Прв бакнеж

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
zosto tolku kasno ???
никогаш не е касно
да се жестоко љуби
се додека срцето чука
во него се крие
топла жар на љубовта

срцето што сака
години не брои
и не се плаши
од нив

тешко е да се сака
потешко е да не се сака
но најтешко е
да најдеш сакан кој
ќе те сака
----------------------------------------------------------------------------------------------------
што мислиш и оние
што беа на Сремски фронт
90% беа 18- 19 години
и беа Македонци наши
кога тие добија бакнеж
не мислам на оловен
кои го добија1684 борци
кои не се вратиа
а беа наши,и млади
без да осетат
што е љубов
и прв и прав бакнеж
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Нема да веруете...кога имав 8 години..на свадбата каде што бевме девери или таму незнам шо како...ама секако не француски...иначе најубавиот бакнеш пред 1 година 1 месец и 2 дена...на велешката костурница...со едно девојче..и до ден денес го паметам..ама сепак..прв си е прв..но не и најубав :D
--- надополнето: 9 мај 2012 во 23:25 ---
А да ацид ме потсети таа што ја бакнав кога имав 8 години..учевме заедно и имаше најголеми цицки во класот..:D
Ваљда имала само цицки. Не може да има најголеми од проста причина што другите женки од твојот клас најверојатно немале воопшто.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Ваљда имала само цицки. Не може да има најголеми од проста причина што другите женки од твојот клас најверојатно немале воопшто.
Грешка во пишувањето,сакав да напишам учевме заедно до 8-мо оделение :) И имаше најголеми..:)
 
Член од
30 декември 2012
Мислења
173
Поени од реакции
331
Прв бакнеж онака муце на муце ми беше на 8 години под кебе си игравме демек шатори во детската со девојче од пријатели на мама и тато. Потонав кога сестра ми го тргна кебето :oops:. А онај другиот во осмо нашколо. :)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
7мо за 8мо далечната 1999 или шо би рекле минатиот век :) беше зима и тој период врнеше многу снег :) бевме со црвени носеви као ескими...али деца што знаат што е романтика, снег ова она... се излигавивме али беше слатко и интересно :X3: ... цела ноќ не спиев бидејки ми шетаа змаеви у стомак :LOL:
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
128
Поени од реакции
74
Прва година, со девојка од соседниот град, на стадион.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.586
Поени од реакции
3.600
Прв бакнеж кај мој другар на роденден. Срам ми е да кажам , ама она го повлече првиот чекор. Се излигавивме шо се излигавивме , а после дури и си поодивме малце. Ееее никогаш нема да го заборавам тој бакнеж.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Аааај, уште треперам кога ќе се сетам на првиот бакнеж. А многу одамна беше. Памтам дека беше среда. Памтам дека беше август. Памтам дека врнеше. Го памтам неговиот поглед. Заводнички. Таинствен. Поглед на големиот Казанова залутан во мојот град. Многу девојки полудеа по него. Не дека беше толку убав, привлечен или било што. Едноставно, беше нешто ново, различно. И се уште не знам како меѓу сите нив, баш јас му го привлеков вниманието. Не дека не ми се допаѓаше, ама па и не бев од оние кои трчаа по него. Никогаш не трчам по машки. Доволен е само еден мал знак. Ако е заинтересиран, веднаш ќе сфати. Очигледно, бил заинтересиран...
Но, да се вратам на конкретната августовска вечер. Памтам како наеднаш, како случајно, сите околу нас исчезнаа, ги снема. Останавме сами. Јас, тој и капките дожд кои пополека се цедеа низ нашите лица. Памтам како нежно ме привлече кон себе. Памтам и како ми чукаше срцето во тој момент. Го памтам и вкусот на неговите усни. Долго време потоа го осеќав тој вкус на мојот јазик. Памтам и како целата таа ноќ не можев да заспијам од пеперутките што ми играа во стомакот. Ги памтам љубопитните лица на моите другарки кога се видовме утредента. Сакаа да знаат се. Морав да им раскажам. Сепак, бев прва во друштвото што бакнала некого.
Се изгубив во спомениве :) Дефинитивно можам да речам дека првиот бакнеж ми е еден од најубавите спомени од раната младост. Наивен, страстен, а можеби и единствениот искрен бакнеж кој сум го дала и добила. Спомен на едно време, кога се беше така искрено, чисто, безгрижно. Спомен на едни очи чиј пламен одамна згасна. Спомен на едно срце кое некогаш знаеше да сака....
Аааа, да, за бакнеж беше темава, доста со филозофии :)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Аааај, уште треперам кога ќе се сетам на првиот бакнеж. А многу одамна беше. Памтам дека беше среда. Памтам дека беше август. Памтам дека врнеше. Го памтам неговиот поглед. Заводнички. Таинствен. Поглед на големиот Казанова залутан во мојот град. Многу девојки полудеа по него. Не дека беше толку убав, привлечен или било што. Едноставно, беше нешто ново, различно. И се уште не знам како меѓу сите нив, баш јас му го привлеков вниманието. Не дека не ми се допаѓаше, ама па и не бев од оние кои трчаа по него. Никогаш не трчам по машки. Доволен е само еден мал знак. Ако е заинтересиран, веднаш ќе сфати. Очигледно, бил заинтересиран...
Но, да се вратам на конкретната августовска вечер. Памтам како наеднаш, како случајно, сите околу нас исчезнаа, ги снема. Останавме сами. Јас, тој и капките дожд кои пополека се цедеа низ нашите лица. Памтам како нежно ме привлече кон себе. Памтам и како ми чукаше срцето во тој момент. Го памтам и вкусот на неговите усни. Долго време потоа го осеќав тој вкус на мојот јазик. Памтам и како целата таа ноќ не можев да заспијам од пеперутките што ми играа во стомакот. Ги памтам љубопитните лица на моите другарки кога се видовме утредента. Сакаа да знаат се. Морав да им раскажам. Сепак, бев прва во друштвото што бакнала некого.
Се изгубив во спомениве :) Дефинитивно можам да речам дека првиот бакнеж ми е еден од најубавите спомени од раната младост. Наивен, страстен, а можеби и единствениот искрен бакнеж кој сум го дала и добила. Спомен на едно време, кога се беше така искрено, чисто, безгрижно. Спомен на едни очи чиј пламен одамна згасна. Спомен на едно срце кое некогаш знаеше да сака....
Аааа, да, за бакнеж беше темава, доста со филозофии :)
Како добро опишуваш прв бакнеж, сигурен сум дека ќе читам 3 саати за твојот прв пат :)
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Се случи и тоа, 2 недели имав несоница.. Насмеана до шестките..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom