Прва партија - пребрзо свршување

Член од
7 април 2013
Мислења
31
Поени од реакции
11
секогаш првиот пат е пократок од вториот :P
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Мене еден ми раскина оти ми свршил пребрзо. Ми падна у депресија одма, се заврти на другата страна, каква друга партија какви бакрачи. После ме избегаваше една недела и ми раскина. Можеби оти беше помал, па вашата машка гордост демек пред постара ми се деси ова бла бла.. Глупости. Уопште не ми беше гајле, се десило се десило, нормално е, ама ете...
 
F

FARANG

Гостин
Мене еден ми раскина оти ми свршил пребрзо. Ми падна у депресија одма, се заврти на другата страна, каква друга партија какви бакрачи. После ме избегаваше една недела и ми раскина. Можеби оти беше помал, па вашата машка гордост демек пред постара ми се деси ова бла бла.. Глупости. Уопште не ми беше гајле, се десило се десило, нормално е, ама ете...


Е добро де има свашта... Што па тебе ти фали, си си нашла некој што не свршува пребрзо сега ваљда и он е среќен
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.325
Поени од реакции
11.164
секогаш првиот пат е пократок од вториот :P
али послатко е :)
најчесто брзо се свршува од преголема напаленост, од нередовни сексуални односи и од неискуство -лично мој став
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
али послатко е :)
најчесто брзо се свршува од преголема напаленост, од нередовни сексуални односи и од неискуство -лично мој став
Мене ми се случува пак обратна работа кога сум премногу напален, посебно ако имам апстинирано подолго време.
Партијата трае многу подолго, знае да изгуби цврстина и ми треба повторно предигра за да се вратам во игра.
Многу пати ми завршувале првите партии дури по неколку часа со се предигра, посебно ако ми е нова партнерката.
Најверојатно од недоволна опуштеност и што се напнувам се случува тоа, ама муабетот ми е дека не секогаш напаленоста е прекинувач за пребрзо свршување.
 
Н

на мајка ти љубовникот

Гостин
Мене ми се случува пак обратна работа кога сум премногу напален, посебно ако имам апстинирано подолго време.
Партијата трае многу подолго, знае да изгуби цврстина и ми треба повторно предигра за да се вратам во игра.
Многу пати ми завршувале првите партии дури по неколку часа со се предигра, посебно ако ми е нова партнерката.
Најверојатно од недоволна опуштеност и што се напнувам се случува тоа, ама муабетот ми е дека не секогаш напаленоста е прекинувач за пребрзо свршување.
znaci ti si dobar klecac. zeni od forum take note.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
T

Tamora

Гостин
Обично кај повозрасните мажи има поголема можност за контрола на ситуацијата , веројатно и искуството си игра голема улога тука , покрај начинот на живот (исхрана и спорт).
И да се заврши порано работата не е некој проблем ,не треба партнерите да се обесхрабрат, се додека има љубов и желба за напредок на врската работите ќе си дојдат на место :love: . А можи да си побарате и репете :pipi:
 
Н

на мајка ти љубовникот

Гостин
Обично кај повозрасните мажи има поголема можност за контрола на ситуацијата , веројатно и искуството си игра голема улога тука , покрај начинот на живот (исхрана и спорт).
И да се заврши порано работата не е некој проблем ,не треба партнерите да се обесхрабрат, се додека има љубов и желба за напредок на врската работите ќе си дојдат на место :love: .
mi imaat kazano deka spermata e mnogu vkusna posle konzumacija na pivo, za veruvanje li e?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Kajgana Shop

На врв Bottom