Прва партија - пребрзо свршување

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.440
Па и во двата производи има прехрамбени продукти од растително житно потекло, па не би требало многу да се разликува вкусот. :cautious:
Чисто онака...Логика што би се рекло.
Ocekuvaj go sega Stavrogin da ti se nafrli za toa sto zboruvas naslepo....tvrdenje samo so dokaz, ili si probal pa znaes , vo sprotivno ne komentiraj
 
Н

на мајка ти љубовникот

Гостин
Па и во двата производи има прехрамбени продукти од растително житно потекло, па не би требало многу да се разликува вкусот. :cautious:
Чисто онака...Логика што би се рекло.
aa, ebacu na veter, ti se zafrkavas so mene prijatele, ajde kazuj koga prvpat proba sperma?
 
Н

на мајка ти љубовникот

Гостин
Се заинтересира за вкусот на сперма во комбинација со пиво , а и сликата ти вреди илјада зборови ......мислев дека ти би знаел :)
ako sudime spored avatarite ti imas faca na prekrasna zena sto pogledot oznacuva deka nemo go ocekuva vleguvanjeto na penis vo nejzinata usna suplina.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ocekuvaj go sega Stavrogin da ti se nafrli za toa sto zboruvas naslepo....tvrdenje samo so dokaz, ili si probal pa znaes , vo sprotivno ne komentiraj
За некои работи мене ми се доволни и а приори заклучоци...Не мора да знам дека ќе боли ако се фрлам од дрво и скршам нога.
--- надополнето: 11 јули 2013 во 11:56 ---
aa, ebacu na veter, ti se zafrkavas so mene prijatele, ajde kazuj koga prvpat proba sperma?
Само прејудицирам...
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.440
За некои работи мене ми се доволни и а приори заклучоци...Не мора да знам дека ќе боли ако се фрлам од дрво и скршам нога.
--- надополнето: 11 јули 2013 во 11:56 ---


Само прејудицирам...
i toa zavisi od toa kolkav ti e pragot na bolka
 
T

Tamora

Гостин
ako sudime spored avatarite ti imas faca na prekrasna zena sto pogledot oznacuva deka nemo go ocekuva vleguvanjeto na penis vo nejzinata usna suplina.
Така де ..... убава жена која сака да и удоволи на мажот , кај тебе ситуацијата е спротивна маж кој има афинитети кон мажи :)
 
T

Tamora

Гостин
od kaj znaes deka sum maz?
sheemale ? Чим е таква работата одма јас ќе ти отворам тема а ти прашувај таму за се што те интересира , почнувајки за вкусот на спермата послем конзумација на одредени видови храна во комбинација со храна , нема смисла да какаш по сите теми како би добил/а одговори за она што те интересира позз :cool:
 
M

Muranyi

Гостин
Се обложувам дека Тамора не може со цел форум да се спречка:D

Во врска со темава,имам забележано дека физичката подготовка има многу голема улога во интензитетот на ерекцијата и должината на сексуалниот чин.Тука секако спаѓа и првата партија.Сето ова е веројатно поврзано со нивото на тестостерон во машкиот организам.Еден месец во теретана или на кеј,посебно обратете внимание на вежбите кои стимулираат лачење на тестостерон а тоа се чучњеви,мртво дигање и бенч прес-и сексуалниот перформанс ќе го доведете на завидно ниво.Истотака,имам забележано дека и цигарите негативно влијаат на сексуалната моќ и должината на сексуалниот чин.

Не исклучувам како фактор за пребрзо свршување и преголема напаленост,апстиненција од секс некое време,стрес,притисокот кој го наметнува ситуацијата кога се има секс по прв пат со партнерката и ред друго.
 
T

Tamora

Гостин
Се обложувам дека Тамора не може со цел форум да се спречка:D

Во врска со темава,имам забележано дека физичката подготовка има многу голема улога во интензитетот на ерекцијата и должината на сексуалниот чин.Тука секако спаѓа и првата партија.Сето ова е веројатно поврзано со нивото на тестостерон во машкиот организам.Еден месец во теретана или на кеј,посебно обратете внимание на вежбите кои стимулираат лачење на тестостерон а тоа се чучњеви,мртво дигање и бенч прес-и сексуалниот перформанс ќе го доведете на завидно ниво.Истотака,имам забележано дека и цигарите негативно влијаат на сексуалната моќ и должината на сексуалниот чин.

Не исклучувам како фактор за пребрзо свршување и преголема напаленост,апстиненција од секс некое време,стрес,притисокот кој го наметнува ситуацијата кога се има секс по прв пат со партнерката и ред друго.
Don't make me start :pos:
Инаку се сложвам дека здравиот начин на живот посебно физичката активност може да има големо влијание на издржливста во кревет
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.325
Поени од реакции
11.164
Мене ми се случува пак обратна работа кога сум премногу напален, посебно ако имам апстинирано подолго време.
Партијата трае многу подолго, знае да изгуби цврстина и ми треба повторно предигра за да се вратам во игра.
Многу пати ми завршувале првите партии дури по неколку часа со се предигра, посебно ако ми е нова партнерката.
Најверојатно од недоволна опуштеност и што се напнувам се случува тоа, ама муабетот ми е дека не секогаш напаленоста е прекинувач за пребрзо свршување.
дефинитивно е обратно, јас кога сум апстинирал подолг период послем тоа брзо сум се давал..
несакам а не сум можел баш да се исконтролирам, у такви случаеви секад има втора рунда :D
а кога сум у форма ма здравје ке и зеам без разлика дали е нова или тековната :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom