иам уште 2-3 епизоди од втора, трчам да ја гледам оти ми го мачат мозокот со оној клифхенгерот од првата епизода за Клер. Мислам, тортура е, кој става таква работа на почеток на сезона и после раскажува 10 епизоди дур да објасни што и како? :(
Ова со Франција беше супер, сосема друг однос имаа и актерите меѓу нив, нова средина, костуми и слично. И искрено, немам видено на тв подобар пар од Џејми и Клер.
Јас се навлеков, се опседнав и од многу одамна вака ми нема влијаено серија, дотолку да ми се допадне. :love:
Да, моја грешка, мислев дека втора е поделена во две сезони настаните во Франција и она што се случуваше после тоа.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Утре излегва последната епизода од сезоната на ГОТ и ќе немам што да гледам нареден период. Ја симнав Супернатурал ама некако не е тоа што ми треба во моментов. Ми треба некоја јака драма, нешто поемотивно и реално. Можи и постари и понови да ми кажите. И ако гледал некој Супернатурал да ми даде препорака за неа. Danke.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Утре излегва последната епизода од сезоната на ГОТ и ќе немам што да гледам нареден период. Ја симнав Супернатурал ама некако не е тоа што ми треба во моментов. Ми треба некоја јака драма, нешто поемотивно и реално. Можи и постари и понови да ми кажите. И ако гледал некој Супернатурал да ми даде препорака за неа. Danke.
This is us, Narcos, House of cards...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom