Пребрзо свршување

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.529
Поени од реакции
33.723
Колку што читав за сечењето.. Сечете го односно сунет и ќе издржувате подолго. :)
 

THE-DOCTOR

TigaR
Член од
12 јули 2009
Мислења
52
Поени од реакции
1
edno nezgodno so ke mi padni ocite ke mi istecat stramota.....
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Колку што читав за сечењето.. Сечете го односно сунет и ќе издржувате подолго. :)
Мит. :) Главната доблест на сунетот е подобрена хигиена, а со тоа и заштита од болести. Времетраењето на ерекцијата нема врска со тоа дали главичката ти е „гола“ или не :icon_lol:

А пребрзово свршување... Oh well, се случувало, понекогаш им е тешко да го одолговлечат. Не е страшно. Се додека не е константен проблем, не е проблем воопшто :)
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Еве едно конкретно прашање можете и барање совет да го наречете зошто тоа и е уствари :D .
Кажете ми лек за од прв пат да не се сврши препрзо ама да не се тие durex - performa, тоа за :drk: пред секс некако малце ми е чудно :nesvest:.
BTW Веќе коа се спомнаа кондоми дај препорачајте.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Еве едно конкретно прашање можете и барање совет да го наречете зошто тоа и е уствари :D .
Кажете ми лек за од прв пат да не се сврши препрзо ама да не се тие durex - performa, тоа за :drk: пред секс некако малце ми е чудно :nesvest:.
BTW Веќе коа се спомнаа кондоми дај препорачајте.
Па направи некоја чашка аператив само не претерувај, имај доолга предигра за да се опуштиш, и вежбај редовно со тек на време ќе имаш подобри перформанси.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Еве едно конкретно прашање можете и барање совет да го наречете зошто тоа и е уствари :D .
Кажете ми лек за од прв пат да не се сврши препрзо ама да не се тие durex - performa, тоа за :drk: пред секс некако малце ми е чудно :nesvest:.
BTW Веќе коа се спомнаа кондоми дај препорачајте.
Перформата се речиси пласибо кондоми, значи те фураат дека ќе издржиш подолго и издржуваш. Да точно е дека имаат некојси анестетик али ипак све е до човекот.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Еве едно конкретно прашање можете и барање совет да го наречете зошто тоа и е уствари :D .
Кажете ми лек за од прв пат да не се сврши препрзо ама да не се тие durex - performa, тоа за :drk: пред секс некако малце ми е чудно :nesvest:.
BTW Веќе коа се спомнаа кондоми дај препорачајте.
Можеш или со некоја чашка алкохол или за време на сексот да мислиш на нешто друго што за мене е малце дебилно тоа :toe: но се е до мозокот,али мој совет ако свршиш пребрзо иди на второ полувреме :vozbud:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Абе бате што се мачиш има 1 рунда 2, 3, па дур не се измориш, само мењај кондоми :pos2:
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Можеш или со некоја чашка алкохол или за време на сексот да мислиш на нешто друго што за мене е малце дебилно тоа :toe: но се е до мозокот,али мој совет ако свршиш пребрзо иди на второ полувреме :vozbud:
Точно така алхохолот брка работа но целата работа е до мозокот па ако се земе во предвид алхохолот тој делува на мозокот и тоа значи дека или добро ќе си го истренирате мозокот или ќе одите на варијанта со алхохол. НО тренингот е најважен!
Ако сакате да си поминете прекрасно тогаш ќе мора да го остајте мозокот и да се препуштите на чуствата, а ако сакате само да издржите повеќе тогаш тренинг и мисли на нешто друго.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ооо па ако се случи тоа е комплимент, тоа значи сум се попаљил, сум се запаљил брееееее :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.785
Поени од реакции
18.406
Еве едно конкретно прашање можете и барање совет да го наречете зошто тоа и е уствари :D .
Кажете ми лек за од прв пат да не се сврши препрзо ама да не се тие durex - performa, тоа за :drk: пред секс некако малце ми е чудно :nesvest:.
BTW Веќе коа се спомнаа кондоми дај препорачајте.
Епа еве ти еден лек кој ти препорачувам да не го користиш :pos:, освен ако ептееен ти е толку битно да се покажеш. Пробај со еден тромадол, за резултатите не се секирај, само не ти препорачувам да одиш на оваа варијанта, пошто кој те знае може и на тоа да се навлечеш и само на тромадоли да си го практикуваш сексот :). Ако не, ти преостанува the good old :drk:, или пак пробај немој да јадеш ништо едно 24 саата или пак отиди и неспиен, тука автоматски си поистоштен и ја немаш таа предиспозиција да свршиш брзо, само не е тој филингот. И на крај краева немој толку да се замараш со тоа како ќе биде, зошто така можеш да згрешиш некои работи уште пред да почне сексот.
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Епа еве ти еден лек кој ти препорачувам да не го користиш :pos:, освен ако ептееен ти е толку битно да се покажеш. Пробај со еден тромадол, за резултатите не се секирај, само не ти препорачувам да одиш на оваа варијанта, пошто кој те знае може и на тоа да се навлечеш и само на тромадоли да си го практикуваш сексот :). Ако не, ти преостанува the good old :drk:, или пак пробај немој да јадеш ништо едно 24 саата или пак отиди и неспиен, тука автоматски си поистоштен и ја немаш таа предиспозиција да свршиш брзо, само не е тој филингот. И на крај краева немој толку да се замараш со тоа како ќе биде, зошто така можеш да згрешиш некои работи уште пред да почне сексот.
лол овоа дефинитвно не. Неколку пати сум пробал и неможев да мочам не многу долго но доволно долго време за да знам усте еднаш не.
Мој совет ТРОМАДОЛ НЕ :baeh:
 
Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Trenig zvuci nekako najdobro od site ovie opcii :vozbud:.Ima nekoj volonterki :pos2:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Trenig zvuci nekako najdobro od site ovie opcii :vozbud:.Ima nekoj volonterki :pos2:
нема овде да најдеш... се се само теоретски филозофки... дури и да се согласи некоја (што е крајно теоретски, практично е невозможно) нема да добиеш многу искуство :)

да пробаш сам :)
 
Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
нема овде да најдеш... се се само теоретски филозофки... дури и да се согласи некоја (што е крајно теоретски, практично е невозможно) нема да добиеш многу искуство :)

да пробаш сам :)

Hope dies last :je:.Ama se zafrkavav ... (Sto ne znaci ako saka nekoja deka ke ja odbijam :pos2::pos2::pos2:)Ama bar se nadevam ubavo gi nasmeav citatelite na ovoj roman.:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom